Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Miért hagyjátok...

Kutyások! Miért hagyjátok hogy a kutyátok a szátokat nyalja, mikor előtte valószínűleg a saját hátsó felét nyalta?

Figyelt kérdés

Több kutyást is láttam már. Hogy hagyja, hogy a kutya a száját(nem csak véletlen) nyalta.

Sőt, már egyfajta dícséretként is láttam. A kutyával játszottak, hogy hozza vissza a labdát, és mikor vissza vitte nagyon dícsérte, és legugolt a kutyájának, hogy nyalhassa a száját...-.-'

Előtte meg feltehetően az utcán végig nyalt minden tűzcsapot...

Miért hagyjátok ezt?

Nem lehet valami egészséges.



2013. aug. 15. 10:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%

Ez az egy, amit nem engedek meg neki. Ez kizárólag a férjem "területe" :D

Azt, h arcon nyaljon, azt megengedem neki. Ha erre sor kerül, a számat befele fordítom és belülről ráharapok, h ne érintkezzen vele, aztán irány arcot mosni, miután jól összenyálazott :D

2013. aug. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
75%

Mindenkinek más az értékrendje, a szemlélete.

Ismerősöm is hagyja, hogy a kutyái szájon nyalják, közben meg sokszor szart esznek. Hát fúúúúúúj :D


Ivtalan kan kutyám van. Nem szokott nyalakodni, a szájon nyalást egyenesen utálom, ugyanazért, amit írtatok. A kutya szimatolja akár pár cm-ről más kutyák ürülékét, ivtalanítás előtt a kanom szuka vizeletet nyalogatott, stb. De néha előfordul, hogy ahogy lehajolok hozzá, nyalint 1-2-t, ilyenkor az államat engedem, aztán törlöm is le :D

Nálam ágyban alvás is kizárt. Kan kutya lévén ugyebár nem higiénikus egyáltalán. Mellesleg mindig van kis szőrhullás. Most nyáron ráadásul egész nap a homokban döglik, még simogatni is csak az esti úsztatás után szoktam :D


Ágyamba nem kérek homokot, szőrt, testnedvet, vizeletcseppeket...kösz, de nem

Le lehet pontozni, de ízlések és pofonok :)


Ja, ezeken kívül simán eszem szendvicset szarszedés közben, számban tartva, amíg csomózom a zacsit :D

Sétán-kiránduláson gyakran kerül szőrszál a számba :D

2013. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A számat én sem hagyom, de ha az arcomat nyalja meg az nem zavar. Nagyon pusziosztós típus, és mivel nekem ez belefér így nem tiltom le róla, inkább jót nevetek rajta.. Nem látok ebben semmi gusztustalant, ezerszer több bacit szed össze az ember egy röpke metrós utazás alkalmával. Meg aztán nem tilos megmosni az arcodat...
2013. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%
A szájon nyalást én sem hagyom, az arcom, nyakam nem zavar. Szerencsére az én kutyám inkább a füleket szereti, azt nyalogatja, esetleg finoman csipkedi. De lehet hogy csak azért szokott rá mert az nekem csikis, és ha már nagyon nevetek inkább birkózásra viszem a dolgot.
2013. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
62%
Köszi a lepontozást, mi rosszat mondtam azzal, hogy egy épp tüzelő szukánál milyen guszta a szájon nyalás? Ezek szerint csak én vagyok ilyen finnyás!!!
2013. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
40%
Én sosem hagyom! Pedig imádom a kutyáimat. De szerintem undorító, mind az érzés, mind az, hogy előtte valóban hol járt a szája... Ez az első dolog amiről leszoktatom a kiskutyát.
2013. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A szájszél megnyalása a kutyánál egy szocializációs gesztus. Általában én sem szeretem, de van olyan kutyám akit terápiás céllal direkt biztatok erre.
2013. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!