Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a saját kutyám,...

Megharapott a saját kutyám, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Este volt,és a sötétben véletlenül elbotlottam benne ő nyüszített én meg jó nagyot taknyoltam,ő gyorsan be is iszkolt az egyik szobába,majd miután elértem a célomat a konyhát és letettem a poharat,ős ki is futott az udvarra. Utána fogtam magamat,oda mentem hozzá. Megsimiztem bocsánatot kértem(hozzá tenném értelmes kutya mert ha beszélsz hozzá érti,pl ha azt mondd neki,hogy maradj nem szívesen marad egy helybe,de ha azt mondod,hogy most maradj itt,mert nekem el kell mennem dolgozni,de vissza jövök este addig vigyázz a házra. Akkor ott marad és nem megy utánad) Kicsit közelebb hajoltam hozzá ,akkor észre vettem hogy megijedt,aztán mikor fel akartam állni,nyüszítve nekem ugrott és ha nem teszem oda a kezemet akkor most nem lenne bal szemem. Én teljesen meg vagyok rökönyödve,mert soha senkivel nem csinálta ezt,sőt még erős harapása se volt(szóval meg van nevelve). Egyszerűen nem tudom miért csinálta ezt,mert mindig amikor megijedt hogy hirtelen nyúlok hozzá akkor lassan felálltam,és nem volt baj. Miért jött nekem a kutya?

#kutya #harapás #megharapott a saját kutyám
2013. aug. 7. 00:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%
Azért csinálta mert nem kezeled helyesen. A kutyától nem kell bocsánatot kréni meg beszélgetni hozzá meg könyörögni neki, "elbúcsúzni" amikor elmész. Egyrészt nem az emberi szavakat érti hanem a hangsúlyt és azt amit megtanítottál neki (tehát ha te azt mondod neki, hogy kolbász amikor leül, akkor ő azt fogja hinni, hogy a kolbász azt jelenti, hogy üljön le), másrészt neki főnökre van szüksége és arra, hogy kutyaként kezeljék.
2013. aug. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
89%

tény hogy kissé érzékenyebb a kutya, nem tudom mióta van veled, de ha ezt tudtad mi a fenéért csesztetted. a kutyáknál nincs olyan hogy bocsánatkérés.


magad is tudtad hogy megijedt. leírás alapján nem is kicsit. nem kellett volna odamenni zavarni addig amíg meg nem nyugszik. a bajt pedig még csak tetézte hogy "belemásztál a kutya képébe" , (Kicsit közelebb hajoltam hozzá ) ami a kutyáknál általában nem azt jelenti hogy most akkor minden ok. ezért támadott meg szerencsétlen.


a bajt meg csak tetézi ha esetleg nem te vagy a kutya vezére.


bár hogy őszinte legyek nekem van egy sanda gyanúm hogy az, amire te azt hitted megfelelően rehabilitáltad a kutyádat éppen az ellenkezője volt. ugyanis a bocsánatkéréseddel, a simogatásoddal csak megerősítetted a kutyában a pánikot a félelmet.


ez a kutya teljesen normálisan működik. nem kihajítani kell hanem VALÓDI SZAKÉRTŐ SEGÍTSÉGÉT KÉRNI A REHABILITÁCIÓBAN ! ha a kutya valóban érzékenyebb az átlagnál, bár hogy őszinte legyek a leírás alapján ebben sem vagyok olyan biztos... egyszerűen csak a tipikus félrenevelés példája ez, amikor magukat szakértőnek gondoló emberek elkezdik rehabilitálgatni a rossz múltú kutyát úgy hogy agyon babusgassák meg bocsánatokat kérnek tőle ezzel valójában megerősítve őket a negatív érzetükben. arra már ki sem térek hogy az ilyen popó nyalás (bocsánatot kérek a kutyától, meg engedélyt hogy elmehessek -"ha azt mondod,hogy most maradj itt,mert nekem el kell mennem dolgozni,de vissza jövök este addig vigyázz a házra. Akkor ott marad és nem megy utánad"- a kutyáknál csakis egyet jelent: ÉN VAGYOK A FALKAVEZÉR!

2013. aug. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
61%
Ez félelmi agresszió volt.Ha nincs veleszületett gyenge idegrendszere,rossz módszerrel nevelted,ahogy a helyzetet sem kezelted jól.Eleve sötétben egy para kutyához nem közeledünk,mert agressziónak tekintheti.Számára a belebotlás belerúgást is jelenthetett aztán kimenekûlt,te meg utána és még rá is közelítettél.A kutya ezt értelmezte,nem a szavakat,aminek csak a hangulatát ėrzékeli,nem a tartalmát.Mutasd meg szakembernek a biztonság kedvéért és érdemes lenne egy kutyasuliban közösen elsajátítani egymás nyelvét,kommunikációját.
2013. aug. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!