Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csak nekem furcsa?

Mokkagyerek.blogspot kérdése:

Ez csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés

Nézegetem sokszor a tenyésztő oldalát, ahonnan a kutyám hoztam, és ott láttam, hogy egy kutyát hirdet, amitől megválnának a gazdák(gondolom onnan van az is), mondván, hogy domináns, és nem jön ki a többi kutyával. Szuka kutya, 10 hónapos. Megtaláltam apródos hirdetésként is, ott "családi okok" miatt akarják eladni, ha jól láttam, akkor 200 ezerért.

Csak nekem furcsa, hogy bevállaltak egy kutyát, és most visszaadják? Nem lehetett volna valamit kezdeni a dominanciájával 8 hónap alatt? Ti lemondanátok a kutyátokról, mert domináns?


2013. júl. 30. 15:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Kár, hogy színhibás. Az aussiek tudnak eléggé dominánsak is lenni, nem mind jön ki jól a többi kutyával. Szerintem nincs abban semmi, hogy új gazdát keresnek neki, valószínű az előző gazdi nem tudja kielégíteni a mozgásigényét vagy nincs ereje megnevelni, ki tudja?
2013. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Theia, ezt a sok vörös miatt mondod, vagy mert a sötét foltok elég fakók benne? Vagy mit értesz itt színhiba alatt?
2013. júl. 30. 16:49
 13/30 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, inkább váljon meg tőle, mint láncra verje, kennelbe zárja hátralévő életére, vagy simán kidobja.
2013. júl. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Elég érdekes...És Istenem,megint egy aussie.Bő tíz éve,gyermekkorom óta álmom egy blue-merle aussie szuka,az első alom mikor 2004-ben megszületett a Silver Dream-nél,már ott toporogtunk...Aztán rájöttem,hogy meg kell várnom,amíg dolgozni fogok,mert szüleim pénzén sosem lesz 1000 eurós álomkutyám.Bocsánat a személyes részért!A hirdetés több,mint érdekes...Ha valóban a dominancia miatt passzolná el-amit miért ne lehetne kordában tartani,pláne egy ausztálnál?-akkor illene a hirdetésben is kiemelni,hogy egyedüli kutyának,határozott gazdi mellé stb,mert így többek között sok felesleges,,vevőt"elkerülhetnének...Megint nem értem,hogy egy 10 hós kutyát még hova...?Még ki sem fejlődött a jelleme rendesen,most kezd kamaszodni,ilyenkor lehet a legjobban formálni.Arról már nem beszélve,hogy általában ha valaki egy ilyen drága fajtát megengedhet magának,meglepő,hogy pár hónap után már elpasszolná.Nem tudok olyat elképzelni,hogy a menhelyi keverékem odaadjam bárkinek is,nincs az a pénz!Az álomfajtámról,amit majd bő tíz év után pedig talán megvehetek,szintúgy-mások pedig ilyen könnyen adják-veszik ezeket a kutyákat,nem tudnak megbecsülni semmit...Érdekes továbbá a kutya színe is,nem tudom eldönteni,hogy blue-vagy red-merle akar lenni...?Pedig láttam már pár aussie-t.Vagy három éve volt szintén Juditéknál hasonló sztori,egy Twister nevű 5 éves aussie-nak kerestek új gazdát szép áron,,családi okok miatt",de persze színhibával-különös volt,mert blue-merlének mondták,de red-trinek nézett ki...O.o Majdnem hazahoztuk,de végül menhelyi lett.Azt sem értem,miért írják-ha valóban színhibás-oda,hogy kiállításra,meg tenyésztésre?Ebben az esetben max hobbikutyának,a 200.000 pedig nem kevés egy olyan kutyára,amellyel sem kiállításra járni,sem tenyészteni nem lehet.Kíváncsi vagyok,ti mit gondoltok a színéről?Mert nekem egyaránt ott vannak benne a kék és a vörös árnyalatai is,nem tudnám meghatározni,szerintem nem stimmel.
2013. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Én is Theia válaszát várom, hátha ő többet tud a színről. Szerintem is túl sok benne a vörös, ez már nem red factored, hanem konkrétan foltokben vörös.

Nem az a bajom, hogy új gazdát keresnek neki(kidobni nem hinném, hogy kidobnának egy 150-200 ezer forintos kutyát), hanem az ok, meg a kutya kora.

Vagy talán csalódtak benne a versenyeken?

2013. júl. 30. 22:19
 16/30 anonim ***** válasza:
Ez egy blue merle lenne, de iszonyatos színnel, ez a barnás árnyalat nagyon nem kívánatos, kiállításon repülne. Ez viszont tisztességtelen, hogy ajánlgatják kiállításra, mikor ennyire borzalmas a színe, én csak hobbira adnám. A színén kívül más hibái is vannak ennek a kutyának, ami miatt amúgy sem lenne sikeres kiállításon, nagyon kicsi, alapjában rossz a testfelépítése és a feje sem az igazi.
2013. júl. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

hát én ehhez a fajtához nem értek, szóval a színhibájához sokat fűzni nem tudok azon kívül hogy ez vajon tudatos vásár volt e, tehát hogy mindenki tisztában van e azzal hogy a kutya színhibás. gyanítom hogy nem. és ez így máris rossz fényt vet a sztoryra.


a másik amit én nem tudok megérteni hogy hagyan kerülhetett nem megfelelő kézbe egy domináns egyed? én nem tudom hogyan mennek ezek a dolgok, csak azt tudom hogy -anno a staffommal kapcsolatban, illetve most a pitemmel kapcsolatban- a fajta tenyésztője tökéletesen tisztában van a fajta jellemével, annak nevelhetőségével, illetve a dominancia fogalmával -még sok más egyébbel is ugye-. léteznek kölyöktesztek amivel tökéletesen meg lehet ezeket is állapítani (TEHÁT HOGY A KÖLYÖK DOMINÁNS JELLEMŰ pl.!!) tehát hogy a kölyök jelleme alapvetően milyen ezáltal a későbbiekben mennyire fog határozottabb kezet igényleni.


mindezek ismeretében a tenyésztő általában alaposan elbeszélget a leendő gazdival ezáltal is leszűrve hogy mennyire fogja megfelelően kézben tartani a jövőben a domináns kiskölyköt. ha a gazda tapasztalata/tudása nem felel meg akkor hiába őrül az meg a kiszemelt kutyáért, nincs az a pénz hogy a tenyésztő azt kiadja a kezéből. pontosan -többek között- az ilyen helyzetek elkerülése végett. ugyanis mi lett volna ha a kutyát megtartják és totálisan félre nevelik, nem tudják megfelelően kezelni és a kutya -akár csak bizonyos helyzetekben- agresszív lesz? sajnos ez nem vet túl jó fényt a tenyésztő hírnevére, azon kívül hogy a kutyája -most mondom úgy- rossz kezekbe kerül.


ˇ"Csak nekem furcsa, hogy bevállaltak egy kutyát, és most visszaadják? "


namármost. általános tény, hogy a leendő -nem hozzáértő gazdi- a leghebrencsebb, legizgágább stb stb kölyköt választja, holott -általában- ez az első számú jele annak hogy a kölyök domináns. és pontosan ezek a gazdik jönnek rá idővel hogy az akkor még cuki kis már-már pofátlanka kölyök nem is olyan cuki (egy domináns kamasz százszor rosszabb). innen nézve már nem is olyan furcsa. amit furcsállok az inkább az amit már fentebb írtam, hogy a tenyésztő ezt az alapvető elővigyázatosságot nem tette meg, tehát nem látta a különbséget a tudatos és a nem tudatos választás között sem, így elkerülve a későbbi "bajt".


" Nem lehetett volna valamit kezdeni a dominanciájával 8 hónap alatt? "


dehogynem. ennek legegyszerűbb és legszebb módja amikor a tenyésztő úgy adja oda a kutyát hogy legalább felhívja a figyelmet a kölyök dominanciájára, tartja velük a kapcsolatot, tanácsokat ad, esetleg oviba/suliba invitálja őket. sajnos ebből is látszik hogy az egész másról sem szólt minthogy "akarok egy ilyen kutyát, jajj ő a legszebb és legjátékosabb, legyen ő". persze félreértés ne essék. akarhat ilyen kutyát, de a tenyésztő feladata lett volna hogy a tapasztalatlan gazdát a megfelelő választás fele terelgesse, vagy akár nyíltan kijelentse hogy a gazdi válasszon egy nyugodtabb egyedet.


"Ti lemondanátok a kutyátokról, mert domináns?"


én az enyémet ennek tudatában akartam. de még úgy is volt hogy megizzasztott hogy felkészültem rá, hogy tudtam nem lesz egyszerű stb stb. borzasztóan nehéz egy domináns kutyával -a többiekhez képest-. ha pedig tudatlan, tapasztalatlan vagy a kutyanevelés terén akkor bizony sokak számára maga a horror -az ilyen emberek hiszik azt hogy főleg a félre nevelt domináns kutya konkrétan "selejtes", agresszív, idegbeteg, használhatatlan, javíthatatlan, tudom is én még mi egyéb- tehát innen nézve nem meglepő ha sokan hamar feladják a küzdelmet. vannak akik alapvetően nem is alkalmasak rá és egy ilyen helyzetben borzasztó nagy kitartás és akaraterő kell ahhoz hogy igenis megtarthasd a domináns kutyádat. még akkor is ha kutyaoviba meg suliba mész. ugyanis senki nem fogja tudni helyetted elérni azt hogy a domináns kutya tiszteljen és elfogadjon vezetőjének. a "titkot" elmondják, megmutatják de a LEGFONTOSABB hogy neked kell végigcsinálnod, neked kell a maxit nyújtanod stb stb stb. a legtöbb ember társra vágyik, a lehető legkönnyebb, legjobb esetre nem pedig egy nehéz egyedre akibe jelentősebb melót, időt (pénzt) és energiát kell fektetni ahhoz hogy jó kutya legyen. innen nézve nem meglepő ha sokan lemondanak a domináns kutyájukról.



szóval, egy szónak is száz a vége, én a tenyésztőt tartom hibásnak hogy mindez megtörténhetett, nem nézte hogy milyen jellemű kölyök milyen gazdához kerül.

2013. júl. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Előző: ez sajnos nem az a tenyésztő...
2013. júl. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Én úgy vettem ki, hogy a családnak van több kutyája is, és azokkal nem jön ki jól. Ilyen szempontból viszont a gazdi hibája, hogy nem olvasott utána a fajtának.
2013. júl. 31. 10:58
 20/30 anonim ***** válasza:
Engedd meg, hogy egy kicsit védelmembe vegyem a gazdit. Simán lehet, hogy utánaolvasott a fajtának, megnevelt 2-3 kutyát, esetleg pont könnyebb eseteket fogott ki, és azt gondolta, ezzel a kutyával is meg tud birkózni. Csak épp alábecsülte a tudását. Dehát honnan lenne viszonyítási alapja, ha nem volt igazán nehéz kutyája? Mikor a huskym hozzámkerült, én is olvastam, hogy nehéz, makacs fajta, de a fene gondolta, hogy vért fogok vele izzadni.
2013. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!