Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyát a lakásba bepisilésről?

Figyelt kérdés

6-7 hónapos a kutyus, menhelyrő hoztuk, németjuhász keverék, 2hónapja van nálunk, és akár hányszor otthon hagyjuk mindig bepisil. Ha haza jövünk vagy jön valaki akkor is örömében becsurgat. Napi 3-4x van lent sétálni 1 másfél órákra, elvégzi a dolgát haza megyünk de ugyan úgy kiengedi magából. Igazából azt sem értem hogy fér bele ennyi lötyi...

Erre a gondra milyen hatásos megoldást tudnátok javaaolni? Vagy vmi tippet trükköt nem tudtok? Szuka kutya



2013. szept. 9. 12:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%
Úristen, elképzelem, hogy ezeknek a buta embereknek komolyan az él a fejében, hogy a kutya fel-le szaladgál a kertben?:O Volt kertesben kutyám, láttam millió kertben tartott kutyát, de egy sem rohangált csak úgy, magától. Némelyik komolyan frusztrált kutyánál látható ilyen tünet, de az a komoly elhanyagolás és a fárasztás hiányának az eredménye. Hihetetlen, hogy egyesek még mindig középkori gondolkodásmóddal rendelkeznek.
2013. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
54%

Itt úgy látom, össze lett mosva a kutya hasznos élet területe és a kutyával való bánásmód. Fentebb olvastam, hogy mit "mondana a kutya", alább azt olvasom, "mit csinálnak a kerti kutyákkal". Nem állíthatom azt sem, hogy nincs ilyen, szemben az előbbi határozott álláspontokkal. Azt viszont határozottan állítom, hogy azt a kutyát, amelyiket néhány hétig szabadon tartották, nem lehet beszoktatni a lakásba. Megismerték a szabadságot. Azok a kutyák, melyek (nektek talán "akik") lakásban voltak tartva évekig, majd szintén megismerték a szabadságot néhány hónapra, szintén nem lehet könnyen újra visszaszoktatni, csak fegyelmezések (kínzások) árán.


Foglalkozni lehet azokkal a kutyákkal is, amelyek kint vannak a szabadban, kertben, udvarban. Most mondhatnám, hogy a "panelkutya" be van zárva - akár 140 négyzetméteres - lakásba, amiből használhat megfelelő körülmények között 20-30 négyzetmétert. Naponta sétál akármennyit, ez akkor is kevés. Nem általánosítok, mint ti, mert "csak" 95% ilyen van. Ha egész nap mesét olvastok neki, vagy belekóstol az ókori görög filozófia tudományába, akkor sem mozog eleget, de főleg nem úgy ahogyan neki jólesik. A "trükkök tanulása" szintén munka, de legtöbbször korlátozása a szabadságának, többnyire fegyelmezés, vagy jutalmazás, tehát álatkínzás. (A jutalmazás is lehet fegyelmezés egyik fajtája). Olyan dolgokat kap, amelyeket egyébként is megkaphatna, de csak akkor kapja meg, ha keményen megdolgozik. Tehát vannak ilyenek is, de nem ez a gyakorlat.


A "panelkutya" legnagyobb többsége nagyon keveset van szabadban, akkor is emberi törvényeknek kell megfelelnie, ez is csak hetenként egyszer van esetleg. Napi szinten, csak pisi, kaki van, egy-két negyedóra, vagy annyi sem. A lakásban, amit foglalkoztok velük, titeket szórakoztat, nem a kutyát!

A kutyátok, ha beszélni tudna, nem ezt választaná! Elküldene minden erre irányuló törekvést az előbb, általatok megemlített helyre!

2013. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%
Akkor a kutyáim tuti bolondok, mert mikor anyáméknál laktam, direkt kiengedtem őket az udvarra, hogy meglássam mit csinálnak. Kicsit szaglásztak, játszottak, aztán úgy negyed óra múlva letelepedtek az ajtó elé, hogy mikor jöhetnek már be. Beengedtem őket, megnyugodtak, pihentek. Ja, és az egyikük husky:)
2013. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 sippara ***** válasza:
36%

" Azt viszont határozottan állítom, hogy azt a kutyát, amelyiket néhány hétig szabadon tartották, nem lehet beszoktatni a lakásba." - A kutyám élete első nyolc hónapjában kertben élt, imádja a lakást, soha semmi problémája nem volt vele.


" Naponta sétál akármennyit, ez akkor is kevés. Nem általánosítok, mint ti, mert "csak" 95% ilyen van. Ha egész nap mesét olvastok neki, vagy belekóstol az ókori görög filozófia tudományába, akkor sem mozog eleget, de főleg nem úgy ahogyan neki jólesik." - Na akkor kérlek, meséld már el nekem, hogy mit csinál az ÉN kutyám a szabadban töltött 4 óra alatt?


" A "trükkök tanulása" szintén munka, de legtöbbször korlátozása a szabadságának, többnyire fegyelmezés, vagy jutalmazás, tehát álatkínzás" - Erre nem tudok mit reagálni azon túl, hogy téged cirkuszban kéne mutogatni.


" Olyan dolgokat kap, amelyeket egyébként is megkaphatna, de csak akkor kapja meg, ha keményen megdolgozik." - Az a baj, hogy láthatóan annyira fingod sincs a kutyáról, mint fajról, a szükségleteikről, szerveződésükről, életükről, hogy.... akkor gyere vissza vitázni, ha legalább az alapokkal tisztában leszel.


"A "panelkutya" legnagyobb többsége nagyon keveset van szabadban, akkor is emberi törvényeknek kell megfelelnie, ez is csak hetenként egyszer van esetleg." - A hét többi napján a kutya a lakásba sz.@.rik, oda is pisil, és ott rohangászik előttem napi hat-nyolc órát? Basszus, még nem vettem észre, de nem is tudom, hogy csinálhatja :O



A továbbiakban szerintem maradjunk annyiban, hogy nem szólsz bele abba, amihez nevetségesen feltűnően nem értesz.

2013. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus miket olvasok.


Panelban tartok két kutyát,bár kistestűek.De az egyik nagyon hiperaktív. Naponta 3x vannak lent.Ebből 2 séta fél órás a 3. meg 1-1,5 óra.Teljesen elvannak a lakásban alszanak egész nap!

A kertben mit csinál a kutya mond már meg?

Ja,hogy idegbeteg módon ugat és rohangál fel alá,mert vki elment a kerítés mögött az már mozgás.

Alszanak egész nap.


Nem tudom melyik kutyának jobb:

-Annak aki napi többször sétál találkozik emberekkel ,kutyákkal.Foglalkoznak vele a séta alatt és futkorászhat kedvére a parkban.

-Vagy annak amelyik kutya egy kertben éli le az életét és nem csinál semmit,nincsenek új emberek,nincsenek új kutyák,új ingerek, a gazda ad neki enni-inni azt cső.


Hát tényleg a panelkutyáknak kínzás a házban élni.


Nem tudom te melyik életet választanád:

1.egy kertben élsz,nem mehetsz ki életed végéig,enni-inni kapsz(kerti kutya)

2.eljárkálhatsz otthonról napi többször is,barátokkal találkozol,bulizni járhatsz, tévézhetsz,gépezhetsz(panelkutya)


Kérdezőnek:

Csináljátok azt,hogy kezdetben 2-3 óránként viszitek le,mintha 2 hónapos lenne (nem tudom megoldható-e) aztán fokozatosan növelni a séták közti időt.Szerintem hamar szobatiszta lesz mivel már nem 2 hónapos és tovább tudja tartani :)

2013. szept. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyósoméknak kerti kutyájuk van. Megsúgom; a kutya egész nap alszik a bejárati ajtó előtt, vagy sasolja az utcát, néha odaszalad a kerítéshez ugatni, aztán visszafekszik. Nem tudom ki találta ki ezt a marhaságot, hogy majd elkezd magától fel-alá szaladgálni a kertben, jó hogy azt nem mondod hogy a labdát is magának dobja el és viszi vissza. Faluról beszélünk, ahol a kutyák 95%-a megkötve él, a gazdáját kb 3x 5 percre látja, amikor az elmegy meg hazajön a munkából és odab-ssza elé a moslékot kajálni. És még van képed azt mondani, hogy a panelkutyák vannak kínozva??


Tudod, már az ősember sem volt hülye, sőt okosabb volt, mint néhány XXI. századi ember, ugyanis a kutya elődjeit, a megszelídített farkasokat is maguk mellett tudták, együtt aludtak, együtt vadásztak, a nap 24 órájában együtt csináltak mindent és megosztották az otthont, mint jelen esetben a panelkutyák akik szintén a gazdájuk közelében élnek. Még az ősembernek is volt annyi gógyija, hogy nem zavarta el a farkast vagy b-szta ki a barlangból, mert nem ott a helye.


Mellesleg látszik, hogy fingod sincs a kutyák természetéről. Ők már háziasított állatok jópárezer éve, nem vágynak ki a "szabadságba" mint egy őz, sas, róka, stb. Ők az ember társai és az ember mellett a helyük. Szerintem tájékozódj mielőtt megszólalsz és kiröhögteted magad ;)

2013. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
54%

Nos, elméletgyártásból mindkét oldal ötös. Kár, hogy a kutyák nem mondhatják el a véleményüket. Én mindenesetre nem tudom elképzelni, hogy az a lakás, ami még az embernek is csak szükséges rossz, a kutyának jó lenne. Én is laktam társasban, ott is volt kutyám, mert nem győztem kivárni, amíg végre vidékre költözhettem. Volt kutyám, és igyekeztem mindenben a kedvében járni, de óhatatlanul is becsúsznak napok, amikor ezt egyszerűen nem lehet megcsinálni. Itt most ne foglakozzunk a süppedős, ragacsos októberi napokkal, amikor az ember a háta közepére se kívánja a sétát, ne foglakozzunk a másodállásból hullafáradtan hazaérős napokkal, az "élnisincskedvem" napokkal. De amikor azt kell eldönteni, hogy a szerelmeddel találkozz-e, vagy a kutyádat vidd le, hova döntenél? Ha a gyereket kell az orvoshoz vinni, hova döntenél? Ha beteg vagy, ha fekvőgipszben van a lábad, ha a szerelőt kell várnod...

Amikor vidékre költöztem, ott is ugyanúgy vittem a kutyát sétálni, futni, stb. És igen, az udvarban (jelzem, 400 m2-ről an szó!) valóban jobbára csak aludt. Nappal! Éjjel viszont annál aktívabb volt, és sokszor (ha más elfoglaltságot nem talált)egy megszokott útvonalon futkosott még 16 éves korában is!

Szóval lehet sorolni, miért jó a panelkutyának, de be kell látni, hogy az ember (és vele az igénye) változik. Ami egy 18 éves fiatalembernek még evidencia, 28 éves korára csak nyűg. Pedig itt még csak 10 évről beszélünk, ami egy kutya életében jó esetben még messze nem a vég.

2013. szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 sippara ***** válasza:
84%

"De amikor azt kell eldönteni, hogy a szerelmeddel találkozz-e, vagy a kutyádat vidd le, hova döntenél?"

Nem vagyok ilyesfajta döntéskényszerben, a páromat épp annyit (vagy inkább valamivel kevesebbet) látom, mint a kutyát - együtt élünk. Aki viszont még csak randizgat, nem hiszem, hogy egész napokra járna el - legalábbis amikor utoljára ilyesmit csináltam, még nem volt szokás -, ha mégis, hát miért nem lehet a kutyával közös programot intézni?

"Ha a gyereket kell az orvoshoz vinni, hova döntenél?"

Erről MÉG nem tudok nyilatkozni, de van a családban négy kisgyerek, (a randihoz hasonlóan) egyiknek sem tartott még soha 24 órán keresztül egy orvosi vizsgálat, minden mást pedig bőven meg lehet oldani.

"Ha beteg vagy, ha fekvőgipszben van a lábad, ha a szerelőt kell várnod..."

Erre most pont rátapintottál, tavaly négy hónapig voltam térdmerevítőben porcleválás miatt, aztán műtét, három hónap rehab - most épp ugyanez van, műtétre várok -; az egyetlen alkalom, amikor nem én vittem le a kutyát a műtét napja, és az azt követő reggel volt, egész egyszerűen azért, mert nem voltam otthon, viszont a hazaérkezésem estéjén már ugyanúgy mentünk bandázni - csak épp két könyökmankóval.


Nem húzom tovább, a lényeg az, hogy aki meg AKARJA oldani, az megoldja, aki nem, az nem. A kutyának pedig nem a LAKÁSBAN jobb, hanem a GAZDÁJA MELLETT, tekintve, hogy FALKAÁLLAT, és mint ilyen, vannak bizonyos SZOCIÁLIS SZÜKSÉGLETEI, amit a kert NEM képes kielégíteni (bár szívesen megnézném azt a kutyát, aki bármiféle szociális interakciót csikar ki egy muskátliból, vagy tujából).

2013. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Olvastam én itt minden félét, de a választ senki nem adta meg. A mi kiskutyánk kint szaladgál az udvaron, de be is jöhet, mert jó idő van, nyitva vannak az ajtók. Mégis valamelyik benti helységbe végzi sokszor a dolgát. Hogy lehetne leszoktatni róla?
2018. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!