Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy szoktatnátok össze...

Ti hogy szoktatnátok össze két kutyát? Mi lenne a technikátok?

Figyelt kérdés
A szüleimet most rávettem egy kiskutyára! Igaz már van egy nagy kutyánk ő 5 éves! És ez a kiskutya igazából még nem tudom hány éves..mert még ne tudtam beszélni a gazdival:S de a képen kicsinek tűnik! Mert most próba időn lenne a pici mert Apukámnak az a feltétele hogyha összeszoknak marad ha nem akkor túl kell rajta adnom! És én nem akarok olyat csinálni mert imádom a kutyákat! Szóval segítsetek!!

2013. szept. 7. 13:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
majd kiderül hogyan viszonyul hozzá a nagy kutya. Mert ha nem lesz gond, akkor lehet, hogy jobb ha kezdettől fogva ketten együtt alszanak kint. ha van ott másik kutya, több esély van rá, hogy jobban bírja nélkületek az éjszakákat.
2013. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
de két szuka kutya hamarabb összebarátkozik sztem:) mint egy külön neművel nem? vagyis ezt csak én gondolom így. Szerintetek a nagy szuka fog feletette anyáskodni? mert a kicsi 8 hetes:)
2013. szept. 7. 14:49
 13/19 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos. Nálunk a szomszéd szuka kutyája morog az én kan kölyökkutyámra (pedig majdnem egy fajta), viszont a kan kutyával meg egész jóban van (aki vagy 10x akkora mint az én kis kölyökkutyám). És ezek egy kertben élő, közös gazdival rendelkező, ugyanolyan nevelést kapott kutyák.
2013. szept. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Első találkozás ne a saját területen történjen. Vidd ki semleges részre mindkettőt, ez mondjuk lehetőleg két emberes legyen. Vagyis valaki hozza a picit, te meg viszed a nagyot. És hagyd, hogy ismerkedjenek, szaglásszák egymást, barátkozzanak. Ha a nagy nem mutat agressziót a kicsi felé, akkor mehettek be a kapun a saját területre.
2013. szept. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

2 szuka (ivarérés után) nagyon domináns tud lenni,ezért célszerű valamelyiket (legjobb mindkettőt) ivartalanítani,így biztosan nem lesz ebből probléma.


A kicsi kutya pedig beindíthatja a nagy szuka anyai ösztöneit,ami a nagy szukánál álvemhességet,tejtermelődést idézhet elő.Ez egészségileg nem tesz jót a nagynak.Lehetséges,hogy a kicsi érkezése előtt célszerű lenne ivartalanítani,ha ivaros.

2013. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Elvileg így szeretném majd csinálni, ha aktuális lesz a második kutya:

Lefárasztom alaposan a saját kutyámat, majd elmegyünk az új kutyáért...ott teszünk egy nagyobb sétát, ha adott a hely, akkor szabadon.

Hazajövünk, a környéken egyből ismét séta, majd itthon az új kutyát elkülöníteném pl. ketrecbe...kis idő után közös vacsi, szigorúan két tálból, egymástól kicsit távolabb, 3-4 méterre, szigorúan az enyém kap előbb.

Ha nincs rá mód, hogy elvigyem a sajátomat az új kutyához menet, akkor az újat a kocsiban/utcán ismerősre hagyva, kihoznám a sajátot és otthon tennénk egy nagy sétát.

Ja, kocsiba és házba először a régi kutya lenne engedve, az új kis várakoztatás után mehetne

2013. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor jött hozzám az idősebbhez kicsi. Nem volt semmi ide megyek-oda viszem. Hazahoztam, letettem és egy ideig figyeltem. Ha az idősebb komolykodni akart netán, rászóltam.Sosem volt gond, mert egyszerűen nem engedtem meg, hogy bármelyik eldöntse, kell-e neki a másik.
2013. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Már elhoztuk a picit:) a szuka kutyám jól viselkedett vele. nyalta ahol csak tudta,szagolgatta próbálta vinni is de az nem sikerült nagyon neki akkor rászóltam. de már volt hogy nem is ment utána amikor a pici sétált valamerre. De a legtöbbször a nyomában van! Egy baj van hogy próbálva a szukám játszani vele de hát szegény még olyan csöppség hogy esélytelen erre:S:D ilyenkor mit csináljak amikor próbál vele játszani? szóljak rá? mert volt h már a pici felsírt. :(
2013. szept. 7. 17:14
 19/19 Akiteki ***** válasza:
Semmit nem kell tenned. Normális felnőtt kutya nem bánt kölyköt. Ha felsír a pici, akkor neki egy jelzés, hogy durva volt vele és azonnal felhagy a játékkal. Ha a nagy nincs még ivartalanítva, akkor pláne buzognak benne a hormonok és a saját kölykének fogja tekinteni a picit.
2013. szept. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!