Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya közül mindig dominán...

Két kutya közül mindig domináns az egyik?

Figyelt kérdés

Állatmenhelyen önkénteskedem.

Általában egy kennelben két kutya van.

Szinte egyik esetben se lehet megsimogatni mindkettőt, vagy "puszit kérni" a kézfejemre mindkettőtől. A dominánsabb mindig közénk ugrik, esetleg félre is löki a másikat.


Ha otthon tartanak két kutyát, komoly neveléssel megoldható?

Gondolom, ha a gazda a falkavezér, az még félmegoldás, mert a falka tagjai is rangsorolják egymást, nem?

De ha következetesen nevelik, egyenrangúvá válnak a kutyák?


2013. aug. 28. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül domináns, csak dominánsabb.


Otthon ha simogatod az egyiket, elküldheted a másikat, majd fordítva, de ők soha nem fogják magukat egyenlő félnek tekinteni, valamelyik mindig alárendelt lesz...

2013. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kutyáknál nincs egyenrangúság. Ha nem tetszik tarts másmilyen állatokat. Ha a kutya tisztel téged, akkor nem fogja kitúrni a másikat a kezed alól. De ettől még ugyanúgy feljebb lesz az egyik mint a másik.
2013. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A mi otthoni példánkat tudom erre mondani.

Vagyok én (+család) és van 2 kutya.


A staffink meglehetősen domináns,ugyanakkor végtelenül türelmes kutya.És van egy befogadott menhelyi keverék 11 hónapos kutyusunk.Ő az a tipikus szeleburdi,mindennel játszik és egy agresszív/domináns gondolata sincs.


A kutyákat bármikor megsimogathatom,akár egyesével,akár külön-külön.Mivel ott én vagyok a főnök.Viszont a staffi néha napján rendre utasítja a kicsit,amit abban az esetben hagyok,hogyha valóban szemtelen volt vele.Ez többnyire abban merül ki,hogy a nyakához odaér a kicsinek,az meg rögtön eldobja magát.

Agressziónak nyoma sincs.

Játék közben bármikor szét lehet őket szedni,lehet egymásnak lökdösni őket,vagy akár egymásra rakni.Soha nincs belőle semmi.


A menhelyi kutyák élete sajnos nem épp kiegyensúlyozott,így maguk között kell eldönteni a rangsort.Plusz egyéb más problémák is jelentkezni szoktak,szocializációs téren főleg.

2013. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Házi környezetben azėrt nem jelentkezik ez ilyen látványosan,ha megfelelően kezelve,nevelve vannak a kutyák.Egy kicsi kenelbe zárva jó,ha a verekedéseket el lehet kerülni.
2013. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Mivel nem létezik náluk egyenrangúság, így kénytelen valamelyik dominánsabb lenni. Viszont a kutyákban megvan a dominanciaváltás képessége is, tehát szituációtól függően változhat a pillanatnyi sorrend. Hogy mennyire látványos a különbség az az egyedek jellemétől és a neveltetéstől függ.
2013. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nincs kutyám sajnos.

Csak a menhelyi megfigyelés gondolkoztatott el.


Volt, hogy ketten álltunk a kennelben, és egy-egy kutyát simogattunk. A társam a kevésbé dominánsat. Majd a domináns egyszer csak kitúrta a másikat (közben ő is simogatva volt...).


Elgondolkoztam, hogy egy családban hogyan működik és mi hat rájuk.


Reagálva arra, hogy ha nem tetszik, tartsak más állatot.

2013. aug. 28. 23:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a két kutya (ivaros szukák, hajszálra egyforma mérettel, illetve 2 cm és 1 kg a különbség)) kb 50 %-on van. Egyik sem alárendeltje a másiknak. Soha olyan még nem volt, hogy bármelyik megadta volna magát a másiknak. Ha van egy szűk rész ahol át akarnak menni akkor képesek átpasszírozni magukat egymás mellett/egymáson csak, hogy ne kelljen előre engedni a másikat :D Semmilyen játékon nem vesznek össze, az egyik kikapja a másik szájából az utána szalad és visszaveszi vagy húzgálják aztán két oldalról rágcsálják. Egymás kajáját, csontját csak megszaglásszák, de egyik sem venné el a másiktól, mert az ehető dolgokat mindkettő tiszteletben tartja. Ha név szerint hívom őket, akkor tudja a másik, hogy neki ez most nem pálya, ha csak simán hívom őket akkor mindkettő lökdösi a másikat, de nem annyira, hogy megpróbáljon bármelyik kisajátítani. Sokszor a többet ésszel mint erővel elvet követik, például ha az egyiknél ott egy játék ami a másiknak is kellene akkor ő gyorsan keres egy másik játékot és a másik kutya előtt látványosan elkezdi dobálni magának, a másik erre felfigyel ott hagyja az eredeti játékot ő odaszalad és lényegében cseréltek, ha a csere mégsem tetszett akkor kitalálnak valami újabb cselfogást vagy együtt rágcsálnak :D Még soha nem verekedtek és nem morogtak egymásra komolyan, bár náluk a sima játék is olyan, hogy néha rossz nézni, de ott is hol az egyik hol a másik van felül, mindig kiegyenlített a küzdelem. Ezt úgy értem el, hogy az elején amikor bármelyik megpróbált a másik fölé kerekedni akkor rászóltam és a másikat egy darabig előre helyeztem olyan dolgokban, hogy először ő kapta meg a kaját, a jutalomfalatot, a simogatást, először ő jöhetett fel az ágyra aztán kis idő múlva jöhetett a másik. Oda vissza ment ez a játék, de rövid időn belül megtanulták, hogy nincs értelme főnökösködni egyiknek sem. Szóval lehet úgy élni két kutyával, hogy nincs kimondottan domináns és alárendelt kapcsolat.
2013. aug. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van köztük sorrend, de van amikor olyan nüansznyi dolgokban mutatkozik csak meg, hogy észre sem veszi az avatatlan szem.
2013. aug. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha a te kutyáid lennének, nyilván neked kéne a dominánsnak lenni felettük, így ha a dominánsabbik kutya meg akarna zavarni titeket, könnyen arrébb küldhetnéd, egy idő után oda sem menne. Amíg te vagy a főnek, szinte mindegy, hogy köztük mi a sorrend.
2013. aug. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Más egy menhely, ahol pici ketrecben vannak egész nap, és más egy családi környezetben felnevelt kutya ahol ketten vannak.


A menyhelyen ügye érzik, hogy valami nem oké, akárhányszor valaki benyúl hozzájuk mindig próbálkoznak kijutni, hogy újra otthonuk legyen.


Én egy Németjuhászt és egy Rottweilert tartok otthon.

Mindkettő lány, viszont együtt nőttek fel.

A németjuhász okos, tanítható, és nagyon engedelmes, és úgy szintén a roti is ilyen.


Vannak féltékeny pillanatai, de egy szóval elküldöm az egyiket. De nagyon ritkán marakodnak. Az etetésnél viszont mindenképpen külön kell.


Mert nincsen a kutyák között olyan, hogy egyenrangú fél. A roti mindig erősebb jellem lesz a németjuhásznál, de azért vagyok én a falka vezér aki helyre teszi őket.


De etetésnél is, nem osztoznak a kaján, ha oda dobnék nekik egy szarvast, hanem a dominánsabb fél kilöki az alá rendeltet, és ő eszik előbb.


Ha két kölyköt hoznál akkor össze szoktatható. ;) nem elveszett ügy

2013. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!