Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan embert akinek...

Ismertek olyan embert akinek soha semmi gondja a kutyáival? Zavarónak tartjátok?

Figyelt kérdés
Velem ez a helyzet, természetesen vannak gondjaim, de csak ilyen piti semmiségek. De egyszerűen nem merem elmondani, mert azt látom, hogy körülöttem mindig van valami nagy dolog és biztos csak úgy tűnne, hogy beképzelt vagyok. Főleg amikor nálam sokkal okosabb, jobban képzett, többet tudó emberek akik hipp hopp rendre vágják ezen az oldalon is más kutyáját meg tanítanak, nem tudják megoldani a sajátjukat. Kívülállónak érzem magam amikor sorra olvasom az olyan problémákat amiken úgy látszik szinte mindenki végigment én meg el sem tudom képzelni milyen lehet az. Sokszor gyönyörűen le van vezetve a lexikai tudás (amin én is mindig átmegyek, csak ők megjegyzik én meg elfelejtem, mert nekem nem olyan fontos) és a jobbnál jobb ötletek a válaszban, aztán a végén kiderül, hogy hát igen, még az ő kutyáján sem működik amúgy, meg dolgozni kell rajta de akkor is. Sokszor odaírnám, hogy ember, ezt két mondtatban meg lehet oldani, csak használd a józan eszed. Aztán mégse mert szégyellem magam, hogy hogy jövök én ehhez a kis egyszerűségemmel amit megindokolni sem tudok olyan szépen mint ő, mert már rég elfelejtettem az okát, akkor is ha az én kutyámmal nincs gond. Több rosszindulatú kommentben is olvastam, hogy az ilyen csak véletlen, de hány kutyán keresztül tarthat ki a puszta szerencse?

2013. szept. 4. 17:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Ismerek, pl én magam, vidéki házban lakok, a kutyát néha kiviszem sétálni, a kertbe nem jön be soha senki, így teljesen feleslegesnek, meg időpazarlásnak tartom, ha a kutyámat úgy nevelem, hogy azt idegrendszerem rámenjen teljesen, mintha városban lenne.

Nincs konfliktus, nincs probléma, a kutya a funkcióját ellátja, tökéletesen véd engem, a területét.

Az előző kutyám pumi volt, nagyon problémás, a mostani kutyám egy teljesen jámbor kutya.

De igen, van pár b.romarcú kutyakiképző, aki nem akarja elhinni, hogy van probléma nélküli kutya, és akkor is a gazda a hülye, ő meg a nagyon okos...

Lásd Sippara kommentjei.

2013. szept. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 ödi2 ***** válasza:

A probléma mértéke és azok elfogadása, gazdi függő...


ÉN nem akarom, hogy a kutyám megmérgezzék, így csak az engedélyemmel ehet, SEMMIT SEM vehet fel,el és le sehonnan engedély nélkül. NEKEM problémás akkor minden olyan kutya, amelyik ezt nem tudja megtenni.

Nekem ilyen dolgokban merül ki a probléma.


Ha valakinek pedig van egy olyan kutyája, amelyik könnyen kezelhető, alkalmazkodó, soha, semmilyen módon nem tesz kárt, nem okoz gondot a környezetében élőknek, akkor szerencsések vagytok, irigylek minden ilyen gazdit.


ÉN még sohasem találkoztam ilyen párossal és nem is hallottam róla, de ez nem azt jelenti, hogy nincs ilyen, csak ÉN vagyok keveset látott...


Erről csak ennyi a véleményem, értse mindenki, ahogy gondolja...:) Szép napot!:)

2013. szept. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 ödi2 ***** válasza:

Az lemaradt, hogy a megfelelő tapasztalatú emberek, ráhangolódnak sokszor pár kutyára és valóban kialakul egy nagyon jó kapcsolat, EZ TÉNY.

De a kérdés lényegén nem változtat, ÉN még nem találkoztam probléma nélküli kutyával,kutyással.

DE ettől még lehet és hiszek is benne...:)

2013. szept. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

nekem sincs semmi gondom a kutyámmal.

hozzáteszem nem is teszek fel olyan kérdéseket h miért nyalogatja a kezem, ez annak a jele h domináns?

miért végez párzó modzulatokat a kutya, azt jelenti domináns?

nem kérdezem miért nem szobatiszta a 2 hónapos kutya, pedig már 1 napja a gazdinál van?

nem kérdezem meg h ha nagyon beteg hogy gyógyítsem meg otthon, hanem automatikusan felhívom az orvost ill elviszem az orvoshoz.

nem próbálom otthon kezelni ha megmérgezték, nem kérdezem meg belehal e ha nem ellik , hisz az orvossal ezt rétg letisztázuk és ivaralanítottuk.

nem kérdezem meg h a tüzelő kutyám összeborult egy kannal, most mit tegyek, hisz mikor először tüzelt, akkor vigyáztam rá, utána meg ivartalanítottam.

nem kérdezem meg milyen kutyát vegyek, mert eleve nem veszek kutyát másrészről tudom h mjinden kutya külön egyéniség.


és hasonlók.

sajnos pl itt a gyakorin folyamatosan olyan kérdésekkel szembesülök amiket én értelmezni sem tudok, mert tudom h nekem kutyám van, a kutya pedig nem ember, itt sokszor ennek ellenére ilyen elvárásokkal találkozom a gazdik részéről.

2013. szept. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Akiteki ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés, a válaszokat látva elgondolkodtam rajta.

Szerintem ez nagyban függ a fajtaválasztástól is. Nekem alapból nincs gondom a kutyáimmal, persze néha őket is meg kell regulázni, ahogy az ember gyerekeit is. Ha ez elmarad, akkor következnek a gondok. De biztos vagyok benne, hogy tudnék olyan kutyafajtát beszerezni, ami egyszerűen nem nekem való és nem lennénk ilyen jó viszonyban egymással.

2013. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!