Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen jó házörző...

Szerintetek milyen jó házörző és örzővédő a boxer?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát akarok ami egyszerre játékos, inteligens de a házat és a gazdályát elszántan védi. Azt tudom a boxerröl hogy okos és játékos de azt nem tudom hogy házörzőnek és örzővédőnek is jó-e. Ha még tudtok ilyn kutyákat kérlek írjátok le. Hogy mit tudnék neki nyújtani? Minden nap elengedném a mezőn had szaladgáljon játszanék vele az oltásokkal és a táppal sem lenne gond biztos anyagi hátterem van. Kutyákkal van tapasztalatom sokat játszom nagyapám roti keverékével és puli kutyájával vágyom egy saját kutyára.

2013. szept. 14. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Sok boxer-t visznek őrző védőre.Házőrzőnek is jó.

Unokatesóméknak régen 3 boxerjük volt a gyerekekkel végtelenűl kedvesek.A házat meg elég keményen őrzik :)

Szerintem remek kutyák!

2013. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem azok, lehet régen az volt a fajta de ma már inkább ilyen emberimádó díszkutya.
2013. szept. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A boxer nem házőrző!

Jelzőkutyának jó lehet, de egy emberközpontú kutya, nem arra való, hogy házat őrizzen, a fajtát is eleve személyvédelemre tenyésztették illetve olyan munkára amikor a gazdával/vezetővel szorosan együttműködve kellett dolgoznia.

A kutyaiskolás ÖV meg sport, nem szabad összekeverni mással.

2013. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem, akkior mondanátok házörző és örző védő kutyákat?ami azért játékos
2013. szept. 14. 15:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl a német-juhász kutya

[link]

2013. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A boxerem most 15 hónapos, kan. Már most véd engem, és nem nagyon hiszem ha valaki idegen be akarna jönni azt szó nélkűl türné. Kertben és lakásban tartjuk. Mivel végtelenűl ember, és család centrikus nem jól tűri a magányt egydűl az udvaron. Az is igaz hogy alapestben mindenkivel barátságos addig amíg nem érzi azt hogy valaki bántani akar. Nem ugat ok nélkűl és nem acsarog a kerítésnél, de a múltkor megállt 2 jóarcú emberke a kapunkba, becsöngetet a kutya oda állt mellém és fenyegtően hörgött addig amíg rá nem szóltam hogy elég. Nem volt hangos a jelzése inkább csak fenyegető. Ja az lemaradt nem jártunk kutyasuliba, mi tanítjuk itthon. Viszont örző-védőre soha nem is próbáltuk. Ősztönösen jött nálla. Szóval igen jó személy és házörző is, de ez nem minden egyedre igaz.
2013. szept. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem boxerom van. Az volt párszor és más is mellette. Van összehasonlítási alapom. Ha játékos, okos, ragaszkodó, gyerekszerető kutyát szeretnél ,akkor a boxer jó választás. Az meg csak gazdi, nevelés vagy iskola kérdése, hogy mennyire jó házőrző. Van nála jobb is, de ez a fajta kutya is tudja azt amit szeretnél. Rohangálni csak úgy magában a mezőn nem fog, kellesz hozzá Te is vagy "valami társaság". Igaz csavargásra sem hajlamos. Sportolni lehet vele.

Sokat számít honnét veszed, milyen lelkülete lesz a kiskutyának. Nem feltétlenül fajtatiszta kell neked. Ha kicsi, olyat válassz ami mellé ha "véletlenül" leejted a kocsikulcsod vagy valami zörgőt, akkor nem rohan el rémülten... na az jó lesz őrzésre is! Ne a legkisebbet, ne a leggyámoltalanabbat, de ne is legfurakodóbbat. Olyat, amit 2.-nak választanál egy alomból. Nekem ez bevált, 25 éve vannak kutyáim... a többi rajta múlik! (Azért azt is gondold át, hogy kan vagy szuka legyen, mindegy milyen fajta lesz. Nekem a szukák váltak be.)

2013. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!