Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak a kutyája is ilyen?

Másnak a kutyája is ilyen?

Figyelt kérdés

Általában 2x eszik reggel meg este van, hogy néhány falatot megeszik 2óra körül is, viszont amit egyszer már adtam neki aznap azt hiába adom neki következő etetésnél nem eszi meg. Eddig a tápot megette reggelire most már egyántalán nem eszi meg, semmilyen kutyahúst és kutyazalámit sem eszik meg. Már mindenfélét kipróbáltam.

Csirkehúst, bőrkét, csontot, néha kenyeret és a párizsit amit megeszik. De ezeket sem mindig. Kistestű kutya viszont annyira keveset eszik még ígyis.


2013. aug. 3. 08:33
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
0%
Igen az Acana hosszasan részletekbe menően írja a Darling meg nem megy bele részletekbe csak állati származékokat ír, gabonaféléket és növényi származékot. De attól még hogy nem írja le hosszú litániában hogy borsó van benne meg kukorica és búza attól még benne van és a színhús aránya 4% a többi lehet darált belsőség csontliszt vérliszt bőrke stb .Természetes hogy kutyát nem bélszínnel etetnek. Én azt nem értem hogy miért kell mindig baxtatni aki nem drága táppal etet, ellenkezőleg ezt nem nagyon látom! Tőlem adhat valaki 5000ft/kg -os tápot is a kutyájának de ne ekézze azt aki olcsót vesz neki. Magamnak se veszek drága ételt!
2013. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

először is. aki truty tápot vesz, mint pl. chappi és társai egy csöpp plusz pénzért simán meg tudja venni a britet ami ezekhez képest már fejedelmi eledelnek számít.


a másik. valaki azt írta hogy ilyen erővel lehetne azt is gondolni hogy a minőségi tápok nem is azt tartalmazzák amit írnak. nos . csak egy kérdés.


PRÓBÁLTAD VALAHA???


mert nem hiszem. ha csak egyszer is próbálnád akár a britet a ratyi tápok helyett, azonnal rájönnél hogy ég és föld a különbség. jóval szebb lesz a kutya már ránézésre is. és ha csak egy kicsit teszel a megszokott ár mellé, akkor neked miért éri meg hogy a kutyád egy ratyi valamin éljen amit ráadásul egy kicsit is hozzá értő ember simán levág a kutyádról már ránézésre.


mellesleg én meg tudom érteni azokat akik azt mondják hogy a kutyának minőségi táplálékra van szüksége. tény mi nem tápozunk már, hanem főzünk. kacsingatunk a barf fele is de jelenleg az a helyzet hogy a kutya étrendjébe csak a hús nyers. minden mást még mindig megfőzök. a kutya kicsattan az egészségtől. egy hete mentünk a dokihoz féregtelenítő tabiért. jópár hónapja nem látta a kutyát mert azelőtt egy másik helyen kellett megvennünk mert sosem értünk oda időben a jól megszokott dokinkhoz és mindig zárva volt ugye. hát ahogy a doki ránézett a kutyára én még ilyet nem pipáltam. borzasztóan dicsérte a páromnak hogy milyen szép és mennyire látszik rajta hogy egészséges, és egy az egyben nem tudta megállni hogy ne dögönyözze meg a kutyánkat.

és valóban a kutya nem büdös -pedig meg sem tudnám mondani mikor fürdettem utoljára samponnal- , a szőre fényes, az izmai tónusosak, a szőre puha és még oldalakon keresztül sorolhatnám. apropó büdösség. a gagyi táposok kutyája tuti büdös.


szóval röviden. azok a gagyi táposok pattognak amellett hogy a gagyi táp is van olyan jó, akik még életükben nem próbálták a kutyájukat minőségibben etetni. a gyakorlatban semmi összehasonlítási alapjuk nincsen de a szájuk jó nagy. a másik oldal pontosan azért kardoskodik a gagyi tápok ellen mert nekik van összehasonlítási alapjaik. az aki valaha is egyszer kipróbálta akár csak a britet az életben nem tért vissza a gagyi tápokhoz. vajon miért?

én viccen kívül sírva fakadnék ha a kutyámnak akár egy szemet is kellene adnom egy chappy ből vagy bármi ilyen förmedvény kajának nevezett szemétből. nah persze meg sem enné szerencsére az is tuti. se konzervet se kutyaszalámit, semmi ilyen trágya cuccot.


mellesleg bírom ezt a beszólást is hogyha valaki a gagyival tud etetni csak nehogy má' ne lehessen kutyája csak ezért. elél azon is. ...

no igen. az ilyen felfogású ember vállal gyereket amit aztán lisztes tejen éltet, aztán meg sajnálja magát hogy nincsen pénze meg a gyerek meg a kutya s elviszi... bla bla bla. én még nem halottam hogy törvényben lenne hogy kötelező kutyát tartani akár van rá pénzed akár nem.

2013. aug. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan, általad gagyinak ítélt tápokon él a kutyám és maradék ételen és semmi baja ,egészséges szép,fényes a szőre, orvos akkor látja ha oltani kell ,jár velem futni és bírja a terhelést is. Kutya baja ,hogy úgy mondjam..Nem kötelező kutyát tartani de ugyanúgy jogom van hozzá mint bárki másnak,senki nem is mondhatja meg nekem hogy mit adjak neki. Gyakran nem is chapit veszek neki hanem van annál olcsóbb barna színű táp Mixi meg Blöki vagy mi a neve állatosboltban kimérve van az olcsóbb is mint a chappi. Ez nem elkényeztetett kutya ,megeszi a vas szöget is. Elöző kutyám 15 évig élt ugyanilyen étkezés mellett ,szomszéd fajtatiszta németjuhásza aki csak eukanubát kapott meg tavaly elpusztult rákban 7évesen,szóval hagyjuk. Ő is próbált rábeszélni a drága tápra és eladni nekem zsákot mert olcsóbban jut hozzá,de nem vettem.
2013. aug. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
kedves 22-es ha neked annyira bevált a táp etesd a kutyáddal, de nem csak neked lehet igazad, nem a jó méregdrága tápok a jó minőségűek. az általtad mondott jó minőségű tápot még csak az emberek 70% nem is ismeri. ha olyan jó mindőségű lenne akkor biztos ismernék. mellesleg a kutyának nem tápon kell élnie, én eddig is max reggel adtam neki keveset de nem tápnak kell lennie a főétkezésnek
2013. aug. 4. 08:47
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

nah persze. mert biztos te is olyan ragyogó vagy a f-s kajáktól mi? megnézném azt a hű de szép kutyát ami gagyi hasznosíthatatlan. majd pont azoktól lesz fényes a kutya szőre hogy szemetet eszik.... jajj ne már!


kérdező!


ha nem tűnt volna fel az értelmetlen fejeddel én már főzöm a kutyára, mert igyekszem neki a legjobbat adni.


tudod:


1 BARF, PREY

2 KÜLÖN KUTYÁNAK FŐZÖTT KAJA

3 MINŐSÉGI TÁPOK


mi jelenleg a kettes kategóriában tartunk, de kacsingatunk az egyes felé.


a britet pedig már régen ismernéd ha beírod a google be hogy minőségi kutyaeledel, vagy táp, vagy tudom is én mi. HA EGY KICSIT IS ÉRDEKELNE A KUTYÁD, nem pedig a bolti vacakokkal tömnéd szerencsétlen. csodálom hogy nem cseszted még szét a sok színezékkel meg minden mesterséges cuccal szét a gyomrát és nem f-sik. de ugy látom ez -neten tájékozódni- neked nem ment, meghaladta az agyi kapacitásodat és össze vissza eteted a kutyádat utánna meg csodálkozol hogy nem eszik rendesen...

2013. aug. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
23as. amúgy olvasva mit adsz neki okádék büdös lehet a kutyád az is biztos ettől a sok szeméttől amit adsz neki.
2013. aug. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
a másik fele hogy ezeket annyira nem hasznosítja a kutya hogy egy vagon kábelt lefektet. emlékszem amikor az enyém kölyök volt a párom meg beállított ilyen agyonreklámozott izével. hát én buta elkezdtem adni neki. azonnal lehetett látni hogy nem oké. egyből fakó lett a szőre, az egész kutya szinte összeesett. ráadásul egyszer vittem le a kutyát és azt láttam hogy annyit brunyált hogy annyit még egy bernáthegyi sem tudott volna produkálni. ráadásul a sok színezéktől minden féle színben pompázott a cucc. azonnal kihajítottuk azt a gagyi tápot. ma már rá sem nézünk ilyenekre.
2013. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Kerti kutya és ezért kutyaszaga van, de nem büdös. Na mindegy unom már a meddő vitát, én nem veszek neki drága kaját ,ez van , és a kutya jól néz ki ez látszik rajta nem kell hozzá szakember.

A kérdezőnek ,nem lehet hogy a meleg miatt nem eszik ? Enyém is kevesebbet eszik ilyenkor. Ha nem kórosan sovány nem kell aggódni miatta. Tele tál mellett nem fog éhen halni.

2013. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
26 te az olyan emberek közé tartozol akiknek mindig igazuknak kell lenni mert ha nem addig vitázol míg meg nem unja a másik és rádhadja, fölösleges megvenni a drága tápot ha meg sem eszi a kutya! én nem láttam még olyan kutyát aki a boltban vásárolt tápról lett volna beteg vagy valami baja lett volna, te szerintem már paranoiás vagy
2013. aug. 4. 11:03
 30/48 anonim ***** válasza:
74%

nah jah, biztos azért ment a hasa az enyémnek is mert olyan szuper hasznos cuccok vannak benne.


mellesleg ebben a dologban tévedsz. engem messze nem érdekel hogy te mennyire eteted felelőtlenül a kutyádat vagy mennyire nem. nekem attól nyílik ki a bicska a zsebembe hogy itt sírtok hogy milyen szuper a gagyi táp holott a másik oldalát a dolognak ki se próbáltátok soha.


az meg hogy te kérdező, közölted hogy nem vagy hajlandó megvenni a britet mert plusz havi párszáz az már drága és helyette a f-s tápot részesíted előnyben ahelyett hogy a kutyád megfelelő táplálása megérne neked ennyit. hát. ne haragudj de nemhogy szánalmas de még annyira buta is vagy mint a föld.


szerintem amíg nem próbáltátok addig nem kellene nagy fellengzősen pattogni hogy a bolti vacak is van olyan jó mint akár egy brit, mert higgyétek el nagyon nem tudjátok mit beszéltek.


nah de részemről a téma lezárva. mit érdekel engem mivel tömitek a kutyáitokat. biztos ti is zacskós kaján éltek kicsattanó egészségben.

2013. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!