Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lesz egy rottweiler...

Mitől lesz egy rottweiler agresszív?

Figyelt kérdés
Szomszédunknak rotija van, hogy fajtatiszta-e, azt nem tudni, kölyökként fogadták be, a gyerek találta valahol. Most nagyjából 1 éves lehet. Eddig soha semmi gond nem volt vele, mivel napközben itthon vagyunk, állandóan a kerítésnél lebzsel, imád minket, itatni is szoktuk, mivel a nagy melegben nem tart ki mindig egész napra, amit a gazdája kitesz neki. Utána mindig simul a kerítéshez, és a vállunkra teszi a fejét, simogattatja magát. Igazából most azért ijedtem meg egy kicsit, mert olvastam, hogy a roti veszélyes kutya, és csak következetes neveléssel tartható. Nos igazából nevelést nem kap. Egész nap az udvarban van egyedül, csak a gyerekek szoktak alkalmilag játszani, rohangálni vele, de semmiféle hivatalos idomítást nem kap. Ez azt jelenti, hogy egyszer csak be fog durvulni, és majd megharap minket? Vagy ha eddig szelíd volt, ezután is az lesz? Én szívesen foglalkoznék, játszanék vele, de kerítésen keresztül nem sok mindent lehet csinálni. Eldobott dolgokat vissza nem hoz, mást meg nem tudok kitalálni.
2013. aug. 12. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kutyát nézd, amelyik előtted van, ne más tapasztalatai alapján ítéld meg. A kutyák nem sorozatgyártott cuccok, vannak általános jellemzőik, de azért mégis mindegyik más, ráadásul a veszélyesség, az agresszió egy viselkedés, nem pedig veleszületett tulajdonság, nem lehet ráhúzni csak úgy az egész fajtára. Ahogy a pitbull, a kau, vagy bármelyik másik ilyen jó hírű fajta, a roti sem kattan be egyik napról a másikra, és nem is kell mindegyikhez olyan rettenetesen erős kéz, ismertem én nem egy olyan rotit menhelyen, aki inkább terápiás kutyának lett volna tökéletes. Azért terjedtek el ilyen marhaságok róluk, mert egy időben nagy divat volt, sok hozzá nem értő kezébe került, sokuk (de nem mind!) veszélyes lett, és hát nyilván arról beszélnek az emberek, amelyik agresszív, nem azt mesélik esténként a kocsmában, hogy "te képzeld, én egy annyira normális rotit láttam, semmi gáz nem volt vele", mert az ugye nem hírértékű.
2013. aug. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszi szépen! Igazából eddig nem is foglalkoztam vele, hogy milyen kutya, mármint milyen a fajtája. Kedves, barátságos, a többi nem érdekelt. Csak aztán itt az oldalon olvasgattam pár kérdést és választ a rotiról, és mindenhol azt írják, hogy keménykezű gazdi kell hozzá, különben veszélyes lesz. Bár részemről sokkal inkább el tudom képzelni az ellenkezőjét, hogy egyes kutyák azért vadulnak be, mert túl keményen bánnak velük.
2013. aug. 12. 22:02
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Van nagyon sok roti, amihez tényleg kell az erős kéz, különben elkanászodik. De az sem fog válogatás nélkül harapdálni, csak ha konfliktusba keveredik valakivel, akkor esetleg keményebben odarakja magát. És hát nagyot tud harapni, na. Szóval tényleg nem játék, mert ha egy csivava lesz agresszív, az a legritkább esetben jelent komoly veszélyt bárkire, egy roti meg azért képes sérülést okozni. De szerencsére azért a legtöbbjük nem jut el odáig :)
2013. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy nagyon összetett dolog. Az agresszivitás nem maga az ok, hanem amit kivált az az ok. Ez általában a rossz nevelés/kezelés. Túl lazán, vagy túl kemény kézzel való nevelés.


Az, hogy egyes (manapság már sajna egy több) rottik simulékonyak és úgymond mindenkivel hazamennek és mindenkihez kedvesek, azért van, mert szaporítják őket össze-vissza.

2013. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
4es vagyok. Egy igazi rotti sem harap mindenkit ok nélkül, de nem is hagyja magát simogatni a gazdáján, családján kívül másnak.
2013. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Konfliktusba nem igazán tudunk kerülni vele, pláne nem a kerítés túloldaláról. Imád az oldalával a kerítéshez simulni, és a fejét a vállunkra tenni, miközben átnyúlunk a kerítésen és az oldalát simogatjuk. De akkor ezek szerint az nem úgy van, hogy egyszer csak gondol egyet, és átharapja a nyakunkat. Mivel a szomszéd alig foglalkozik vele, pontosabban a felnőttek egyáltalán, a gyerekek meg - mint írtam - csak alkalmilag játszadoznak vele, szegény kutyának sokszor ez a rendszeres simogatás az egyetlen programja a nap során. Szóval ha nem feltétlenül muszáj, ha nem vagyunk életveszélyben, nem szívesen vonnánk meg tőle. Amúgy ha tudtok olyan játékot, vagy bármit, amit kerítésen keresztül is lehet csinálni a kutyával, ne fogjátok vissza magatokat! :) Volt már olyan barátom, aki azt javasolta, hogy labda helyett dobjam át a macskám, az magától is visszaszalad, ha nem hozza vissza a kutya, de valahogy nem igazán tetszik ez a megoldás. Amúgy is macskabarát kutya, a szomszédban is van mellette cica. :))))
2013. aug. 12. 22:21
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát én azért sem tenném tűzbe a kezem, hogy nem minket hisz gazdájának, mert jóval többet lát minket, és többet is foglalkozunk vele, mint a "családjából" bárki. Sokszor enni is mi adunk neki, mert odalöknek neki valami maradékot, és nem foglalkoznak azzal, hogy az édeskevés egy ilyen nagy termetű kutyának. A kerítést már meg kellett erősíteni, mert állandóan átjött (szerintem meg van győződve róla, hogy ő a miénk, csak kennelben tartjuk), ami csak azért gáz, mert a foxink eléggé heves természetű, félek, hogy bármilyen jámbor is a roti, egy idő után kihúzná nála a gyufát.
2013. aug. 12. 22:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Az nem túl jó, hogy nem foglalkoznak rendesen a kutyussal. De mivel ti itatjátok, simogatjátok, szerintem hozzátok másképp viszonyul. Minden fajtáról vannak rossz előítéletek, ezt sajna nem lehet kikerülni.

Szerintem minden gazdi megkapta már legalább egyszer, hogy az ő kutyája fajtából adódóan, buta/agresszív.... vagy akármi.

Ezzel ne foglalkozz. :)

2013. aug. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Egy kósza gondolat: ha ennyire nem foglalkoznak vele, nem tudjátok elkérni/megvenni szegény kutyát? Ha van rá lehetőségetek és a gazdi is megválna a kutyától, mindenki csak jól járna :)
2013. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi nem tudnánk befogadni, mert a foxim is kan, szerintem kő kövön nem maradna. Már javasoltuk, hogy keresünk neki olyan gazdit, akinek pénze is van etetni, meg ideje is foglalkozni vele, de hallani sem akarnak róla, mert kell a gyerekeknek. De amúgy nincsen sanyarú sorsa, ahogyan néztem a környező utcákat, errefelé a kutyák 90% így él. Egész nap a kertben vannak egyedül, egyszer egy nap megetetik őket, és maximum a hétvégén sétál velük egyet a gazdi, vagy sokszor még azt sem. Csak hát nálunk a kutya családtag, tudjuk, mennyire igényli folyamatosan a társaságunkat, ezért rossz érzés látni, ahogyan ott ül egész nap a kerítésnél a szomszéd kutyus, és sóvárogva néz minket.
2013. aug. 13. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!