Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselkedik rendesen...

Hogyan viselkedik rendesen egy kutya, ha sétáltatják?

Figyelt kérdés
Még nagyon az elején vagyunk a sétálásnak, de már kimentünk az utcára. Eleinte jól viselkedett, jött, ha mondtam, nem engedtem neki, mellettem kellett haladnia. De most, hogy már egy kicsit megismerte a kinti világot, húzódzkodik és sokszor áll le szimatolni. Ez normális? Vagy végig mellettem kéne mennie, és nem leállni pisilni, meg szaglászni? Ha hívom, jön utánam, de például ha az utcán megkérem rá, hogy üljön le, nem nagyon akar azt sem, nem is figyel rám. Már megint elrontottam valamit? Most próbálom megértetni vele azt is, hogy én vagyok a falkavezér, találtam egy weboldalt, ahol leírták, mit kell ezért tenni. De nem tudom, beválik-e... Úgy szeretném, ha megbízna bennem, hallgatna rám, de túl türelmetlen vagyok, vagy nem tudom.

2013. aug. 29. 20:19
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Tegnap elsétáltunk egy közeli patak partjára, ott el is tudom engedni. Csak félek, szerintetek nem szalad el?
2013. aug. 29. 20:55
 12/14 A kérdező kommentje:
Hupsz, ezt nem akartam még egyszer elküldeni.
2013. aug. 29. 20:56
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem a sétánál egy a lényeg: figyeljen rám, ha mondok valamit.

Neked is menni fog, de ne legyél türelmetlen!

Mondd ki úgy a nevét, hogy felkeltsd a figyelmét, ha rád nézett, azonnal dícsérd meg, és adhatsz neki egy jutalomfalatot is. Idővel rögzül benne, hogy jó dolog a gazdira figyelni. Aztán jöhetnek a vezényszavak: ide, ül, marad.

Nekem ennyi bőven elég a kutyámnál. Sulit végeztem vele, nagyon okos, nagyon sok mindent tud. Szoktunk gyakorolni, tanulni, de a séta nem arról szól. Ott az van, amit ő akar. Nem várom el, hogy mindig mellettem legyen, néha előttem megy, néha lemarad és szaglászik, én meg türelmesen megvárom. Tőlem szimatolhat, jelölgethet, futkározhat, amit akar. Ha látom, hogy séta közben szeretne egy bizonyos irányba menni, akkor mondom neki, hogy mehet, és arra megyünk. Persze nem mindig:)

2013. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Ma elengedtem azon a patakparton, először azt hittem, elrohan a fenébe, de nem, együtt futottunk, és nagyon élveztük mind a ketten. Vissza tudtam hívni, kivéve egy alkalmat... akkor oda kellett érte mennem. :( Mindenesetre ez volt az eddigi egyik legjobb sétánk.
2013. aug. 31. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!