Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor nyakorv vagy ham?

Most akkor nyakorv vagy ham?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon mindenhol azt olvasom h nyakorv-nyakorv-nyakorv,mert a hammal huz. Az egyik kutyas musorban a trener a huzos kutyaknak (nyakorvvel huz) mindig hamot adott es utanna mar nem huzta a gazdajat. Akkor most melyik a jobb?

2013. júl. 24. 12:00
1 2
 11/13 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Nyilván nem szó szerint fullad meg, hanem fojtja magát.

Nem szívesen rakok a kutyámra fojtót, mert úgy érzem nincs rá szükség(más lenne a helyzet, ha mindig húzna, de nem), nekem erre részmegoldás a hám, amíg meg nem tanulja kezelni a tömeget. Ha meg megy előre mint a tank, akkor ránthatok én rajta akármekkorát fel se veszi:) Múltkor lefejelt egy betonfalat, megrázta magát, és ment tovább.

2013. júl. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
én is most pont ebben a problémakörben mozgok: elhoztam egy háromév körüli fr. bulldog szukát, soha nem sétáltatták, félső stb...sok sok problémája van, főleg a szocializálatlanság. Én hámot vettem neki, nagyon nagyon szépen használja is, szeretjük. Ugyanakkor azt hallom, hogy hámmal nem lehet sétáltatásra szoktatni a kutyát...miért nem? cseréljem le nyakörvre?
2013. júl. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Valletta ***** válasza:

Nem fojtaná, ha a gazdi nem ráfeszülne a pórázra, hanem visszarántaná a kutyát... számomra egy fojtó nyakörvvel könnyebb jutalmazni a kutyát, úgy, hogy az lazán lóg a nyakán.


Ha szépen sétál hámmal, nem kell lecserélni. Nem kell a kutyát sétáltatásra szoktatni, sétál az magától is.

2013. júl. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!