Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki és hol terjeszti, hogy a...

Ki és hol terjeszti, hogy a kutyától el kell venni az ételét, ha én akarok lenni a falkavezér?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször futok bele itt ebbe az okosságba, és kíváncsi lennék, kitől származik ez a remek gondolat...

2013. aug. 5. 21:12
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
85%

Ha jól emlékszem, igen sokan a falkavezéri poszt demonstrálása ajánlgatják az étel elvételt IS, mint hatalmat a kutya felett. Persze, nem teljes elvételről van szó .Csak úgy hoci-nesze....

" A falkavezérnek el kell tudni vennie az ételt a kutyától"

2013. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Igen, már ételagresszív kutyánál ezt kell is gyakorolni, de most pl. egy kölyöknél merült fel, hogy ezt majd kell-e alkalmazni a nevelése során... És hát nem értem, na :)
2013. aug. 5. 21:58
 13/39 anonim ***** válasza:
72%
Én alkalmazom minden kutyánál. Mert bárhol-bármikor-bármit el kell tudni venni tőle. Akkor is, ha már egyszer odaadtam.
2013. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam a két tökfejű bullterriernél ezt játszani.Ennek ellenére bármikor elvehetem előlük a kaját,ha épp muszáj.
2013. aug. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 Zitus14 válasza:
29%

Felháborító a kérdés!!!!!!!!!!!!!!

IGEn,ez igaz!!

És ez kérlek egész életükben kutyákkal foglalkozó emberektől,pl. Cesar Milan-tól és Csányi Vilmostól. Illetve ezt olvashatod a cerberos.hu -n is..

Ezt minden tudatod kutyagazdi tudja..

PErsze kell neki rendesen adni enni,és adni is kell neki legalább 15 percet ,hogy megegye,csak az ne legyen,hogy AKKOR ESZI MEG AMIKOR AKARJA,NA EZ A GOND!

Egy 3kutyás gazdi.

2013. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
93%
Én kölyökkorától azt csinálom a kutyámmal, hogy legelőször kézből etettem. Így azt is megtanulta, hogy finoman kell elvenni a kaját a kezemből, nem szabad leharapni az ujjaimat... Néha direkt oda is feküdtem mellé, amikor kajált. Néha evés közben simogattam, vagy a csontot úgy adtam neki, hogy a csont egyik végét fogtam, miközben ő a másikat rágcsálta. Ezzel elértem, hogy megszokta, hogy bármikor nagyon közel lehetek a kajájához. Sokszor leültetem, mielőtt odaadom neki a tálját. Szerintem is fontos dolog, hogy akár ki tudd venni a kaját a kutyád szájából, hiszen bármi történhet, pl mérgezőt eszik, vagy beakad egy csont a szájába, felragad valami a szájpadlására, és akkor neked kell kipiszkálni, és a kutyának hagynia kell azt, szóval valamilyen módon ezt tudni kell kontrollálni szerintem.
2013. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
68%
Én már fiatal korban megtanítom a kutyáimnak ,hogy akkor kezdjenek el enni ha utasítom és ha evés közbe megszakítom arra is reagáljon vag esetleg kivehessek egy marékkal a tányérjából, volt egy kutyám aki középkorúként erült hozzám ő ha ételt adtam neki elkezdett morogni én akkor elvettem tőle egy 5 percre utána visszadtam neki és ha megint morgott ugyan ezt tettem nagyon hamar rájött ,hogy nem szabad és utána bármit csinálhattam evés közben sok kutyát az irritál ha a kezünket evés közbe a nyakuk alá tesszük és kicsit felfelé tojjuk ha arra sem reagál agresszíven akkor nagyon aranyos kutyusunk van bár nem hiszem h ez lenne a hierarhia kivivása ez csak egy alap neveltetés kérdése ,a kutya tudja hogy tőlünk kapja az ételt és ezért ne akarja leharapni a kezünket sokat számít ha már kiskorába is a tálkájában nyulkálunk :)
2013. aug. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

#15: te sem érted a kérdést ezek szerint, olvass vissza kicsit légyszi.


#16: ez egy kutya, aki lehet, hogy ezek nélkül sem lett volna soha életagresszív. Amúgy természetesen fontos, hogy el tudja venni az ember a kutya elől a kaját, de nem erről volt szó, hanem hogy mint gyakorlat, miért kéne folyton csesztetni kaja közben.


#17: még mindig nem a már kialakult ételféltésről beszélünk, hanem teljesen átlagos, normális kutyáról, hogy előle vajon miért kéne rendszeresen csak úgy elvenni a kajáját.

2013. aug. 5. 23:01
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem,az a baj,hogy sokaknál leegyszerűsödik a dolog annyira,hogy fogják és elrángatják ész nélkül a kaját.Egy kölyöknél ez nem túl értelmes dolog,mert még eleve követő üzemmódban van,automatikusan felette állónak tekinti a gazdát,legalábbis egy ép,egészséges kiskutya esetében.Annyi értelmet látok csak benne,hogy néha eljátszák vele,de csak hogy megszokja,van ilyen is.Főleg ha gyerek is van a családban.
2013. aug. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
ételagresszív*
2013. aug. 5. 23:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!