Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak a kutyája is ilyen?

Másnak a kutyája is ilyen?

Figyelt kérdés

Általában 2x eszik reggel meg este van, hogy néhány falatot megeszik 2óra körül is, viszont amit egyszer már adtam neki aznap azt hiába adom neki következő etetésnél nem eszi meg. Eddig a tápot megette reggelire most már egyántalán nem eszi meg, semmilyen kutyahúst és kutyazalámit sem eszik meg. Már mindenfélét kipróbáltam.

Csirkehúst, bőrkét, csontot, néha kenyeret és a párizsit amit megeszik. De ezeket sem mindig. Kistestű kutya viszont annyira keveset eszik még ígyis.


2013. aug. 3. 08:33
1 2 3 4 5
 41/48 sippara ***** válasza:
73%

"Lehet puffasztani a kutyákat ilyen extrém tápokkal aztán jön a rák és elviszi szépen." - Te... ne haragudj, de ezt HONNAN szeded??? Mármint magadtól vagy ennyire hülye, vagy segít valaki???


"Enyém nemcsak olcsó tápon él hanem kap ételmaradékot és csirkét , persze olcsót farhát nyak." - Tehát fő tápláléka a moslék. Gratulálok. Amivel ebben az esetben a kutyát kevered, az az úgynevezett "disznó", más néven "sertés" - bár az euban már azt sem etetik moslékkal.


"Nekem annyi elég hogy a kutyám mindenki szerint szép és szerintem is, már többen akarták fedeztetni is az övékével." - Hát ne haragudj, de ez annyira rohadt szubjektív. Nyilván ha a környékeden mindenki sz.@.r táppal és/vagy moslékkal etet, a tiéd genetikai örökségétől függően akár szebb is lehet a falusi átlagnál. Az meg, hogy random hobbiszaporítók szerint szép a kutyád, megint nem értem, hogy merülhet fel érvként - nézz csak meg pár szaporítótelepi szukát, mennyire "jó formában vannak", meg "egészségesek" és főleg "jól tápláltak".


Ne haragudj, de egyszerűen fel kell adnom, azon a ponton, hogy azzal érveltél, van jobb etetési lehetőség a tápnál (van is: BARF, Prey, megfelelően, kutyára szabottan összeállított étrend), EZÉRT te a lehető legszarabb módját választod a táplálásnak - itt engem letaglózott a butaságod, és nagypapám mindig mondta, hogy ne vitatkozzak hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. Sok szerencsét a kutyádnak!

2013. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

a jó minőségű táppal sokkal több kockázatott vállal az ember mint az olcsó táppal

a jó minőségű táp rengeteg betegséget előhozhat sőt van ,hogy évekig tünetmentes de beteg.

egyébként meg a maradékot ne nevezd már mosléknak úgyan olyan rendes kaja, jah bocs te csak táppal tömöd a kutyád biztos nem tudod milyen az, ha rendes ételt kap

2013. aug. 6. 20:46
 43/48 A kérdező kommentje:

mellesleg állatorvos mondta, hogy sokkal jobb ha rendes kaját kap mint ha tápot

és minek dobnánk ki az ételt ha a kutya szívesen megeszi?

egyébként meg nem csak azt adom amit a családban valaki nem evett meg sőt mivel maradék nem szokott maradni rendessen adok neki is mindenből

2013. aug. 6. 20:53
 44/48 anonim ***** válasza:

húha, hát kérdező, minden elismerésem. ezt megmutatnám a mi állatorvosunknak szerintem sírva is fakadna hogy ilyen kollégája létezik a világban. bár az a sanda gyanúm hogy nem az orvosban van a hiba hanem a te felfogási képességedben.


igen, lehet KÜLÖN főzni a kutyára. de egyrészt nem azt amit mi eszünk, főleg nem azokkal a fűszerekkel, és szintén nagyon sok minden más van ami a kutyának nem hasznos vagy épp nem tesz jót.


mellesleg senki nem azt mondja hogy csakis tápon szabad éltetni a kutyát hanem


RATYI TÁP HELYETT MINŐSÉGI TÁPOT ADJ!


HA NEM AKARSZ TÁPOT ADNI AKKOR A DISZNÓNAK VALÓ MINDENFÉLE MARADÉK HELYETT


1- FŐZÖL KÜLÖN TUDATOSAN A KUTYÁRA! (tehát mint a barf pl. csak épp megfőzve!!!)

2 - PREY ELMÉLET SZERINT ETETED!

3- BARF ELMÉLET SZERINT ETETED!


sehol nem jelenti azt hogy a kutya maradékot eszik (TEHÁT MARADÉK= AZ ÁLTALAM MEGHAGYOTT KAJA, A MEGMARADT PÖRKÖLT STB STB), nem adjuk oda neki a megmaradt lecsót, vagy a paprikáskrumplit, esetleg a vajas kenyerünket ésatöbbi ésatöbbi.


pötyizd már be google-be és talán akkor megvilágosodik az ürességtől kongó sötét fejecskéd.

2013. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 sippara ***** válasza:

"a jó minőségű táppal sokkal több kockázatott vállal az ember mint az olcsó táppal " - Micsoda? Te felfogod, miket írsz? A vágóhídi maradék (pata, karom, csőr, bőr), ízfokozók, színezőanyagok és rengeteg (a kutya számára totálisan felesleges) OLCSÓ gabonamaradvány keveréke tehát JOBB, mint a normális húsból, zöldségekből és vitaminokból összeállított táp? Erre tényleg nem tudok mit mondani. Ha nem látod az ellentmondást, egyszerűen buta vagy, azzal én innen a világ másik feléről nem tudok mit kezdeni.


"a jó minőségű táp rengeteg betegséget előhozhat sőt van ,hogy évekig tünetmentes de beteg." - Felsorolnád ezeket a betegségeket, külön megjelölve, hogy a hús, vagy a zöldség fogyasztása okozza?


"egyébként meg a maradékot ne nevezd már mosléknak úgyan olyan rendes kaja" - moslék=ember által meghagyott maradék étel. Talán nem ezzel eteted a kutyád? Hidd el, sem a zsírra, sem a fűszerekre, sem a különböző csodálatos, hazai konyhában gyakran használt, de rá mérgező cuccokra (pl. hagyma) NINCS szüksége, sőt, komoly hiánybetegségeket okozhat a sima moslékkal etetés - na EZ tény. Elmondom neked, mi a "rendes kaja" egy kutyának: többségében nyersen fogyasztott húsok és darált zöldség bizonyos olajokkal kiegészítve, a kutya korának, életvitelének és emésztési szokásainak figyelembevételével összeállított étrend. HÚS, BELSŐSÉG, ZÖLDSÉG, OLAJOK, CSONTOS HÚSOK. NEM MOSLÉK.


"mellesleg állatorvos mondta, hogy sokkal jobb ha rendes kaját kap mint ha tápot" - Mondd meg az "állatorvosnak", hogy vigye vissza a diplomáját az ecserire, vagy legalább nem beszéljen hülyeségeket.


"és minek dobnánk ki az ételt ha a kutya szívesen megeszi?" - Na most döntsd el, hogy egy korán haló, ízületi és érrendszeri betegségektől terhelt kutyát, vagy konyhamalacot akarsz.

2013. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

ma 20:05

Bizony régen aki eredményesen akarta tartani a kiállításra , tenyésztésre szánt kutyáját, hozatott olyanokkal pl Litinát, akiknek megadatott, hogy külföldre mehettek.Aki pedig nem tehette meg, nagyon sok étrendi tanácsot talált a kutya etetéséhez. Húst főzött és hozzá zöldséget, rizst.

2013. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Írjátok már be a YouTubeba hogy DOG FOOD RECIPE vagy DOG FEEDING Ti szerencsétlenek! Sehol nem fogtok gusztustalan kajamaradékot, vagy moslékot látni!
2013. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
40%

Na mert az szép kutya amire te mondod hogy szép a többi ember meg ,és én is mind hülye mert látja hogy a kutya rendben van és szép egészséges a "mosléktól"és olcsó táptól.

Én sem dobom ki a maradékot ha a kutya szívesen megeszi, hiszen én is megeszem, nem méreg az. A kutya már rég nem csak húsevő, az ember mellett töltött évezredek alatt mindenevővé vált.Most éppen dinnyemaradékot imádja enni, szépen kieszi a belsejét, van hogy a héjába is belerág . Minden kutyámat így etettem és semmi bajuk nem lett! Engem ez érdekel ,a SAJÁT tapasztalat ,nem a neten írt bértollnokok véleménye, akiket egy egy lobbiérdek vezérel.


Emberi táplálkozásban is mik mennek ? Ugyanarról a dologról egyszer ódákat zengenek aztán kitalálják ,hogy jaj mégse jó,rákkeltő! Ezer féle táplálkozási rendszer ,vega , palleolit, update, húst hússal csak köret nélkül stb stb , .Én is azt eszem amit akarok és jónak látok és ízlik, mellesleg a pénztárcának is megfelelő , a kutyám is azt fogja. Mert neki ízlik amit adok neki. A külön farhát adása ,meg nem tudom miért moslék kategória? Ez olcsó és jó ,nagyon szereti a kutya!

2013. aug. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!