Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lesz egy rottweiler...

Mitől lesz egy rottweiler agresszív?

Figyelt kérdés
Szomszédunknak rotija van, hogy fajtatiszta-e, azt nem tudni, kölyökként fogadták be, a gyerek találta valahol. Most nagyjából 1 éves lehet. Eddig soha semmi gond nem volt vele, mivel napközben itthon vagyunk, állandóan a kerítésnél lebzsel, imád minket, itatni is szoktuk, mivel a nagy melegben nem tart ki mindig egész napra, amit a gazdája kitesz neki. Utána mindig simul a kerítéshez, és a vállunkra teszi a fejét, simogattatja magát. Igazából most azért ijedtem meg egy kicsit, mert olvastam, hogy a roti veszélyes kutya, és csak következetes neveléssel tartható. Nos igazából nevelést nem kap. Egész nap az udvarban van egyedül, csak a gyerekek szoktak alkalmilag játszani, rohangálni vele, de semmiféle hivatalos idomítást nem kap. Ez azt jelenti, hogy egyszer csak be fog durvulni, és majd megharap minket? Vagy ha eddig szelíd volt, ezután is az lesz? Én szívesen foglalkoznék, játszanék vele, de kerítésen keresztül nem sok mindent lehet csinálni. Eldobott dolgokat vissza nem hoz, mást meg nem tudok kitalálni.
2013. aug. 12. 21:39
1 2
 11/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Sajnos ez még nem meríti ki az állatkínzás tényét :( ha van mindig elég vize, kajája és háza, nincs láncon, akkor az normális...
2013. aug. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!