Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire veszélyes kutya a...

Ennyire veszélyes kutya a doberman?

Figyelt kérdés

Doberman kutyát szeretnék, már évek óta. Egyszerűen megfogott, ahogy kinéz, erőt sugalmaz, bátorságot. Meg amenyire okos. Youtube on van egy doberman, és iszonyú okos. És egyszerűen ilyen kutyát szeretnék. De, nagyon sokan leakarnak beszélni. Merthogy egy csomó ismerősőmet doberman harapta meg. Lehet, hogy van 1-2 szerencsétlen eset, de attól még nem biztos, hogy az én dobermanom is ilyen lesz. Mert, én megfogom nevelni kiskora óta. És, nem ez lesz az első kutyám, mindet megneveltem, trükköket tudtak, és nagyonis szófogadóak voltak. De, akkor meg jön az, hogy idegbeteg kutyák... azt hiszem ezt szokták mondani, hogy bekattan, és megtámadja a sajátgazdáját. Nem tudom, ismerősnek bull terriere van, Saját tapasztalatom van vele. Nagyon szeret engem. És mindenki fél tőle. Pedig eddig, még sose bántott senkit. De, azt mondják, hogy harcikutya. Megintcsak azt mondom nevelés kérdése. Mert, ugy tudom a harcikutyákat kiskoruk óta erre nevelik... És egyáltalán nem agresszív. Nagyon aranyos. Megyünk az utcán, és mindenki fél tőle. Pedig nem is ismerik...

Ha, nekemis dobermanom lesz, akkoris ilyesmi lesz?

És miért akar mindenki lebeszélni?


2009. okt. 30. 11:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

Egy kutyus agresszivitása nem a fajtájától függ, hanem a neveléstől!Szerintem nyugodtan válassz dobermant!:)

Azért akarnak lebeszélni téged róla,mert azt hiszik ,hogy ők nagyon értenek a kutyákhoz!Ne törődj velük!

2009. okt. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

ELőítéletek miatt. Egyet értek veled, nevelés kérdése. Persze függ a kutya személyiségétől is mert ha alapból idegi problémái vannak akkor az bajos.

De az hogy egy kutya szocializálatlan, neveletlen, idegbeteg és támad nagyban a gazdi hibája mert valszeg leszarta szegényt, csak úgy volt magában és olyan lett amilyen. Szerintem olvass nagyon utána a fajtának és csak ezek után válassz, de ha foglalkozol vele rendesen nem lesz baj. Amugy az ovimban régen két gyönyörű dobermannal nőttünk fel 20-an gyerekek és soha semmi gond nem volt! De ők keményen is voltak fogva :-)

2009. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Az előítélet ma már "szériafelszerelés" a dobermanhoz!

hidd el én nap mint nap találkozom ezzel. És nem a kutya hibája! Még csak nem is a filmeké, ahol mindig a gonosz szerepét kapja...ez azoknak köszönhető akik küllemre választanak dobermant anélkül hogy tudnák mire vállalkoznak.


Ez nem idegbeteg fajta de egyszerűbb és könnyebb az embereknek ezt mondani, mint beismerni hogy nem tudják kezelni a saját kutyájukat.


Nekem három van otthon és soha senkit nem haraptak még meg, nem okoztak kárt - ha nem számítjuk a kiskorban kibelezett fotelt :)) és bárkit be tudok vinni hozzájuk.


Nem állítanám hogy nevelés kérdése, mert a dobinál ennél sokkal többről van szó. "Tehetség" kell hozzá!

A doberman számára valaki vagy tisztelhető vagy nem, és ezzel egészen addig nincs is gond amíg a gazdi az előbbi kategóriába tartozik, mert akkor megvan az egyensúly. Ilyenkor a kutya, a számára nem tisztelhető embereket egyszerűen nem veszi figyelembe, átnéz rajtuk.


A baj ott kezdődik ha a gazdi saját maga sem tisztelhető a kutya számára, így a családban az alfa pozíciót a kutya szerzi meg, így mint főnök joggal utasítja rendre a számára nem tetsző embereket, akár komoly sérüléseket is okozva.


Ez a fajta "tisztelhetőség" nem tanulható, és nem játszható meg. Csak olyan embernek való doberman aki agilis, domináns, határozott, erőskezű, és kitartó, és mindemellett érzelmes is, mert a dobi egy jó gazdi mellett gyakorlatilag egy szerelmes öleb :)))



Hidd el minden ezen a kis "apróságon" múlik. A dobi nagyon akarja imádni a gazdit, de ez csak akkor megy ha felnézhet rá és tisztelheti.

2009. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
1%
hát én úgy tudom hogy a doberman születetten degenerált fajta
2009. okt. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
88%
ez a tisztelet dolog a többi kutyánál is ugyanígy van..
2009. okt. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

Az ilyen okostojás a születetten degenerált!

;/

2009. okt. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

11:42


de nem ekkora hangsúllyal!


Kiképző vagyok rengeteg fajtával dolgoztam és nincs még egy ilyen.


Valakinek vagy való ez a fajta vagy nem, és az első benyomás után már vajmi keveset lehet változtatni a kutya rólunk alkotott véleményén.


tudom hogy ez hülyén hangzik de így van.

2009. okt. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
8%
nagy a beltenyésztés mértéke, ezért zizik
2009. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor állj!

A doberman nem zizi! Mint minden egyes fajtában itt is vannak ideggyenge egyedek, de ez nem általános.


A beltenyésztés sem általánosítható, főként nem a tenyésztőknél akik sokszor több ezer kilómétert utaznak egy-egy jó párosítás érdekében. A szaporítókról most inkább nem ejtenék szót...


Szinte minden kutyatámadás, és itt nem csak dobermanról beszélek emberi mulasztás eredménye! Enné a fajtánál (és még van pár ilyen) fokozottan kell illetve kellene a nevelési hibákra figyelni. Egy neveletlen őrző-védő kutya olyan mint egy töltött fegyver.


Ezért szoktuk mondani, hogy csak olyan vegyen őrző-védő fajtát, aki tud és akar vele foglalkozni!


És ha már itt tartunk sokkal több harapás történik pásztor kutyák által, de mivel a testméret, és az okozott sérülés is kisebb, kevesebbszer hallani ezeket az eseteket.

2009. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
A dobermann egy csodálatos kutya. Én imádom, minden vágyam. Én azt tudom mondani, hogy vedd jó helyről (öröklött dolgok)! és jól neveld meg (kutyaiskola). És ne úgy bántj vele mint az eddigi kutyáiddal, mert ő más, hallottam, hogy sok profi német juhászos pofára esett amikor megkapta a dobermannját és ugyanúgy kezdte kezelni ahogy a díjnyertes német juhászait. Neki más a stílusa! Ha nem költesz rá eleget, akkor nagyon valsózínű, hogy olyan lesz, mint amitől félnek az ismerőseid.
2009. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!