Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire veszélyes kutya a...

Ennyire veszélyes kutya a doberman?

Figyelt kérdés

Doberman kutyát szeretnék, már évek óta. Egyszerűen megfogott, ahogy kinéz, erőt sugalmaz, bátorságot. Meg amenyire okos. Youtube on van egy doberman, és iszonyú okos. És egyszerűen ilyen kutyát szeretnék. De, nagyon sokan leakarnak beszélni. Merthogy egy csomó ismerősőmet doberman harapta meg. Lehet, hogy van 1-2 szerencsétlen eset, de attól még nem biztos, hogy az én dobermanom is ilyen lesz. Mert, én megfogom nevelni kiskora óta. És, nem ez lesz az első kutyám, mindet megneveltem, trükköket tudtak, és nagyonis szófogadóak voltak. De, akkor meg jön az, hogy idegbeteg kutyák... azt hiszem ezt szokták mondani, hogy bekattan, és megtámadja a sajátgazdáját. Nem tudom, ismerősnek bull terriere van, Saját tapasztalatom van vele. Nagyon szeret engem. És mindenki fél tőle. Pedig eddig, még sose bántott senkit. De, azt mondják, hogy harcikutya. Megintcsak azt mondom nevelés kérdése. Mert, ugy tudom a harcikutyákat kiskoruk óta erre nevelik... És egyáltalán nem agresszív. Nagyon aranyos. Megyünk az utcán, és mindenki fél tőle. Pedig nem is ismerik...

Ha, nekemis dobermanom lesz, akkoris ilyesmi lesz?

És miért akar mindenki lebeszélni?


2009. okt. 30. 11:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dobermannom volt, 10 évig volt velünk és egyáltalán nem volt idegbeteg! Söt,inkább túl nyugodt volt. Idegenek is nyugodtan simogathatták,soha senkit nem harapott meg. Igaz,mikor még kicsi volt minden családtagot "megtámadott" és "terrorizált", játékból,de néha bedurvult,na ekkor kellett közbelépni és helyre tenni,hogy a családban hol is van a helye! Annyi a lényeg,hogy nem szabad ráhagyni,hogy az legyen,amit ö akar,de durván se kell vele bánni,mert akkor lesz olyan,hogy megtámadja a saját gazdáját is.

Olvass ki minden könyvet,ami a kutyanevelésröl szól,meg aami a dobermannról. Ha következetesen bánsz vele,ugyanolyan kutya,mint bármelyik másik.

Sok sikert a kutyához! :)))

2009. okt. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elég sok a szaporító, és a meggondolatlan keresztezések, ezért gyakoribb ennél a fajtánál az idegi rendellenesség, de pl. német juhásznál, bernáthegyinél is ez van, mégis milyen népszerűek...

A többi előítélet. De éppen ezek miatt választottam én is őrző-védő kutyának, garantáltan nem jön be senki, pedíg egy tündérvirágszál :D

2009. okt. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
80%

"hát én úgy tudom hogy a doberman születetten degenerált fajta"


Én is olvastam vmelyik könyvben, hogy a magadfajták születetten degeneráltak...majd ha eszembe jut a könyv címe, akkor megmondnom, de addig is lécci kezdd el körbefutni az egyenlítőt majd ugorj le az Antarktiszra is és nézd már meg, hogy ott vagyok-e. Köszi!

2009. okt. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
41%

Nem akarok kötözködni de én erősen kétlem, hogy a dobik között több lenne az ideggyenge egyed, mint a német juhászoknál.

Kérdezőnek: Ahogy előttem is írták, teljes mértékben tőled és a nevelésedtől függ, milyen lesz a kutyád.

2009. okt. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
A Hungaria Dobermann Klub honlapján mindig megtalálhatod, az aktuális német, és magyar tenyésszemléket, klubkiállitásokat. Szánj rá időt, és gyere le egyszer, ismerkedj a fajtával, beszélgess a gazdikkal, válaszolni fognak a kérdéseidre:) A dobermann sprotos következetes gazdit igényel, véleményem szerint a világ legcsodálatosabb fajtája. Mi 3 dobival, és 2 gyermekkel élünk, és nagyon jo:)))))
2009. nov. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%

Igaz, én nem igazán értek a kutyákhoz, viszont van tapasztalatom velük.

Én úgy gondolom, a doberman természete valóban nevelés kérdése. A szomszédunkban lakott egy, nem volt megnevelve, ez igaz, viszont milliószor normálisabb volt, mint a vele szemben lakó rottweiler. Én őket személy szerint jobban rühellem, mert az a tapasztalatom, hogy őket (legalábbis a környezetemben) olyan emberek veszik, akik nem tudják nevelni, csak a szomszédokra (többek között anyumra) uszítani őket, és már a járdán sem lehet menni, mert a gyenge fakerítést áttöri. Mielőtt leszólnátok, tuti, hogy van jófej rottweiler is, de én ilyennel még nem találkoztam, de dobermannal már igen.

Egyik ismerősnek is van harci kutyája, de szegényt kiskora óta övvel verte, hogy hamis legyen, és támadjon mindenkit. Azóta szegény kutya kicsit idegbeteg, mert állandóan bántják, "nevelési célzat"-ból.

Szóval nem veszélyes egyik kutya sem, ha jól van megnevelve, és nem arra van tanítva, hogy a szomszédokat bántsa.

2010. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
88%

nekem dobberman kutyám van már 7 éve .

semmi baj nincs vele .

idegenek simogatják, mondjuk akkor "bevadul" ha kötekednek vele, vagy ha az állatorvos van itt : DD de akkor is csak a szája nagy, nem mer nekimenni . neveléstől függ.

2010. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%

Régen szuper kutya volt a doberman, de ma elmész egy kiállításra és a körüknél nem igazi munkakutyákat látsz, hanem egy rángató kutyát. Munkakutyák és minden gazda izomból tartja a pórázt mert mind húz, hiperaktívak. ugyanakkor beállítani csak úgy tudják őket szépen ha focilabdával visítoznak előtte. igazi látványosság az a rész, ajánlom egyszer menj nézd meg mit művelnek.

Nekem belgám van, de megtanult szépen állni és figyelni parancsra, nem kell paprikajancsiznom előtte. akkor a híres doberman erre miért nem képes?...rád bízom a továbbiakat, gondolkozz rajta.

2010. febr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
72%
A dobbermann iszonyú jó kutya, ha értesz hozzá, hajrá, sok szerencsét :-) én is imádom a fajtát.
2010. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés kérdése. őt se harapták meg a dobermannjai, na vajon miért? jól vannak tartva+nevelés......

[link]

2010. febr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!