Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki és hol terjeszti, hogy a...

Ki és hol terjeszti, hogy a kutyától el kell venni az ételét, ha én akarok lenni a falkavezér?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször futok bele itt ebbe az okosságba, és kíváncsi lennék, kitől származik ez a remek gondolat...

2013. aug. 5. 21:12
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
53%
A kutyám kajaféltő volt, roti-nj keverék (magyarul simán kinyírhatna). Amikor vicsorgott és csattogtatta a fogát, akkor fogtam és elvertem. Érdekes, azóta nincs gondja a kajával, akkor és addig nyúlkálok oda, amikor akarok.
2013. aug. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
80%

ha csak nem használtál valami emberes plusz eszközt a veréshez én kétlem hogy egy valóban domináns kutyával álltál szemben, bár valójában a lekötött, szájkosaras megverésen túl egy igazán domináns kutyával sokat tenni így sem tudsz, főleg ha még makacs is.

vannak kutyák akik nem azért féltik a kaját tőled mert azt hiszik ők az atyaúristenek, a helyi domináns vezérek. rengeteg kutya van amelyik valójában félelmében hörög, mert megtanulta hogy az milyen hatásos. rengeteg olyan -főleg ugye félrenevelt- kutya van amelyik csak szeretne domináns lenni de nem az. ezek használják a leginkább a morgást mint bevált blöfföt. egy igazi domináns kutya nagyon is elvárja azt hogy megfelelően neveld és ha még esetleg még agresszióra is hajlamos akkor nem lesz rest a harapást bevetni ellened egy percig sem. főleg ha még olyan fajta aki bepörgött állapotában meg sem érzi az ütésedet. az szó szerint elvakultan neked fog esni, és akkor mindenképpen te kerülsz ki vesztesen.


egy domináns kutya felveszi veled a harcot ha verekszel.


egy olyan kutya amelyik csak szeretne domináns lenni azt valóban simán el tudod verni. de ez akkor sem jó megoldás. főleg hogy teljesen másképp is meg lehetett volna oldani az egészet. csak épp tény, kutyája válogatja, nem egy két nap az ilyesmi.

és ugye kinek van kedve rehabilitálgatni a szerencsétlen kutyát ha jól el lehet agyabugyálni is és akkor majd "k-ss" lesz.


emlékszem mikor apám mindig veréssel nevelte meg a kutyáinkat. mai fejjel visszagondolván a kutyahűséget/szeretetet gondoltam én akkor tiszteletnek. a kutya nem azért hallgatott rá mert tisztelte, hanem azért mert félt tőle. egy domináns kutya még azt is letojja ha megvered akkor sem fog jobban "működni". egyszer valaki rt ide egy goldiról amelyiket a gazdái úgy "büntettek" hogy beszorították a lábuk közé és ököllel verték a kutya fejét. mégsem lett neveltebb. az a kutya nem harapott vissza -gondolom-, nem is egy pit volt vagy ilyesmi, mégsem érdekelte hogy a fejét a férfi gazdái -apja és fia- ököllel verték. ugyanúgy neveletlen volt és domináns minden fajtárssal szemben. sőt talán még az emberekkel szemben is. ...


én tudom tapasztalatból hogy az egy két atyai pofon csakis az amúgy is követő kutyáknál válik be. de velük meg minek pofozkodni ha másképp is meg lehet oldani a dolgot. ezt nem értem! azt hiszik az emberek hogy a kutya a hülye és csak verésből ért. ha már itt tartunk , az ilyen ember az idióta. semmit nem tud a kutyákról és azért meri ezt kijelenteni. észre se veszi milyen szinten lejáratja magát ezzel az ősfelfogással.

2013. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Én ki szoktam próbálni néha hogy mit szól. Persze nem ugrok oda és kapom el előle mert ezzel csak ki provokálnám hogy megmorogjon. Amúgy kuvaszunk van. Ezt csak azért írom mert valaki azt írta hogy megnézné hogy valaki elveszi a kuvasztól. Hát én elveszem. Igazából odamegyek, megszólítom, megsimogatom és finoman elveszem tőle. Agyon geggyülöm hogy milyen rettentően okos majd visszaadom neki. Szerintem ne tőlem féltse ha már én adom neki.
2013. aug. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
65%

Little Red!


Ebből látszik hogy semmit sem értesz.

Lehet az a világ leghatalmasabb kutyája is, ha nem domináns habitusú kutya, akkor nem fog bántani!

Magyarán hiába írod azt hogy kinyírhatna,

csak saját magadat járatod le,

hogy megversz egy olyan kutyát, ami ezt hagyja.


"2. Ne szidj és ne büntess szigorúan. Neked van munkád, szórakozásod, vannak barátaid és céljaid - de nekem csak Te vagy ...


3. Kérlek adj elegendő időt arra, hogy megértsem, mit vársz tőlem.


4. Mielőtt megütnél, gondolj arra, hogy könnyen összeroppanthatnám a kezedet - mégsem tennék ilyet soha."


Szép gazda vagy mondhatom!

2013. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
24-es vagyok. A másik kutyámnál nem volt ilyen probléma soha ez volt az első ilyen 'élményem' és nagyon meglepődtem főleg azon, hogy a kutya 8 hetesen ezt produkálja és hirtelen ez volt a reakció. Nyilván kölyökkel és saját nevelésű kutyával tettem ezt és egy számomra idegen újonnan befogadott felnőtt menhelyes kutyával nem tenném. Belátható időn belül nem is lesz már kutyám a mostaniakkal minden rendben van szóval én már nem fogok ilyen reakcióval találkozni csak leírtam az adott kérdezőnek a tapasztalatomat és hogy hogyan oldottam meg, de mindig odaírom, hogy milyen kicsi volt a kutya és felnőttel ilyen reakcióval nem kellene ezt tenni. Viszont az egy hét kézből etetésnél megtanulta, hogy tőlem nem kell félteni a kaját és nem szoktam tőle elvenni csak maximum tartom a tálat az ő érdekében ahogy írtam. De azt sem tartom rossz dolognak, hogy el tudnám tőle venni és ha valaki ezt próbálja meg elérni, hogy elvegye a kutyától az ételt, mert mi van akkor ha éppen fel akar enni valamit és azt kell tőle elvenni, akkor ha tegyük fel mérgezett az a kaja és a kutya nincs külön megtanítva arra, hogy nem eszünk meg semmit csak azt ami a saját tálában kerül elé akkor bizony hasznos dolog ha el tudja tőle venni és ezzel megmenti a kutyája életét. A többi dologban egyet értek, soha nem ütném meg a kutyám, mert van rá más megoldás is, hogy elérjem amit akarok. Sosem tettem és az eset óta is folyamatosan fejlődök és tanulok én is a kutyámmal együtt mert van még mit :)
2013. aug. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

31:35-ös! Rég röhögtem ekkorát.


Akkor gyere el egyszer és néz meg a kutyámat, h domináns-e.

2013. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Mesélj arról Te verőlegény,

mégis miből gondolod hogy a kutyád domináns,

és nem csak az próbál lenni egy rosszul irányító,

veréssel nevelő gazda mellett.

2013. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

amúgy ezen tényleg én is annyit gondolkodtam már hogy az nem is igaz.

nekem elsősorban a jelenlegi kutyám a tapasztalatom mint domináns kutya, akinél valóban nem használ a verés. úgy értem hogy szó szerint a bőrömön tapasztalva... természetesen miatta jelentősen jobban beleástam magam nagyon sok dologba, sokat is tanultam és még mindig biztosan van mit.


tudni kell hogy én is volt idő amikor a jól odacélzott fizikai fenyítésben hittem. igen ám, egészen addig mígnem be nem vállaltam egy domináns pitet. persze kinek mi számít verésnek, nálam a grabancrázás, meg a jól célzott fenékre verés volt. fejre soha az életeben nem ütöttem.

ami az érdekes, hogy mindig akkor alkalmaztam testi fenyítést amikor elborult az agyam, nem gondolkodtam, tétlen voltam, azt se tudtam mit kezdjek bizonyos helyzetekkel. már kölyökként nagyon hamar rájöttem hogy nagyon nem jó úton haladok és muszáj lesz némi észt is kicsikarnom magamból ha nem szeretnék komolyabb bajokat. érdekes továbbá hogy ezek a testi fenyítések ahelyett hogy leállították volna inkább csak jobban felidegesítették arról nem is beszélve hogy jóval nagyobb jogot érzett arra hogy visszavágjon. hacsak belegondolok abba hogy mi lett volna ha ragaszkodom a veréses neveléshez, mélységesen elszégyellem magam, mert úgy félreneveltem volna szerencsétlent hogy azon talán még a cerberos is csak kemény hosszú hónapok rehabjával tudott volna változtatni. simán rászokott volna arra hogy bármikor megtámadjon embert ha az nem úgy közelít hozzá ahogyan neki tetszik. ilyen félrenevelésnél össze se tudom számolni hány harapást gyűjtöttem be. oké, lehet hogy simán el tudtam volna agyabugyálni a kölyköt (esetleg valami eszközzel), mígnem már a csontig hatoló fájdalomtól feladja a "harcot" de azzal egy életre megnyomorítottam volna értsd: totál agresszív vagy totál félős lesz. egyiket sem akartam. a kiképzőmtől nagyon kikaptam amiért azt gondoltam hogy majd tök okosan megoldom az egészet ősmódszerrel és hogy a domináns kutya csak a verésből ért.

szerencsére időben, hamar észbe kaptam hogy nem a kutyában van a hiba, hanem bennem.

így hát szépen elkezdtem megtanulni nagyon nagyon sok dolgot aminek az lett az eredménye hogy a domináns kutyám csodálatosan viselkedik. eszébe nem jutna megharapni, mert annyira felépítettem már a tiszteletet hogy ha egyszer bünti van, mert valamit nem jól csinált, nevezzük úgy bepróbálkozott (AMIT EGYÉBKÉNT NEM GYŐZÖK HANGSÚLYOZNI HOGY ELSŐSORBAN AZ ÉN HIBÁM!!!) bőven hatásos egy igen tartalmas megfelelő bünti természetesen a bűntetthez mérten.

mai napig van úgy hogy sajnos nem mindig nyújtok 100%ot hanem csak 90et teszem azt és ilyenkor ugye már kezdi is a szenyaságait. van hogy nyűgösebb napom van és megfigyelgetés után azt mondogatom hogy nah érik a verés, kinyílt a csipája stb stb. mégis érdekes, ha csak egy percig elgondolkodom mi miért történt és hogyan lehetett volna megoldani, mindig kiderül hogy ezer millió más lehetőség van a nevelésre minthogy veréssel reagáljak.

a kiképzőm is szokott azzal jönni hogy a kutya a tükörképem illetve mutatja hogy mennyire vagyok jó gazda, mennyire nevelem őt jól. egy domináns kutya nem azt jelenti hogy mindenáron ő akar lenni a vezető. ellenben ha nem teszed oda magad eléggé akkor nem fog rád felnézni és természetesen -attól függően mennyire teszed magad oda- nem fogja hagyni hogy te vezesd, irányítsd. ha azt látja hogy te egy olyan ember vagy aki agresszíven, veréssel old meg mindent soha nem fog felnézni rá a kutyája. maximum csak még agresszívabbá válik. pl. ki az aki rögtön üt ahelyett hogy az eszét használná? aki nem gondolkodik, aki nem nyugodt, aki kétségbeesett, a megijedt, aki nem tud egy bizonyos helyzetet kezelni stb stb. ez mind mind gyengeség a domináns -a többinek is- kutya szemében. és totál igaza van.


érdekes hogy az senkinek nem tűnt fel, hogy a beidézett fennel szöveg is pontosan a domináns kutyákról szólnak. azokról akik az istennek nem hagyják magukat főleg nem egy totál értelmetlen dologban. és mit csináltak ezek a szakemberek? menthetetlennek nyílvánították azokat a kutyákat, hiszen az a normális ha esetleg a kutya kap egy nyaklevest és azonnal visszább is vesz. de hogy még divatosabb példával jöjjek cesar videóiban nem egyszer más szakértők által menthetetlennek nyilvánított kutyát szedett rendbe és a titok nem egyéb volt minthogy a kutya szemszögéből próbálta orvosolni a problémát. ráadásul az is elgondolkodtató hogy a videóinak majd' 90%a olyan "domináns" kutyákról szól akik valójában nem is domináns jellemek pusztán csak nem volt megfelelő vezetőjük. ezeket rendezte le általában már rögtön a műsor alatt. a többieket viszont tény, rehabilitálni kellett mert azok a domináns kutyák már annyira félre voltak nevelve....


nah szóval, visszatérve, tényleg nem kötekedésből, de még mindig csak ugyanazon tudok lovagolni:

valaki magyarázza már el nekem hogy egy született domináns kutyával hogyan lehet veréssel elérni a nevelésben bármit is??? sehogy! mert ahogyan azt már írtam, egy domináns kutya nem lesz rest visszaharapni. tapasztalatból tudom! és azóta már nem csak a saját kutyám szerint!


egy domináns kutya felett csakis ésszel, szellemileg győzhetsz. így fog felnézni rád, és így lesz irányítható. fizikai "harcban" egy bármilyen nagyobb testű kutya esetében egyszerűen lehetetlenség a megmérettetés. őszintén, ki látott már nagytestű kutyát amelyik agresszív volt hogy legyűrte volna azt egy ember??? lehetetlenség. elkapja a kezedet/lábadat leránt, aztán onnantól le is húzták a rólót.


de maradjunk akkor a kérdésnél.

adott egy agresszív domináns nagytestű kan (tök mindegy a fajta) . morog étkezésnél. hogyan oldja meg ezt egy olyan ember aki a verés hatékonyságában hisz???

engedjétek meg hogy cesar egyik videóját hozzam fel példának:

http://www.youtube.com/watch?v=9ihXq_WwiWM


szerinted ennél a kutyánál veréssel el tudtál volna valamit is érni? totál fel van készülve a támadásra. megütötted volna, nem lenne kezed. az egyetlen amit én el tudok képzelni hogy veréssel győzedelmeskedjen itt valaki, ha valami lapáttal szinte agyonveri a kutyát hogy "ne legyen má' ereje keménykedni". az meg szerintem kimeríti az állatkínzás fogalmát.


azt meg már nem is számolom hogy egyetlen egyszer is akárcsak reflexből hátrahőkőlsz -mint ezesetben cesar is tette- mert nem számítasz a viselkedésére máris neked megy a kutya. meg lehet nézni az egész két pillanatból állt nem több.


szóval megnéztem volna hogy pl. ezt a kutyát ki pofozta volna úgy meg hogy az máris visszavegyen magából a verésnek hála.

mellesleg nem csak a kutyáknál nem válik valójában be a verés. a lovaknál is vannak olyan egyedek -szintén tudom tapasztalatból!- akiknek csak jobban elszáll az agyuk a veréstől ahelyett hogy "tanulnának belőle". nem tudom hogy azoknál van e ilyen hogy domináns meg bla bla. de ha egy lóra lehet ezt mondani azok tuti a dominánsak.

2013. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat és nagyon érdekeseket írtatok, köszönöm!


Természetesen, az érdeklődésemet felkeltettétek, hogy megnézzem, nálunk mi a helyzet. 4 éves, örökbefogadott kutya, velünk van már egy éve. Csirkefarhát a kaja, letettem neki, "tied" kutya nekiesik, kimentem, visszajöttem, majd elvettem a tálat. Kihoztam a konyhába. Farokcsóválva a nyomomban, majd leült elém és várt. "Ettem" belőle, majd visszaadtam neki. Nagy örömmel habzsolta tovább.


Reméltem, hogy így fog reagálni, mert máskor is nyúltam már a táljába, kézből etetést is alkalmaztuk, és erre is számítottam.


Fizikai fenyítés? Max. grabancrángatás. Egyszer vágtam a fenekére a póráz végével, de már nem emlékszem miért. De a mozdulat, ahogy összehúzta magát, az alázatos testtartás...többet nem csináltam.

2013. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!