Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell védekezni ha...

Hogyan kell védekezni ha megtámad egy kutya?

Figyelt kérdés

ma hazafelé menet összetalálkoztam egy jó nagy kutyával. gondoltam el megyek mellette szép lassan.. a kutya meglátta h közeledek elöször ugatott majd elkezdet felém futni én hátráltam.. ekkor a kutya vissza fordult. védte a területét. nem tudtam elmenni mellette.. ezért 40 perces kerülőtt kellett tennem.

állítólag a kutyát mindig kiengedi a gazdája. én pedig a gyerekekel arra fogok járni minden nap az oviba. mit tegyek ha egyszer tényleg megtámad? legyen nálam kés vagy mi?


2013. aug. 8. 22:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
14%

az állati ösztönökkel vigyázni kell, ha megtámadod akkor csak vadabb lesz.

Viszont van egy kicsit rizikós, de hatásos módszer.

Amikor jön feléd a kutya és meg akar harapni kapd el az alsó állkapcsát és enyhén szorítsd lefelé.

a kutyáknak is olyan az állkapcsuk, mint az embernek, tehát az alsó csukódik a felsőhöz ami fix.

De vigyázz ezzel, mert könnyen el lehet törni az állkapcsát...(mondjuk akkor már nem biztos, hogy akar még támadni...)

2013. aug. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Önvédelmi spray legyen nálad szükség esetére, de mindenképpen beszélj a kutya gazdájával is, ha ez nem vezet eredményre, akkor kérj hatósági segítséget. Mindenkinek joga van állatot tartani, ameddig az nem veszélyezteti mások biztonságát és nyugalmát. Az viszont nagyon nincs rendjén, hogy egy nagytestű kutya a nyílt közterületen felügyelet nélkül "védi a területét". Ha egy kisgyerek megy arra, meg is ölheti (bár a felnőttet is akár).
2013. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Lassan, lassan, nem kell mindjárt késelni. Paprikaspray. És ne nézz rá, ne változtass a mozgásodon, ne stresszelj, ne feszülj rá, hogy itt gond lesz, mert azzal csak felhívod a figyelmét és azt közvetíted felé, hogy akarsz tőle valamit, akkor meg nyilván rád fog mozdulni. Egyszerűen a lehető legtermészetesebben menj el mellette, anélkül, hogy ránéznél (a szemed sarkából persze figyeld, biztos ami biztos).
2013. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát köszi :-D nem tudom h ez abban a pillanatban eszembe jutna.. meg hát nagy az a kutya.. nem tudom milyen fajta.. viszont egy kutya miatt nem akarok kerülni
2013. aug. 8. 22:09
 5/11 A kérdező kommentje:
a spray jó ötlet! majd el is kérem férjemtől :-P köszönöm a gyors válaszokat.. a kutya gazdájával nem lehet tárgyalni...
2013. aug. 8. 22:12
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Jaj, ilyet szoktam álmodni, hogy ott egy kutya, láthatóan vár, én meg nem merek menni.

Az biztos, hogy a kutyák utálják pl a babakocsit, a gyerekek is irritálják őket. Legjobb lenne a gazdával egyezséget kötni, hogy zárja be, mikor arra mentek.

Egyik módszer, hogy barátságot kötni a kutyával, pl finomfalatokhoz szoktatod, de ha fontosabb neki a területe védelme, akkor ez nem érdekli. A másik lenne úgy megijeszteni, hogy farkát behúzva menekülne, ha meglát, de ezt gazdás kutyával nem tudod kijátszani.

Mindenképpen a gazdával kellene kiegyezni, mert a gyerekeid egészségét, lelkét nem érdemes veszélyeztetni. Mondd a gazdának, hogy ha nem működik együtt, feljelented a jegyzőnél, vagy lefújod a kutyáját paprika spray-vel!

2013. aug. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
a gazda nos hát... cigány.. nem lehet vele beszélni.. volt már rá panasz..
2013. aug. 8. 22:20
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha a kutyát kiengedik,azt a részt is a területének tekinti,tehát bevédi.Én nem kockáztatnám sem a magam,sem a gyerekek biztonságát.Most hoztak egy új törvényt,hogy akinek utcán van a kutyája megbîrságolható.En ezt a módszert alkalmaznám,vagy valami drasztikusabbat akkor is,ha nem a kutya a hibás.Engem támadott már kutya.Olyan hihetetlen gyorsak,hogy reagálni sincs időd.Harap,mielőtt fújnál egyet a sprayvel.
2013. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
akk jobb ha nem is járok arra.. pedig arra kéne mert úgy csak 5 perc az ovi ha kerülök meg 40 perc....
2013. aug. 8. 22:33
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Megteheted, hogy akár névtelenül írsz egy panaszos levelet a jegyzőtöknek, és akkor kimennek a polgártárssal beszélni.Ha nem változik, akkor a gyerekeim miatt kerülnék a hosszabb úton.:((
2013. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!