Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor nyakorv vagy ham?

Most akkor nyakorv vagy ham?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon mindenhol azt olvasom h nyakorv-nyakorv-nyakorv,mert a hammal huz. Az egyik kutyas musorban a trener a huzos kutyaknak (nyakorvvel huz) mindig hamot adott es utanna mar nem huzta a gazdajat. Akkor most melyik a jobb?

2013. júl. 24. 12:00
1 2
 1/13 Imola Ágnes ***** válasza:
63%
Nyakörv. A hám az nem sétára van. Ha belinkeled azt a műsort, ahol hámot adtak a kutyára, biztosan megtaláljuk a magyarázatot arra, hogy miért adott hámot a kutyára. A lényeg hogy a sétához nyakörv kell.
2013. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Valószínűleg az a tréner húzáselleni hámot adott a kutyákra, így amikor azok elkezdenének húzni,a mellső két lábuk felemelkedik a talajról. Kérdés, hogy lehet-e ilyet Magyarországon kapni...

Én egyébként magas ingerkönyezetben jobban szeretem a hámot, jobban vissza tudom vele fogni a kutyát, és nem is fojtja meg magát. Rendesen meg nem húz, akkor jó a nyakörv.

2013. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A tévében tudnak vad dolgokat mutatni. Nem kell mindent elhinni, amit ott látsz!
2013. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Valletta ***** válasza:
46%

Én nem ismerem a húzás elleni hámot, de az biztos, hogy egy trénernek jó keze van a kutyához, nem tart neki sokáig megoldani egy húzásproblémát. Más kérdés, hogy milyen lesz a kutya egy hét múlva a gazdi kezei között, de azt már nem látni a műsorban.


Én a magam részéről nem szeretem a hámot. Logikus, hogy a kutyát jobban lehet kontrollálni a nyakánál, mint a hátánál fogva, illetve minek legyen rajta teljes "szerszámzat", ha egyetlen szíj is elég.

2013. júl. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Anti-pull harness-ként reklámozzák őket, fogalmam sincs, hogy mennyire hatásos, de létezik.
2013. júl. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A musor cime Vagy en vagy a kutya(It's me or the dog) a digi lifeon megy.
2013. júl. 24. 13:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Victoria Stilwell... :) Ez mindent elmond a műsorról. Amúgy persze lehet belőle ötleteket meríteni, és a negatív páldából is lehet tanulni.
2013. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Nem értem mi a baj Victoriával. Jó és hasznosítható ötleteket ad, nem minden dominanciáról meg falkasorrendről szól, van, ami csak jóneveltség kérdése. Akinek alapvetően nincsenek gondjai a kutyával, nem agresszív a kutya stb., csak neveltlen, miért ne fogadhatná meg az ő tanácsait? Ha egy kutya nem tud szépen sétálni Cesar se ledominálja, hanem ad rá egy illusion nyakörvet...(ami ugye szintén nem oldja meg a problémát, csak kezelhetőbbé teszi). De ez is csak eszköz, ettől még nem oldódik meg a séta problémája, csak könnyebb visszatartani és irányítani a kutyát.


Kérdező: én a helyedben vennék mind a kettőt. Én nyakörvvel tanítom a kutyát sétálni, de mivel még pici, tömegben és zajos helyeken van, hogy húz, és mivel nem akarom, hogy megfojtsa magát, ilyenkor hámot adok rá, és szorosan magam mellé húzom.

2013. júl. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Valletta ***** válasza:
Már miért fojtaná meg magát a nyakörvvel? Rántás után utána kell engedni öt centit és hopp, máris laza a póráz! Ha a kutyának nagyon új a séta, ijedős, ugrálós, fojtót szoktam rátenni, ami lazításra azonnal enged, szuperül kontrollálható benne a kutya és még egyik se fulladt meg, de nem is húz.
2013. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Victoriával semmi baj sincs,ha a helyén kezeljük azt amit látunk. Ő a kutya tanítására ad használható ötleteket, de a problémák okának a kezelésére nem. Cesar meg pont fordítva, ő a problémás eseteket kezeli. Sajátos módon ugyan és számomra elég megkérdőjelezhető hatékonysággal, de ő meg nem ad tanítási tippeket. Egyikőjük se a kedvencem, de érdekesek a műsoraik és lehet belőlük hasznos információkat kinyerni.
2013. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!