Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csak nekem furcsa?

Mokkagyerek.blogspot kérdése:

Ez csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés

Nézegetem sokszor a tenyésztő oldalát, ahonnan a kutyám hoztam, és ott láttam, hogy egy kutyát hirdet, amitől megválnának a gazdák(gondolom onnan van az is), mondván, hogy domináns, és nem jön ki a többi kutyával. Szuka kutya, 10 hónapos. Megtaláltam apródos hirdetésként is, ott "családi okok" miatt akarják eladni, ha jól láttam, akkor 200 ezerért.

Csak nekem furcsa, hogy bevállaltak egy kutyát, és most visszaadják? Nem lehetett volna valamit kezdeni a dominanciájával 8 hónap alatt? Ti lemondanátok a kutyátokról, mert domináns?


2013. júl. 30. 15:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Az en kuvaszom is domináns,de nem tudnék megválni tőle,mert családtag.Biztos hogy lehetne vele valamit kezdeni,nekem egy kicsit gyanús.
2013. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Nyilván ők azért mondanak le róla,mert nincs kedvük/idejük/pénzük/energiájuk vagy bármijük ahhoz,hogy ezt kezelni tudják.

Illetve,ha a tenyésztő segítségét kérték,gondolom a tenyésztő is látja az adott embereken,hogy nem alkalmasak arra,hogy megoldják ezt a problémát,így jobb lenne a kutyának egy új hozzáértő családban.


Na meg persze,az is lehet,hogy a szokásos dumát vették elő "családi probléma" :D

2013. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Neked és még sok embernek furcsa. Viszont inkább váljanak meg a kutyától, minthogy ne tudjanak vele élni normálisan. Sok ember van, aki bevállalja a kutyát és utána vagy nem akarja, vagy nem tudja nevelni.És nem mindenkiben van meg az akarat, hogy kicsit is erőt vegyen magán és tanuljon meg bánni a kutyával.
2013. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Eladni inkább azért szokták mert pl. kihullott a foga és nem tudnak vele kiállításokra járni stb.

Bár, ha annyira domináns hogy nem jön ki a többi kutyával és nincs meg a rend köztük, mindig verekednek, akkor érthető.

Így belegondolva nem bírnék róla lemondani, pedig a tenyésztő olyan szemmel is nézi, hogy felszabadul egy hely, és tenyésztésre alkalmatlan kutyát feleslegesen tart el, másnál meg jobb és boldogabb életre lenne esélye. Azért elég nehéz lenne mindig elszeparálni a többitől.

2013. júl. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 sippara ***** válasza:
A kutyám domináns, és jóideig nem jött ki a többi kutyával, sőt :D De eszembe sem jutna (és nem is jutott soha eszembe), hogy megváljak tőle. Inkább nevelem és láss csodát, működik :) Szomorú, hogy egyes emberek ennyire sz@rb@ se veszik az állatot, akit magukhoz fogadtak...
2013. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Én meg arra gondoltam, hogy 10 hónapos, persze, hogy most a nehéz vele.

(Mi még azért ott nem tartunk, az enyém max kiskamasz).

Nem tudom, hogy mennyi mindent tettek meg érte, hogy kijöjjön a többi kutyával, de korából adódóan szerintem nem eleget. Remélem a kutya talál más gazdát, mert nem hiszem, hogy a tenyésztőnél megkapja a különleges figyelmet, ami kellene neki, egyszerűen ott túl soka kutya.

2013. júl. 30. 15:37
 7/30 A kérdező kommentje:

Erről a kutyáról van szó:

[link]


Kétlem, hogy tényleg 200 ft, gondolom lemaradtak a nullák:)

2013. júl. 30. 15:42
 8/30 anonim ***** válasza:
Amúgy a családi ok nekem is mindig furcsa és azon gondolkodom, mi lehet az igazság. Az ilyen hirdetéseket mindig mellőzöm. Főleg hogy csak 10 hónapos, inkább szánalomra méltó az hogy megválnának tőle, hiszen most kamasz, most próbálgatja a határait. De az előfordulhat hogy azokkal a kutyákkal pont nem jön ki jól.
2013. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
A tenyésztő oldalán elég egyértelműen le van írva az ok, csak a hirdetésben hivatkoznak családi okokra.
2013. júl. 30. 15:47
 10/30 sippara ***** válasza:
Basszus, nagyon szép... ha egy fokkal jobb anyagi helyzetben lennénk, már telefonálnék is :)
2013. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!