Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogosan akadtam ki a nagymamámra?

Jogosan akadtam ki a nagymamámra?

Figyelt kérdés

Szerintem jó témába írom a kérdést, de ha nem akkor a modenátorok átrakják.


Szóval én nagyon szeretem a nagymamám és tényleg sokat köszönhetek neki, de nem bírom amit a kutyámmal csinál. Az egész két hónapja kezdődött mikor megtudta, hogy kapok egy kutyát, az volt a reakciója, hogy "ha kutyád lesz ide többet nem jövök" na nekem már ez se tetszett. Aztán kb. 2 hónapja megkaptam a kutyust persze azóta is jár hozzánk, de beteges amit csinál. Ha ül és a kutya közeledik felé már ordít, hogy "mi bajod van? Bolond vagy?" nekem meg mondja, hogy nézzem már a kutyát hát nem normális, hogy elindult felé. Akkor betegesen figyeli, hogy hol van a kutya és ha ránéz a már pánikol. Múltkor hozzáért a kutya, mert elment mellette és akkor ordít a kutyának, hogy mekkora idióta, hogy hozzáért, majd jött lemosni a lábát. A kutya jól nevelt, nem ugrál, nem harap és nagyim se fél tőle, inkább undorodik vagy nemtudom.

És a másik, hogy mindenbe beleszól, hogy mikor sétáltatom, hogy mikor etetem, hogy hogy nevelem, hány naponta fürdetem. Hát hagy döntsem már el én. Ha simogatom akkor már gúnyosan odaszól, hogy "nyald már ki a seggét". Nem egyszer volt ezekből veszekedés és mindig nekem van leliismeretfurdalásom. Mit tegyek?


2013. aug. 7. 21:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Vagy tisztázod vele a helyzetet és az konfrontáció vagy elkerülöd a konfrontációt.

Azaz az első esetben kerek perec megmondod, hogy szereted a kutyádat és nagyon rosszul esik amit csinál és ha nem hagyja abba akkor kénytelen leszel ezek után elkerülni. Biztos lehetsz benne, hogy hatalmas sértődés lesz a válasz, hogy a kutya fontosabb mint én és hasonlók, de ha kitartasz és be is váltod a fenyegetésed akkor kénytelen lesz ő engedni és befejezni ezt a tevékenységet. (Nekem sajnos ezt a módszert az anyukám esetében kellett alkalmaznom, aki a válásukat követően ugyan ezt csinálta mint a nagyid csak az apukám volt a kutya helyében).


A másik eset, hogy elkerülöd a konfrontációt és a kutya nem találkozik a nagyival. Addig bezárod, vagy a nagyit ezentúl meghívod cukrászdába, kiállításra, sétálni vagy te látogatod meg őt az otthonában és ezeken az alkalmakon nincs ott a kutya.

2013. aug. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Hovarju ***** válasza:

Nem irigyellek a kialakult helyzet miatt.


Az én nagymamám nem akarta, hogy kutyát tartsunk a lakásban. De amikor megérkezett a kutya és látta, hogy foglalkozunk vele, megszerette őket.

Az évek alatt a kutya hamarabb kapott a nagyitól reggelit, mint én :-)


Kérdezd meg tőle mi a baj a kutyával? Miért nem szereti? Mi zavarja benne? Egy nyugodt beszélgetés talán mindkettőtöknek jót tenne.

2013. aug. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! El se hiszitek, hogy mennyire megnyugtattatok azzal, hogy nem en tulzom el. Nagyim imad nalunk lenni es ugyis jonni fog, ami engem nem zavarna, csak hat na...ertitek! Meg nem csinalta ezt addig szerettem is, hogy eljon es itt van. Szegeny kutyat tuti nem fogom bezarni nagymamam hulyesege miiatt. Ez kizart!

Meg az van, hogy ha szolok, hogy hagyja mar azt a szegeny kutyat akkor az van, hogy 'szolj mar azert is, ha ra nezek' hat barcsak annyit tenne, hogy ranez... Meg tudjatok ezzel az oregasszonyos hangsullyal mondja, hogy 'menjel mar innet' hat komolyan ilyenkor olyan ideges leszek, mikor a kutya annyit csinalt, hogy odafekudt a szeke melle, mert szereti az embereket. Aztan neha egy egy beszolas utan eszreveszi magat es nevet egyet, mintha viccbol mondta volna, pedig nem..De ezt komolyan latnotok kene! Valamelyik valaszolo irta a perzsa macskas sztorit,, na en az eletbe nem biznam a nagyimra a kutyamat! Az elobb azert szolt, hogy megfesultem es szerinte nem lett szep a bundaja. Oke..senki nem kerdezte, hogy neki tetszik-e? Meg multkor teregetett azt mondta, hogy kossem meg a kutyat, mert leszedi a ruhat. SOHA NEM SZEDTE LE! Es mondtam, hogy nem fogom megkotni..erre mi a valasz 'jajj a kis dragadnak semmi baja nem lesz' ezt is gunyosan... Hat istenem. Ha itt lakna meg jobban beleszolhatna, de igy.

2013. aug. 8. 16:43
 24/34 A kérdező kommentje:
Jajj meg ami meg nagyon 'tetszett' az az volt, hogy beszolt nekem valamelyik nap mikor nagyon meleg volt es nem csinaltam vele semmit, hogy 'ennyit a kutyadrol, most is foglalkoznod kene vele' Mondom ilyenkor hagyni kell, mert melege van neki is. Erre megint en voltam a nagy 'kutyaszakerto'. Hat marpedig jobban ertek hozza, ha tudna mennyit olvasok a kutyakrol...de akarja mar jobban tudni! A kutya fekudt a homokba, nem fogok neki botot dobalni, meg nem fogom setaltatni, mert az szo szerint kinzas neki ilyenkor. De azt is megmondja, hogy delutan setaltassam ne este. Na egy delutani setanal kullog utanam egy estinel pedig mar tudunk jatszani, esetleg tanulni valamit es latom rajta, hogy jol erzi magat.
2013. aug. 8. 16:52
 25/34 A kérdező kommentje:
Bocsi, ez egy kicsit nagykepuen hangzott. De teny, hogy tobbet tudod a kutyakrol, mint o.
2013. aug. 8. 16:53
 26/34 anonim ***** válasza:
nemsemmi ,de olvasd el az előző oldalon a 22:34-est és a 22:25-öst. Az aztán nem normál.
2013. aug. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Elolvastam! Talan idaig nem menne el nagyim, mert tudna, hogy egy elere megutalnam, de ezert is irtam, hogy nem biznam ra a kutyam.
2013. aug. 8. 17:36
 28/34 anonim ***** válasza:
Nyugi nállunk is van ilyen, a helyzetet súlyosbítja hogy az illető az anyósom. Este, séta után kb 9 körűl esznek. Szerinte séta előtt kellene, hogy ne legyen tele a hasuk mert akkor majd ugatnak ha zaj van. Ha meg ugatnak éjjel akkor az a gond hogy mért nem maradnak csendben. Hozzáteszem ha ugatnak az max 1-2 perc, nem túl hangosak szerencsére. De amiatt is folyton beszól hogy miért adok nekik nyers hús, nem fogják tudni megemészteni, kihánnyák, megvadulnak, férgesek lesznek, stb. Ha kifésülöm a bundájukat akkor miért csinálom, ha meg nem akkor miért nem. A múltkor amiatt kezdet kötözködni mert újra szigeteltűk a házakat, és úgy oldottuk meg hogy mindnek nyitható a teteje. A belsejébe pedig mindnek vágtunk bútorlapot amit bevontunk szőnyeggel, minden házba kettőt hogy cserélni tudjuk haa esetleg vizes lesz. Reakció : jó hogy már ki nem nyaljátok a següket, régen is voltak kutyák moslékot ettek, meg ja szerncséjük volt a pajtába aludtak. Válaszom, ja a gyerekeket meg hetente egyszer tették tisztába, egyébként van hozzá közöd mire fordítom az időm és a pénzem? Ha tovább szekálsz holnaptól beviszem a kutyákat a házba és ott alszanak. Na itt abbahagyta végre és azóta nem piszkál.
2013. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Gyoo kepzeljetek el, az tortent, hogy meglettunk hivva rokonokhoz szalonnat sutni, ahol nagyim is ott lesz. Azok a rokonok meg szeretik a kutyakat, mondtak, hohgy vigyem nyugodtan az enyem legalabb az o kutyajuknak islesz addig egy jatszotars, meg az enyem is jol erezheti magat. Aztan jon nagymamam es kerdezte, hogy megyek-e?! Mondom perszeeee, a kutyat is vigyem:D lattatok volna a fejet, elkezdett magyarazni, hogy ossze fog verekedni a ket kutya, meg oda nem vihetek masik kutyat. Ez a ket kutya talalkozott mar egymassal, es nekem nem mondtak, hogy nem vihetek masik kutyat, sot...ugyhogy errol ennyit:d
2013. aug. 10. 13:47
 30/34 A kérdező kommentje:
Viszem*
2013. aug. 10. 13:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!