Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farokvágás megengedett a...

Farokvágás megengedett a kutyusomnál?

Figyelt kérdés
törpe pincser kiskutya jön hamarosan haza hozzánk...és kiváncsi vagyok hogy lehetne-e neki a farokvágás..persze állatorvosnál is rákérdezek majd...de kiváncsi vagyok az itteni véleményekre.meg hát nem tudom hogy egyáltalán lehet-e...mennyi idos korban...és hogy kb mennyi ennek az ára....??köszi a válaszokat!

2013. aug. 5. 09:06
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
46%
Ahogy a 49-es is írta, a farok elég fontos dolog egy kutyának és pont ezért is nem értem, hogy miért lehet a farkát levágni de a fülét nem, mert a fülnek esztétikai szerepe van a gazda számára, de faroknak élettani szerepe is van és nem mindegy, hogy ott van-e vagy nem. Ne kövezzetek meg, az én kutyám füles farkas :D fajtajelleg szerint mindkettőt vágj(t)ák, de nekem még anno az állatorvos azt mondta, hogy jobb, hogy megmaradt a farka, mert amelyik kutyának hosszú a farka annak kisebb az esély rá, hogy diszpláziás legyen, mert a farokkal tud egyensúlyozni és sok terhet levesz a csipőről. (nyilván a törpe pincsernél ez az eset nem áll fenn, de a legtöbb kutya nagytestű aminek vágják a farkát).
2013. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

ma 12:56

Hány évesek azok a kutyák, akik farokvágottak, vagy kupírozva van a fülük, és kiállításról nincsenek kitiltva?

2013. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
a legfiatalabb 7 hónapos!!! :) És a legidősebb 9 éves. Az meg, hogy a hosszú farku kutya nem lesz DP-s, elég vicces. De köszi, mert jó kedvem lett tőle:)))
2013. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
46%
Nem azt írtam, hogy nem lesz diszpláziás, hanem azt, hogy kisebb az esélye. :D De örülök ha ilyen apróságokkal is örömet tudtam okozni :)
2013. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
:) Semmi köze a farok hosszának a DP-hez. :)
2013. aug. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!