Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rám morgott a kutyám. Mit tegyek?

Rám morgott a kutyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves amstaff-om, ezalatt a 4 év alatt sosem volt még ilyen problémánk, viszont 2 hónapja egy másik kutyus is bekerült a családba. Egy hete történt először, hogy a másik kutyust megsimogattam, utána pedig odamentem a kutyámhoz, evés közben simogattam, és rámmorgott. Sosem csinált még ilyet, kiskorában azt is csináltam, hogy beleraktam a tányérjába egy-két falatot az én kajámból, és míg ő evett, kivettem a tányérjából az én kajámat, és megettem, de nem morgott rám, meg semmi. Ezt követően elvettem előle a kaját, és rácsaptam a fenekére. Többet ez sem fordult elő, már a másik kutya közelében sem.

Viszont tegnap vettem neki egy nagy csontot, míg ràgta, simogattam őt, nem morgott, semmi sem volt. Odajött a másik kutyus, rámorgott a kutyàra, ez érthető, védi a saját tulajdonát, de miután odamentem hozzá, megint rámmorgott, elvettem tőle a csontot, és rácsaptam a fenekére. Kétszer morgott rám, és mindkétszer a másik kutya közelében. Hogyan szoktassam le erről?


2013. aug. 17. 11:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
ki kell lőni, mert meg fog harapni
2013. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Elsőnek: téged kéne kilőni te idióta!
2013. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Azzal,hogy rácsapsz a seggére semmiképp.A másik kutya váltja ki az óvó ösztönt belőle,de miután ő elmegy rád is rád morog.Nincs tisztelet,nem vagy falkavezér.Elveszed előle a kaját,amjd visszaadod és ezt addig csinálod még végül nem morog.Plusz nem ártana a 2 kutyával is tisztázni hogy te vagy a főnök,egymásra se morogjanak.Csak te rendelkezel a kajáról és minden egyébről is.Következetesebb nevelés.
2013. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
10%

másodiknak:

majd ha széttépi az embert a kutya, akkor pofázz.

jobb félni mint megijedni

2013. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló, ne haragudj, rosszul fogalmaztam. Ha elmegy a másik kutyus nem morog rám, csak ha ott van a másik kutyus, bár most már így sem. A másik kutyus gazdája nem én vagyok, tehát nem rám tekint falkavezérként. Köszönöm szépen a választ!:)

Első válaszoló, mi az, hogy lőjjem ki a kutyát, mert megharap, meg széttép?! Valószínű...

2013. aug. 17. 11:42
 6/11 MRC31 ***** válasza:
0%
Én nem vagyok nagy kutyás csak amit tanultam kutyatartóktól mondom: evés közben ne piszkáld a kutyát! Se simi, se semmi. Mivel csaptál rá a kutyára? Simán kézzel? Mert ha igen akkor meggyűlöl. Mivel eddig nem volt vetélytársa elnézte neked azt is, hogy kajálás közben vettél el tőle kaját. A fejében ez rögzült mintaként de most árulásként veszi az új kutya jöttét. Olyan mintha átrendeződtek volna a fejében az erőviszonyok. Nem biztos, hogy jól látom, valami tapasztalt kijavíthat nyugodtan.
2013. aug. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Mi az h evés közben ne piszkálja! akkor piszkálja, amikor csak akarja, mert jólnevelt kutya tudja, h a kaja nem az övé, csak megkapta.
2013. aug. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem tisztel!

A saját kutyádat bármikor meglehet simogatni és még a kajájában is turkálhatsz akkor sem moroghat mivel a kaja a TE tulajdonod,nem a kutyáé.TE akkor veheted el/nyúlhatsz oda amikor akarsz,TE vagy a falkavezér!


Nekem két kutyám van igaz,nem nagyok,de bármit esznek oda nyúlhatok,kivehetem a szájukból is!! Sose morognak meg.

Ismerősök meg tökre kivoltak akadva amiért belenyúltam a kutyáim kajájába amikor ettek,mondták ne csináljam megharapnak..Mondom mi?? :O .Hát hogy az ő kutyáik közelébe se mennek ha adnak neki kaját,mert morog.Mondtam,akkor nem tisztelhet titeket a kutyátok.Enyéimnek eszébe se jutna morogni vagy harapni.Mondtam nevelés kérdése minden :)

Egyszer az egyik (fiatalabb) morgott elvettem a kaját tőle.Szigorítottam a szabályokon vele kapcsolatban.Illetve kézből adtam neki enni,hogy szokja tőlem függ a kajája,közben simogattam.Pár napig csináltam ezt.Utána minden rendben volt.Azóta is oda nyúlok ahová akarom.Én vagyok a vezér minden az én tulajdonom.


A másik kutya miatt is kialakulhatott ez.Kicsit legyél vele szigorúbb.Attól,mert még egy kutya van a családban még tisztelnie kell téged!

2013. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat!:)

Igen, a másik kutyus miatt lesz, mert egyébként nem morog, megengedi, hogy kivegyem azt, ami a szájába van, most mar csak azt kell vele megértetnem, hogy nincs mitől tartania, nincsen vetélytársa.

2013. aug. 17. 12:18
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

hát akkor elmondanám az én véleményemet is.


én azt gondolom hogy ez valójában nem is a gazdinak szól hanem a másik kutyának. maximum annyiból szól a gazdinak hogy esetleg aggódik hogy elveszi tőle pl. a csontot és azt odaadja a másik kutyának. most oké hogy falkavezér meg azt teszünk amit akarunk de azért ne essünk túlzásba.


én a kérdező helyében arra figyelnék hogy a másik kutya ne zavarja a kutyámat amikor az eszik. tehát ha csak ránéz a kutyám kajájára én már zavarnám is el. ugyanis nem csak az annak a jele hogy az idegen kutya pályázik a másik kajájára ha az konkrétan odamegy és el akarja venni. nagyon sok kutya érzékenyen reagál már arra is ha a másik kutya szimatolgat arra les ilyen-olyan módon érdeklődik a kajája iránt. nem fenék csapkodással oldanám ezt meg hanem testbeszéddel amit minden kutya megért.


a másik. kinek a pap, kinek a papné. én anélkül is tudom hogy a kutyám tudja hogy én vagyok a vezér, vagy hagyja hogy azt csináljak az ételével amit akarok hogy nap mint nap szerencsétlent csesztetném. még mi emberek sem örülnénk ha valaki agyon simogatna kaja közben a kutyáknál pedig ez még annál is kevésbé természetes. ha a kutyám megadja nekem a kellő tiszteletet -nem rongyol a kajára stb- akkor én is megadom neki azt a kellő tiszteletet hogy nem zaklatom megfelelően megalapozott indok nélkül. és ha valami idegen -legyen az akár kutya vagy akár ember, akármi- akarná zargatni evés közben akkor gondolkodás nélkül bevédeném a kutyámat hogy nyugodtan ehessen. én is elvárom a kellő távolságot és tiszteletet a tányérom körül és ugyanígy elvárom a kutyám számára is ha valami "idegenről" van szó.


a kérdező leírta hogy az a másik kutya nem az övé, tehát nem tartozik úgy a falkájukhoz, így ahogyan a kérdező sem örülne hogy ez a kutya a tányérjába másszon ugy nem örülne a staff sem.


kérdező!


próbáld meg először azt hogy amikor a staff eszik akkor elzavarod a másik kutyát ha az tiszteletlenül túl közel jönne, láthatóan érdeklődne a kutyád étele iránt. (erre nagyon sok jel van) ugyanis szerintem itt van a gond és nem ott hogy nem tisztel téged, esetleg az új kutya miatt megromlott a viszonyotok, máskülönben a kutyád magasról letojná hogy konkrétan épp jelen e van a másik vagy sem akkor is megmorogna.

2013. aug. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!