Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki és hol terjeszti, hogy a...

Ki és hol terjeszti, hogy a kutyától el kell venni az ételét, ha én akarok lenni a falkavezér?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször futok bele itt ebbe az okosságba, és kíváncsi lennék, kitől származik ez a remek gondolat...

2013. aug. 5. 21:12
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk a kutyasuliban ez egy feladat volt, amit otthon el kellett végezni. De mondták hogy ne ismételgessük, egyszer vegyük el és nézzük meg hogy reagál. Egy valaki volt, aki azt mondta hogy a kutyája morgott rá, és ő reflexből lecsapott neki egy hatalmasat. Erre azt mondta az oktató hogy jól tette.
2013. aug. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 intrepid ***** válasza:
20%
Azt megnézném, hogy egy kemény kuvasztól visszavedd a kaját, ha már egyszer odaadtad neki. Láttam olyat, este a gazda letette a kaját a kuvasznak, de szinte ugrott el onnan utána. Ezt nem azért írtam le, mintha követendő példa lenne.
2013. aug. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Persze, tesztnek jó, de mint "erődemonstráció" semmi értelme nincs...
2013. aug. 5. 21:24
 4/39 anonim ***** válasza:
82%

Akumi, te legtöbbször jó és okos válaszokat szoktál adni kutyás kérdésekre, ezért is lepett meg, hogy ezt te írtad. :)


Szerintem soha nem fog kiderülni, hogy kitől származik ez a gondolat, de a terjesztők között vagyok én is.

Bár tudtommal a legfontosabb dolog amit ezzel "üzenünk" a kutyának az az, hogy a válogatást kiküszöböljük. Ahogy igazi kutyás oktatók szokták mondani: "Válogatós kutya nincs, csak nem éhes kutya van."

Ha leteszem elé és még 10 perc múlva is érintetlen a kaja (én még ilyet nem láttam) akkor elveszem előle, és kész. Majd holnap megint kap. A falkavezér szerep itt annyiban döntő, hogy ő eszik először, a kutya akkor ehet amikor a vezér odaadja neki a "maradékot", ha kell akkor jó, ha nem akkor úgyis jó, legfeljebb éhen marad.


Amúgy miért kérdezed? Mi a baj szerinted ezzel a módszerrel?

2013. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
39%

Nem így kell kiharcolni a falkavezérséget, de valóban el kell tudnod venni tőle az ételt!

De nem tudom, ki terjeszti ezt!

2013. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Ja, nem az, persze, ha nem eszik, meg válogat, el kell venni. Most én arról beszélek, hogy itt páran azt hozták fel, hogy evés közben vegyük el tőle csak úgy, mert mi vagyunk a falkavezérek, és megtehetjük. Gondoltam, hátha kiírta valami okos ember valahova a neten, aztán onnan szedi mindenki; akkor legalább tudom, kit kell szidni, meg megnézhetem, mit okoskodott még :D
2013. aug. 5. 21:33
 7/39 anonim ***** válasza:
75%
Az a mögöttes tartalom,hogy nincs a kutya előtt egész nap a kaja,hanem amikor etetés van,akkor eszik.Ha fogja és közben elmegy,annyi,elveszed és majd a következő etetésnél kap.Ez tudatosítja a kutyában,hogy tőled függ,mikor eszik és mennyit,ez erősíti a pozíciódat.Amikor evés alatt veszed el,azt teszteled,mennyire domináns veled szemben,mennyire állsz felette.Egy falkában az alárendelt akkor eszik,amikor a főnök átengedi neki és azonnal visszavonul,ha megint igényt tart rá.
2013. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy Cesar veszegeti el a kaját,hogy demonstrálja ő a főnök,de ez az ő módszere és nem átlagos,hanem már terápiára szoruló kutyáknál csinálja.Normál alapképzésben ezt a módszert nem alkalmazták a falkavezérség kivívására,megerősítésére a kutyasuliban.
2013. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok újra.


Hja, én még ezt nem olvastam, hogy evés közben vegyük el előle, így én ezt nem is terjesztem, és ilyen feladatot mi nem kaptunk a suliban sem. De tény, hogy mint falkavezér bármikor el kell tudni előle venni, de én nem tettem még meg. Ha egyszer már kimondtam, hogy "Tiéd" akkor megeheti és kész, addig meg nem nyúl hozzá csak ül és várja a varázsszót. Volt, hogy elfelejtettem mondani, majd egy olyan negyed óra múlva mentem, hogy megnézzem, hogy miért nem jön már a jóllakott kutyám és ő meg csak ott ült és bűvölte a tálkáját... Na ,hát ő előbb megtanulta, mint én.

2013. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Nállnk az egyik kutyával voltak gondok, ő nagyon domináns. Vele muszály volt lejátszani ezt is, bár én sem szivesen csináltam. De sajnos volt példa arra ha csak elmentünk mellette már hörgött, és ezer más módon jelezte felém a dominanciáját. Kb 3-4 alkalommal csinältam meg, azóta nem kellett szerncsére de ha a helyzet úgy hozza le tudom tiltani rólla, esetleg a sétáknál elszórt kajákrOl ami hasznos lehet. Főleg nállunk ahol sok kidobált elszórt kaja van az erdőben. De csak azért hogy fitogtassam hogy én vagyok a főnök soha nem csinälnám.
2013. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!