Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit gondolnátok egy ilyen...

Ti mit gondolnátok egy ilyen (tükör) iskoláról?

Figyelt kérdés
A kutyusommal jártunk oda alapfokra, és volt egy elég domináns roti vagy roti keverék, pontosan nem tudom. Kamasz volt még csak, agresszív nem volt, csak simán domináns. Talált egy labdát, és gyakorolni kellett volna, de őt csak a labda érdekelte. A gazdája megpróbálta elhívni a kutyát, majd elvenni a labdát, de a kutya nem adta. A pályán volt 3 oktató és 2 segítő, és ők sem vették el. Tudom, meg kellett volna kérdeznem, hogy miért nem, de cikinek éreztem:/ Végül a kutya kb. 20 percen át feküdt a pálya szélén a laddával, míg a többi gazda gyakorolt a kutyájával. Végül megunta, és odament. Szerintetek miért nem vették el? Végülis nem volt gondom a sulival, de ezen elgondolkodtam, és nem tudom, menjek-e hozzájuk alapfokra. Végülis ha nem tudták a labdát elvenni, annyira mégsem lehetnek tapasztaltak, nem?
2013. júl. 21. 18:53
1 2 3
 11/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
56%
Magyarán leszarták a kutyát a gazdájával együtt.
2013. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
konkrétan ez a jó megfogalmazás:)
2013. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%
Vagy a gazda volt teljesen retardált, és nem hallgatott a kiképzőkre, ez is egy reális eset sajnos. Nincs elég információnk az ítélkezéshez.
2013. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%
Én azt gondolnám hogy dilettáns barmok, hagyd ott őket a francba.
2013. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha oda jártál alapfokra, akkor az a releváns kérdés, hogy veled és a kutyáddal mi történt a tanfolyam alatt. Ha jó volt, menj el a középfokra. Ha nem, akkor keress számodra megfelelőbb sulit. Ennyire egyszerű. Ne egy más kutyájával történt jelenet alapján dönts, hanem a saját tapasztalatod alapján.
2013. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%

A kérdező nem járt oda alapfokra, csak kérdezte hogy járjon-e oda.


Nos, ahhoz hogy a kutya lesz@rja a fejét és azt csináljon, amit ő akar, addig amíg ő akarja, ahhoz nem kell kutyaiskola.


De ha már kutyaiskola, akkor ott az ember azért ad ki nem kevés pénzt hogy tanítsák meg a kutyával bánni és nem azért hogy az oktatói gárda azt nézze hogy hogy szerencsétlenkedik.

2013. júl. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Odajártam alapfokra.. Nincs nagyobb baj a kutyámmal, csak azért jártam oda, hogy ne is legyen, ismerkedjen más kutyákkal és tudjak vele a későbbiekben is bánni. És aki azt írta, hogy a saját tapasztalatom alapján döntsek: én nem véletlen fizetek ki ennyi pénzt. Ilyen nagy összegért már elvárnám, hogy profik legyenek ott, és nekem olyan érzésem volt, hogy tanácstalanok voltak az oktatók, féltek is kicsit a rottweilertől. 40.000 forintért tapasztaltabb emberektől szeretnék tanulni.
2013. júl. 22. 15:41
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor remélem, találsz olyat, ami megfelel az ízlésednek. Ha 40e a tanfolyam, akkor ez másik tükörsuli, mint ahova én jártam, a különböző fórumok, vélemények alapján meg úgy látom, hogy azért vannak különbségek köztük (és persze oktatók között is), lehet, hogy itt kevésbé felkészült a gárda, nem szeretném ennyiből megítélni:)
2013. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
68%
Tüköriskola helyett inkább keress valami normálisabb iskolát!!!!!
2013. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha az én alapfokú csoportomban látok ilyet akkor bizony elveszem a labdát a kutyától. Mondjuk nem is hagyok fent labdát a pályán egy alapfok előtt, de pl ha valamelyik botot kap fel azt is elveszem, mert ha egy másik odamegy, hogy neki is kell vagy csak megnézni és az első kutya bevédi a zsákmányt már kész is a balhé.

Hogy ők miért nem vették el azt nem tudom. Lehetett a kutyából fakadó valamilyen speciális oka is, pl, hogy ilyenkor támad és előtte terápián vett részt, de sajnos tényleg előfordulhat a rutin hiánya, hogy féltek a kutyától.

2013. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!