Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan embert akinek...

Ismertek olyan embert akinek soha semmi gondja a kutyáival? Zavarónak tartjátok?

Figyelt kérdés
Velem ez a helyzet, természetesen vannak gondjaim, de csak ilyen piti semmiségek. De egyszerűen nem merem elmondani, mert azt látom, hogy körülöttem mindig van valami nagy dolog és biztos csak úgy tűnne, hogy beképzelt vagyok. Főleg amikor nálam sokkal okosabb, jobban képzett, többet tudó emberek akik hipp hopp rendre vágják ezen az oldalon is más kutyáját meg tanítanak, nem tudják megoldani a sajátjukat. Kívülállónak érzem magam amikor sorra olvasom az olyan problémákat amiken úgy látszik szinte mindenki végigment én meg el sem tudom képzelni milyen lehet az. Sokszor gyönyörűen le van vezetve a lexikai tudás (amin én is mindig átmegyek, csak ők megjegyzik én meg elfelejtem, mert nekem nem olyan fontos) és a jobbnál jobb ötletek a válaszban, aztán a végén kiderül, hogy hát igen, még az ő kutyáján sem működik amúgy, meg dolgozni kell rajta de akkor is. Sokszor odaírnám, hogy ember, ezt két mondtatban meg lehet oldani, csak használd a józan eszed. Aztán mégse mert szégyellem magam, hogy hogy jövök én ehhez a kis egyszerűségemmel amit megindokolni sem tudok olyan szépen mint ő, mert már rég elfelejtettem az okát, akkor is ha az én kutyámmal nincs gond. Több rosszindulatú kommentben is olvastam, hogy az ilyen csak véletlen, de hány kutyán keresztül tarthat ki a puszta szerencse?

2013. szept. 4. 17:28
1 2 3
 11/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

"már az a természetes, hogy a kutyával van valami baj"

Ezt én is így érzem...egyre többen tartanak kutyát a legalapvetőbb információk nélkül

2013. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Én értem mire gondolsz, de szerintem nem zavaró.

Az én kutyámmal is csak kicsi problémák vannak, pedig nagyon egyszerű elvek mentén, és nem tudományos módon neveltem.

Ha jó megdicsérem,ha rossz megszidom, 1-2 módszert kinézek itt vagy a neten máshol, és használom a józan eszemet. Egy felnőtt, teljesen neveletlen kutyából így 3-4 hónap alatt egy nagyon jól nevelt kutya lett, apró hibákkal.

Viszont pl én tök szívesen segítek másoknak, környékbeli kutyásoknak, itt ritkán válaszolok, de nem azért mert ciki, hanem mert már vagy leírták előttem ugyan azt, vagy mert simán nincs kedvem.

De a környéken tényleg sok kutyásnak adtam már tanácsot, ami segített is nekik. Szerintem ezzel nincsen semmi gond, és biztos vagyok benne, hogy nem tartanak nagyképűnek, hiszen ők is látják, hogy milyen jó a kutyám.

2013. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Egyébként én 2 ilyen emberrel találkoztam, a volt suliból, akik vagy ösztönös vezetők, vagy annyi éve csinálják, hogy azzá váltak. És érdekes mód mindkét embernek számomra is érezhető kellemes, megnyugtató kisugárzása van, árad belőlük valami kellemes energia.
2013. szept. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Igazából egyáltalán nem válogattam, mindig volt valami ami miatt adott volt, hogy ki lesz az enyém.

Amúgy nem "kemény" fajta (bár kérdés ki mit ért az alatt), viszont egyáltalán nem nyugodt, hiperaktív és munkakutya mindegyik.

2013. szept. 4. 18:18
 15/25 sippara ***** válasza:
Engem viszont már teljesen felcsigáztál, úgyhogy megtudhatnánk, milyen fajtáról van szó? :)
2013. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Főképp mudi, de van/volt egy mudikeverék is és horvát juhász is. Biztos fel sem ér egy igazi kemény kutyához, de elég fura a személyisége. Legalábbis nekem minden kutyám olyan, hogy rajtam kívül még soha semmilyen élőlénynek nem láttam behódolni őket. Abba viszont sosem kellett erőt fektetnem, hogy engem tiszteljenek. És ismerek nem egy kant akik nagyon durván dominánsak. Meg aztán a mudi könnyen ideges lesz és nem a keménység az egyetlen nehézség ami előállhat a nevelés során.
2013. szept. 4. 18:28
 17/25 anonim ***** válasza:
52%

A mudik nagyon problémásak tudnak lenni úgy hogy ha el tudod érni azt hogy velük nincs gondod akkor nyugodtan adhatsz tanácsokat :D

Elég kemény kutyának számítanak nevelés terén.

2013. szept. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
58%

Az este felmerült 3 "probléma", amit nem vágok igazából. Hátha van ötletetek :)


1. Összejöttünk jó páran kutyások, kicsik-nagyok, kanok-szukák. Argos egy darabig nézelődött, majd pót cselekedett: ásítások és nyújtózások egész sorát adta le, mellém állt, stb-stb. Egy meztelen kan kopasz eb mászott volna rá, leszereltem, nem volt gond. De a nagy káoszban feszült volt. Egy köcsög domináns ivtalan szuka és egy kis kan játszani kezdtek, Argos meg oda akart ugrani hörögve, de rászóltam. Nehezen oldódik sok, játszó-ugató kutya közt...Pedig tényleg csak OKKAL szólok rá, ha genyózna.


2. Ismerős kan nj-vel és gazdijával sétáltunk, a nj-t sokszor fegyelmezte a gazdija, ne menjen ide, maradjon ott, stb, 1 éves. Argos meg végig mellettem-mögöttem kullogott, párszor lemerevedett...kedves hanggal oldottam volna és küldtem előre, hogy ne a hátam mögött kullogjon. Mostanában ezt rendszeresen csinálja, hogy ha másokkal sétálunk, és az illető rászól a saját kutyájára, Argos "összemegy"...amint ketten mentünk tovább, felszabadult és boldog volt. Kemény, indokolatlan büntik nem voltak, az se lehet, hogy engem érzett idegesnek, mint máskor...halál nyugodt voltam.


3. Vacsi: tápot megette, sertés lábon rágódott. Odamentem, csúnyán, NAGYON csúnyán nézett :) Leguggoltam, megsimogattam, áttapogattam, szemét lefogtam, SEMMI rossz reakció a merev testtartáson és csúnyán nézésen kívül. Aztán felálltam a csont fölé, Argos 10 másodpercen belül odébb ment. Megdicsértem és visszaküldtem enni.

NEM SZOKTAM VACSI KÖZBEN CSESZTETNI, de most a hosszas rágcsálás közben kíváncsi voltam.

Elvem, hogy már a kutya csúnya nézését is korrigáljam ilyen szituban, de Argos-nál ezt hanyagolom...mióta nálam van, kajánál sokszor volt konfliktusban, azt már helyre raktuk...de ez a csontrágcsálásnál megmaradt. Nem morog, nem támad, nem vicsorog, "csak" nééééééz :)


Előre is köszi az ötleteket!

KÉRDEZŐ, TE IS VÁLASZOLJ KÉRLEK :) Köszi!

2013. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nekem is mudijaim vannak. De nem mindegyik mudi nehéz eset. Nekem van egy igazi ösztönbombám, akivel a közelmúltban sikerült beállnunk irányba, már csak el kell érni a fényt az alagút végén. Az a nehéz vele, hogy nagyon gyorsan vált két ellentétes előjelű erős ösztönállapot között (védés-terelés). :) Viszont vigyázzban ül-fekszik. xD

A másik mudim az elsőnél sokkal együttműködőbb, vele tulajdonképpen már csak egyetlen problémacsomag van... erre pont a mai sétán jöttem rá, és még most is fél mm-rel a föld fölött lebegek, úgy örülök neki. O.O


Igazából, engem például nagyon nem zavarna, ha egyszer "eldicsekednél" azzal, hogy csinálod. Szerintem írj ide nyugodtan, hátha segítesz valakin.


Szóval a kérdésedre válaszolva:

1. Én ismerek olyat, akinek semmi gondja a kutyájával. Mert lehet, hogy nem tudja behívni, de a kutya barátságos, nem túl érdeklődő, s ha oda is megy valakihez, azt nyugis kocogásban teszi - s így boldogan élnek. Persze, engem zavarna, ha nem tudnám behívni a kutyámat, de azt hiszem, hogy ami nem zavarja a gazdát (s tulajdonképpen a környezetét sem, vagy alig), az nem is gond.


2. Engem nem zavar. Se a fenti típus, de az se zavarna, ha olyasvalakivel szembesülnék, akinek tényleg nincs gond a kutyájával, mint ahogy te mondod magadról. Mi zavarna ezen? Persze, lehet, hogy az illető azt hinné, hogy bajom van vele, mert árgus szemekkel figyelném, hátha ellesek tőle valamit... :D

2013. szept. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nekem is mudim van, kan, első kutya és tényleg baromi kemény és domináns, megszenvedtem vele rendesen, amíg megneveltem. Egyáltalán nem olyan könnyű esetek, ahogy az a fajtaleírásokból tűnik. Szóval nálad ez tényleg ösztönből jöhet. Persze ismerek nagyon könnyű mudit is, aki 6 éves koráig ki sem jutott a kertből és amikor elvittem sétálni, tökéletesen viselkedett.
2013. szept. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!