Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A behívás tényleg kizárólag...

A behívás tényleg kizárólag tekintély-alapú?

Figyelt kérdés

A nem megfelelő életmód nem ronthat a dolgon? Ha mondjuk adott kutya nincs eleget szabadon, a kevés mozgás miatt nem lehet, hogy még inkább bekapcsolnak az ösztönei és jobban elviszik a környezet zavaró ingerei, mikor végre lekerül a póráz? (szagok, madarak, macskák, akármi)

Biztos vagyok benne, hogy alapvetően tekintély-alapú a dolog, de semmi más nem játszik közre benne?



2013. júl. 29. 22:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Ezeken már túl vagyunk, ezt a megfogós-elengedős dolgot is csináltuk kicsi korától. Ha elbújok vagy elfele futok, lecsekkolja ő, hogy hol vagyok minden esetben - de ha lát, fut tovább. Ez szerintem amiatt is alakult így, hogy egy-két ilyen esetnél annyira örültem, hogy végre visszajött, hogy nem mertem újra elengedni, amit ő nyilván büntetésnek fogott fel...
2013. júl. 30. 09:30
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha egy hétig nem mozgatod ki a kutyát, annak akkor is hallgatnia kell a behívásra . De ehhez idő kell, hogy kialakuljon benne. 1 éves a kutyád, még tanuló fázisban van. Be kell érnie a kutya agyának ahhoz, hogy rögződjön benne minden, amit elvársz tőle.
2013. júl. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az 1-1,5 év körüli kutyák általában a legnehezebb esetek, nem véletlenül ilyen korúakkal van tele leginkább minden menhely és sintértelep. Kamasz, feszegeti a határokat, jobb pozíciót akar; ez természetes, akármilyen tekintélyed van, a kutya rendszeresen be fog próbálni. Csak nem szabad engedni neki, és jobb lesz :)

A sok babusgatás meg tényleg számít; ha ilyen rossz időszaka van, érdemes egy kis érzelmi távolságot is tartani, amíg magához nem tér.

2013. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hát jó, akkor megpróbálok türelmesebb és következetesebb lenni, majd csak túl leszünk ezen a korszakon:)
2013. júl. 30. 12:16
 15/19 anonim ***** válasza:

Hát elég érdekes kérdés, meg a válaszok is.

Nekem úgy tűnt ragaszkodás, meg tekintély. Érdekes módon nekem is egy éves kutyám van és ő előbb volt behivható, mint az idősebb. Ami még furcsább, hogy nem is tanitottam szinte őket erre, 1-2 alkalom volt, hogy elvittem 5 m-es flexin és visszahivtam adtam nekik jutalomfalatot meg nagy dicséretet, de mindig visszajöttek, ha dicsértem, ha nem és aztán elengedtem őket. Sose volt probléma a behivással, nem tudom, hogy miért ment ilyen könnyen. Tény, hogy jó a kapcsolatom a kutyáimmal, meg ragaszkodnak hozzám, meg csak rám hallgatnak, többnyire, mert két huskyban van makacsság, de a behivás sose volt gond. De a kapun sem mennek kivűl nélkülem tárva nyitva lehetne egésznap és ezt sem tanultuk, egyszerűen nem mennek nélkülem és kész. Pedig volt, hogy próbálták a cigányok őket elszöktetni úgy, hogy kinyitották a kapunkat...:S De, hogy ez tisztelet vagy kötödés kérdése nem tudom, mert sétánál, ha pórázon vannak eléggé húznak, meg ha póráz van rajtuk meglátnak valamit pl. macskát akkor menne rá és hiába szólok rá semmit nem ér, amikor nincs póráz lehivtam egy fácánról, semmi gond. Erre valaki tud valami magyarázatot adni? Mit rontottam el pórázzal?

2013. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Hát irigyellek ezért, nekem ez nem megy ilyen játszi könnyen:D Eleinte persze gyönyörűen visszajött, de mostanság... valamiért azt hittem, előbb véget ér a kamaszkor, de úgy tűnik, tévedtem.


A póráz szerintem olyan szempontból szerencsésebb dolog, hogy az egy feladat, ha egyszer megtanulnak szépen menni, akkor rendben lesz (jó, néha lehet, hogy kiugranak, ha nagyon izgit látnak, de az más kérdés). Nem akarok hülyeséget mondani, de ha huskyjaid vannak, nem lehet, hogy a szánhúzás mint eredeti tenyésztési cél miatt is hajlamosabbak húzni?

2013. júl. 30. 12:41
 17/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mondtál hülyeséget, biztosan közrejátszik ez is. Majd megpróbálom orvosolni, de ez valahogy kifog rajtam.:D Nem húznak végül is eszeveszettül, mert nem vagyok nagy darab és megtartom a két kutyát, de laza póráztól is messze vagyunk.

Neked pedig sok sikert a behiváshoz, kitartás és biztos menni fog.:)

2013. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egy fél éve került hozzánk egy most 3éves yorkie-csivava keverék. Nagyon jól szocializáltan került hozzánk, mind kutyákkal, mind emberekkel, viszont az életét nem tették ki nagy séták, illetve flexi pórázon élte az életét a séták alkalmával. Vele volt problémám, mikor úgy döntöttem, hogy nekem ez így nem megy, szerintem kell neki a flexi nélküli élet is. Flexin nagyon szépen ment, irányváltásokra oda figyelt, sose húzott, szóval szinte álom kutya volt pórázon. Aztán mikor elmentünk sétálni a nagy füves területre... nem egyszer megfuttatott. Hiába futottam az ellenkező irányba, bújtam el, nem érdekelte. Arra futott amerre gondolta - leginkább végig a járdán, addig amíg az tartott. Sok bosszúságot okozott. Úgy gondoltam, hogy holt pontra jutottam. Persze muszáj volt folytatnom., hogy eredmény legyen. Legalábbis ebben bíztam. Aztán sikerült. Ma már visszajön. Szóval megérte a sok szenvedés. Pedig otthon is követett mindenhova, abszolút alárendelt kutya, szóval ilyen falkavezéres problémáink nem voltak szerencsére.
2013. júl. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
15knek. Én egyszerűen visszarántom, de még lépek egyet hátrafelé is és nagyon mérges vok. mert ki nem állhatom ha húz. Persze elötte szólok neki, és ha nem ért a szóból akkor megy a rántás.
2013. júl. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!