Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi vagy vásárolt kutyád...

Menhelyi vagy vásárolt kutyád van?

Figyelt kérdés

Nevet is írhattok,akár képet is csatolhattok.

Csak kíváncsi vagyok,mielőtt bárki megkérdezné miért érdekel:)



2013. aug. 20. 15:11
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
87%
Két törzskönyvezett mudink van. Lehet érte megkövezni, ahogy az előttem szóló szerint sincs különbség egy tenyésztett vagy szaporított kutya közt, és bűn pénzt adni kutyáért, de én örülök, hogy ezt a kihalás szélén álló magyar kutyafajtát választottam társnak. Eleve rettentő olcsók más fajtákhoz képest a közöny miatt, ami a fajtát övezi. Népszerűsítem is, ahol tudom őket, jönnek velem falunapokra és hasonló rendezvényekre a kiállítások és sport mellett. Mellettük segítem a környékbeli menhelyeket, régen is sokat önkénteskedtem. Szívesen fogadtam volna örökbe, de szabadon lévő jószágok mellé lutri egy akármilyen kutya, nem akartam volna szinte állandó kennelfogságra ítélni a vadászösztöne miatt, ha esetleg levadássza a tyúkokat, libákat, megsebesíti a kisbárányokat, kecskéket, a kikötött bocit.
2013. aug. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Egy 9 éves magyar vizsla-labrador keverékem van, Sajó. Egy alkoholista állatól mentettem meg, aki bezárta egy istállóba és csont soványra éheztette kölyök korában. Így ő nem menhelyi és nem is vásárolt. :)
2013. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Sajó:

[link]

2013. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Mentett mindkettő. Egyikük utcáról, másik a drogos tulajdonosától (direkt nem gazdát írok.) Mellettük ideiglenesezek, előző ideiglenesem utcáról volt, most már szuper gazdái vannak, a köv. egy roti szuka lesz, akit a család nem tud megtartani.
2013. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Két vásárolt kutya: spitz, mopsz
2013. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Vásárolt: Dobermann, Belga Juhászkutya (Malinois)
2013. aug. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Utcáról mentett,menhelyi,és altatás elől gazdától elhozott.Sosem tudtunk a gazdátlan,segítségre szoruló kutyák mellett elmenni,így lett az én három kincsem...Akit altatás elől hoztam,a kis skót juhászkutya hercegnő,pár hónapja hagyott itt minket,így már csak ketten vannak,bár nekem még mindig olyan,mintha ő is itt lenne,valahogy nem fogtam még fel...Úgy érzem,nekem mindig három kutyám lesz,ezért ha nem baj,képet is olyat mutatok,amelyen mindhárom kincsem rajta van.Tudom,hogy az ő hiányát másik kutya nem fogja pótolni,mégis hiányzik az a gyönyörű,végtelenül kedves,jó természetű kutya a családból,ezért jövőre ha minden jól megy,törzskönyves collie-m lesz.Réges-régi vágyam a kiállítás,idővel minőségi kutyák tenyésztése,az általam kedvelt vonal meghonosítása-ha az embernek van szerelemfajtája,érthető,miért szeretnék én is minőségi,fajtájához méltó utódokat-,de emelett úgy érzem,mindig lesznek mentett kutyáim is,főleg magyar fajták(jelenlegi kutyám kuvasz-spicc keverék és egy erdélyi kopó jellegű kuty) [link]
2013. aug. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
66%

Síntértelepről fogadtunk örökbe kutyát.

Pointer - labrador keverék, amik leginkább kivehetőek belőle.

Törzskönyveset nem szerettem volna, mert azok a kiskutyák gazdára lelnek úgyis. Én nem tartok többre egy törzskönyves kutyát egy keveréknél, mivel ugyanolyan kutyák mindannyian.

Ezért döntöttem a telep mellett. Amúgy, jól sikerült választanom, a kutyám egészséges, jókedvű, és mindenki dícséri, milyen "fain" kutyus. :D

2013. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Vásárolt, törzskönyves németjuhász. Fontos volt, hogy különlegesen szép legyen, ezért több mint fél évet vártam rá.
2013. aug. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ő az! :) Pár hónapja készült kép. 18as voltam.

2013. aug. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!