Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltassunk egy harci...

Hogyan sétáltassunk egy harci kutyát az utcán?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy egy hétköznapi kutyás vagy nem kutyás embernek milyen elvárásai vannak egy harcikutyással szemben, ha az kiment a kutyájával az utcára.

2013. júl. 24. 12:11
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
96%

"ha nincs ilyen-olyan vizsgája a kutyának, addig szerintem bármikor történhet BÁRMI, ami miatt bekattan a kutyu."


Szerinted ezek a kutyák vizsgásan születnek? :) Amíg nem vizsgáztunk le, addig mi is ugyan olyan átlagos kutyaként jártunk az emberek közé. A vizsga után se lett más a kutyám és a még képzés alatt álló fiatalabb kutyám se megbízhatatlan azért, mert még nem vizsgázott le.

2013. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 zozonrg ***** válasza:
100%
Nekem van egy Amerikai staffordshire terrierem(kiállítási kutya lesz).A sétáltatással az a tapasztalatom,hogy minden esetben az utcán sétáló más kutyák futnak oda engedetlenül hozzánk.Persze ilyenkor a kutyám megfeszül és dominánsan viselkedik de nem kezdeményez soha verekedést.Minden esetben eddig más kutyák támadtak először,de én nem engedtem a visszatámadást,mert ezt a fajtát elítélik anélkül,hogy valójában ismernék.Póráz viseletet ír elő a törvény és a szájkosár csak tömegközlekedési eszközökön kötelező minden fajta kutyára(igen a Yorkira is).Tacskóval vannak együtt az udvaron és nem bántják egymást.Amúgy az a baj,hogy igazi minőségi Amstaffal ritkán találkoznak az emberek és csak a túltenyészetett elkorcsosult cigányputriból előszedett kutyák alapján ítélnek el egy olyan fajtát az emberek amiről fogalmuk sincs.
2013. júl. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
utolsonak igazat adok,ez sajna igy van.nekem van 2 amstaff-om és mindkettö kiállitásos kutya.Ha sétálok velük az emberek átmennnek a másik oldalra,gyilkologépnek becézik,meg gyilkosnak.Pedig egy kezes bárány,a tenyeremböl eszik.
2013. júl. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

zozonrg!

Mindenféle hátsó gondolat nélkül kérdezem tőled, aki mint írod még kiállításra is jársz a tiéddel: ha így viselkedik a kutyád, amikor egy másik odaszalad hozzá "domináns és megfeszül" - a kutyák nagy százalékban ismerkedési szándékkal teszik, neked, mint kutyásnak ezt tudnod illenék - miért csodálkozol,hogy tartanak tőle?


Ez a mondatod azt jelenti számomra, hogy elfogadod a kutyád viselkedését mert ő domináns, de a mások kutyája a hunyó ha pl egy kölyökkutya odabóklászik ismerkedni....

2013. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
.....elnézést olvasom, hogy csak készülsz madj kiállításokra, mindenesetre a lényegen nem változtat.
2013. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Én alapnak tartom, h mielőtt odaengedem a kutyám bárkihez, előtte a másik gazdit megkérdezem, h szabad-e. Szerintem ez elvárható lenne mindenkitől, de sajnos a gyakorlat nem ezt mutatja.
2013. júl. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 zozonrg ***** válasza:
100%
Az,hogy dominánsan viselkedik nem jelent egyet a támadással.Sokszor találkoztunk séta közben labladorral és ahoz bátran odaengedem ismerkedni.Tudom a labladorról,hogy nagyon barátságos és véletlenül sem fog agrasszívan viselkedni.Megszagolják egymást és kész.De ha más kutya ugatva vicsorogva fut felénk,nehogymár meghunyászkodjon előtte.A standardban félelmet nem ismerő hirhedten bátor kutya van leírva és én tiszteletben is tartom a több évtizedes tenyészői munkát ami ebben a fajtában van.Őszintén szólva eztz nem érti akinek nincs ilyen kutyája.A Tacskónk veszélyesebb!:)
2013. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

Értem én, csak a megfogalmazásod kissé egysíku volt. Alexandrával is egyetértek nagyrészt, viszont van olyan helyzet, pl. ahol én élek - rengeteg kutya van, zöld terület, nem mindig belátható, átlátható a közlekedés, kutyások, kerékpárosok, futók. Tehát ha valaki itt ismerős helyen, helyzetben elengedi a jól szocializált kutyáját aki látható ugyan de be-be szagol egy bokorba, ahova természetszerüen nem követi a gazdája.

Szerencsés a helyzetünk tudom, de azzal is tisztában vagyok, hogy vannak helyek, helyzetek ahol folyton a környéket kell pásztázni.

Ennyi:)

2013. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
Szájkosár,póráz mindenképp!Úgy sétáltasd.Ezek a g*ci rendőrök negem mindig megtalálnak.1x agyon is akarták lőni,mert nem volt rajta szájkosár!! :O A napokban pedig 1 másik közeg úr elémvágott autóval,és mondta ha nem teszem rá a kosarat megbírságol 50 ezer ft-ra!Egyébként nem is az a nagy baszott dög staffordom van és olyan báránylelkű hogy iszonyat.
2013. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
Miért nem mondtad neki, hogy előbb tanulmányozza át a jogszabályokat aztán térjetek vissza erre a szájkosaras dologra!?
2013. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!