Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltassunk egy harci...

Hogyan sétáltassunk egy harci kutyát az utcán?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy egy hétköznapi kutyás vagy nem kutyás embernek milyen elvárásai vannak egy harcikutyással szemben, ha az kiment a kutyájával az utcára.

2013. júl. 24. 12:11
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
95%
Szobakutyám van, és a legjobb barátja egy pit. Amikor először futottunk vele össze, naná hogy én is ferde szemmel néztem rá, mert egy tényleg jó kiállású, csupa izom kutya, de a gazdája annyira mondta, hogy békés a kutya - tényleg szépen ment a pórázon, pedig volt elég inger, sikító gyerekek, stb - , hogy odaengedtem az enyémet. Azóta se ismerkedett egy kutya se olyan szépen az enyémmel, komolyan mondom, nem rámenős, nem tolakodó. Azóta már játszópajtik:) ÉS tudja a pit, hogy másképp kell játszani vele, szóval intelligens is.
2013. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
91%

'a nevelés nem mindig segít'.


Ez maximálisan igaz: az elb..szott nevelés pl. sosem segít. A jó nevelés 99,99%-ban igen.

2013. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
0%
póráz, szájkosár, és hogy látszódjon hogy a gazda tud bánni vele, de még igy is be fognak szólni. :) tapasztalat
2013. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
38%

H.Ancsi


Ugye azért nem gondoltad hogy a kis szobacirkálókra is kellene szájkosarat tenni? :D


Nekünk is volt vizslánk míg kicsi voltam. (értsd babakocsis).

Kitettek az udvarra a kutya ott ült mellettem. Kivittek utcára, mert boltba (azaz anyu), meg kivitt levegőzni, ha a kutya jött velünk kint lehetett hagyni babakocsiba, mert a kutya nem engedett közel senkit, pedig nem volt akkor sem már fiatal kutya :)

Öreg volt későbbiekben megvakult és megsüketült, tény mikor valami volt odakapott (nem nekem), de vak és süket volt... Akkor ő is egy veszélyes fenevadvolt mert odakapott? :)



Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Akármilyen kutya, ha veszélyes emberekre, más kutyákra akkor póráz és persze szájkosár.

Van tündéri staff erre is, meg van idegbeteg németjuhász is... Nem fajtafüggő, hanem kutyafüggő, inkább hogy van megnevelve :)

2013. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
0%
Nem azt mondtam,hogy az összes kutya ilyen.
2013. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
95%

A kérdéshez:


póráz alap

szájkosár abban az esetben, ha nem kőkemény biztonsággal tudod, hogy mindneféle kuyával, mindenféle környezetben hogyan ismerkedik.


Sokan csak azt nézik, hogy nem támad emberre akkor jóvan oszt oké, baráccságos a kutyám:(

Viszont a kutyákkal hogy viselkedik az sem mindegy!


Tény, hogy divatkutya lett szegény, ezért boldog-boldogtalan, normális de talán több idióta genetikai hulladék tart ilyen ebet. Azok gazdáit szívesen kikötném szájkosárral díszítve....

2013. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
95%
Póráz, rendes nevelés, és én már boldog leszek. Esetleg szájkosár és kutyabérlet, akkor már a BKV-ellenőrök is. :) Abban a többieknek igazuk van, ha a kutya veszélyes lehet, szájkosár kéne. Az ilyen "harci kutya alakkörbe" tartozó ebekre eleve mindenki ferde szemmel néz, még ha a kutya tündéri, csupa szívjóság és bámulatosan engedelmes (elegen lejáratták már az ilyen kutyákat), így ha van mellesleg egy szájkosár, akkor azért hisztiznek, mert a kutya veszélyes, gyilkos, segítség, ha nincs, akkor mi az, hogy nincs szájkosár, és ha nem tudod megállítani, mi lesz.
2013. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
93%

Olyan nem létezik, hogy harci kutya... Egyedül a shar pei kutya neve jelenti azt, hogy harci kutya.

De mindegy, hogy milyen fajta kutyája van az embernek:

kell nyakörv, póráz, kutyakakis zacskó. Ha valamiért nem tudod másokhoz oda engedni a kutyádat, akkor természetes a szájkosár is. Valamint nem árt, ha nem rángat össze-vissza a kutyád, hanem normálisan sétál melletted.

2013. júl. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
17%
Na meg az kimaradt: szerintem csak az a kutya beszámítható 100%-ban, amelyik segítő kutya. (vakvezető, terápiás stb) De ha nincs ilyen-olyan vizsgája a kutyának, addig szerintem bármikor történhet BÁRMI, ami miatt bekattan a kutyu. :(
2013. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!
2013. júl. 24. 21:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!