Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire veszélyes kutya a...

Ennyire veszélyes kutya a doberman?

Figyelt kérdés

Doberman kutyát szeretnék, már évek óta. Egyszerűen megfogott, ahogy kinéz, erőt sugalmaz, bátorságot. Meg amenyire okos. Youtube on van egy doberman, és iszonyú okos. És egyszerűen ilyen kutyát szeretnék. De, nagyon sokan leakarnak beszélni. Merthogy egy csomó ismerősőmet doberman harapta meg. Lehet, hogy van 1-2 szerencsétlen eset, de attól még nem biztos, hogy az én dobermanom is ilyen lesz. Mert, én megfogom nevelni kiskora óta. És, nem ez lesz az első kutyám, mindet megneveltem, trükköket tudtak, és nagyonis szófogadóak voltak. De, akkor meg jön az, hogy idegbeteg kutyák... azt hiszem ezt szokták mondani, hogy bekattan, és megtámadja a sajátgazdáját. Nem tudom, ismerősnek bull terriere van, Saját tapasztalatom van vele. Nagyon szeret engem. És mindenki fél tőle. Pedig eddig, még sose bántott senkit. De, azt mondják, hogy harcikutya. Megintcsak azt mondom nevelés kérdése. Mert, ugy tudom a harcikutyákat kiskoruk óta erre nevelik... És egyáltalán nem agresszív. Nagyon aranyos. Megyünk az utcán, és mindenki fél tőle. Pedig nem is ismerik...

Ha, nekemis dobermanom lesz, akkoris ilyesmi lesz?

És miért akar mindenki lebeszélni?


2009. okt. 30. 11:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Csá csak megerősítem amit a többiek mondtak de nyugodtan válassz dobermant mert semmivel nem rosszabb kutya mint a többi akár jobb is lehet kitudja tehát minden nevelés kérdése de gondolom szeretettel nevelnéd szóval legyen meg az a doberman a fenébe is:D
2010. febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

A bullterrier egyébként lehet, hogy harcikutya volt, de mára már teljesen kiölték belőle az agresszióra való hajlamot, ezért nem agresszív a haverod bullija. Manapság már csak nagyranőtt bohócok ezek a kutyák, nem jók még házőrzésre sem igazán. Ezzel szemben a doberman még mindig munkakutyaként is funkcionál, nem csak házikedvencként. Ki lehet fogni tényleg gyenge idegrendszerű kutyát, nagyon oda kell figyelni amikor megveszed, hogy honnan veszed. Ilyen rissz-rossz szaporítóktól nem érdemes venni, mert akkor tényleg könnyen lehet, hogy lesz egy beteges, kistermetű, és idegbeteg kutyád. De ha jó tenyésztőtől, jó kutyát hozol el, akkor nem hiszem, hogy csalódás fog érni!

Sok sikert!

2010. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyit, hogy csak annak való bármilyen komolyabb őrző-védő, vagy harci kutya, aki elég erőskezű, és tudja kezelni a kutyáját. MErt ha nem te vagy otthon a falkavezér, akkor abból akár nagyobb gondok is lehetnek. Nekünk ey pit, és bulli keverékünk van, neki is meg kellett mutatni párszor, hogy ki az úr a háznál. Amióta ezeket a dolgokat letisztáztuk egy igazi lovag, öleb, meg minden egyben, ami csak egy kutya lehet! De amíg fölényben érezte magát, addig szemétkedett, csipkedett, a férjemet meg is harapta, akkor szakadt el nála a cérna... Azóta mintakutyánk van:)
2010. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

A dobberman tényleg gyönyörű, de elsősorban őrző-védő ( úgy tudom, a fajta kitenyésztője a Tökéletes Kutyát akarta kitenyészteni... lehetetlen vállalkozás, de nagyon jól sikerült ahhoz képest... : ) ). Nem agresszív alapállásból, de szeretik annak beállítani, mert elég tiszteletet parancsolóan néz ki csonkított füllel, atlétikus alkatával(bár kevés kutya tud szelídebben kinézni mint egy sima fülű dobi...). Ha kiskorától neveled és idomítod, eléggé lefoglalod ( ezt igényli is) akkor nem csak jól képzett lesz és nem agresszív, hanem nyugodt is .

De (bár ezért lehet hogy lepontoznak)az igaz, hogy talán több hajlama van az agresszióra (a nem nevelik és rosszul bánnak vele) mint például egy goldinak...

2010. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem lehet, hogy azért támad esetleg több dobermann, mert érzik az embereken, hogy félnek tőle (az előítélet benne van az emberben) és ha érzi rajtad, hogy félsz, hajlamosabb támadni, nem?
2010. febr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 andrpet válasza:
Szerintem is nyugodtan tegyél szert egy dobbermann-ra merthogy nekem is az van a sok tévhit ellenére én szlovákiai vagyok és képzeld: Nálunk már torvényben fogalmazzák a veszélyes kutyafajok tenyésztését torvényrendelet szabályozza és képzel ez egy 10 kutyafajt tartalmazó lista a veszélyességi szint szerint. Na ebben a listában és abszolúte nem tartozik a veszélyes kutyafajok kozé. Na itt kapaszkodj mert az elso helyen a német juhász áll... Tehát tégy szert eme szeretetre méltó kutyára tapasytalatból mondom.
2013. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!