Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegetáriánus kutya? Hogyhogy?

Vegetáriánus kutya? Hogyhogy?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm vega, és kiderült, hogy a kutyája is az. A kutya szépen fejlett, gyönyörű, egészséges állat. Hogy lehet ez? Én úgy tudom, a kutyának húsra van szüksége!

2013. szept. 18. 16:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
Ez olyan, mint az exbarátnőm barátnője. Kitalálta, hogy ő kövér, és le akar fogyni, és ezért vega lesz. Három nap után kitalálta gyorsan, hogy szerinte se a hal, se a virsli nem hús, így az ehető a vegáknak is, így neki is (ez a kettő volt a kedvence). Ezzel részéről meg is volt oldva a "vega nem ehet húst" című probléma.
2013. szept. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

Attól még, hogy eszik állati eredetű termékeket vega (vegetáriánus), csak nem vegán. A vegánok semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztanak.

Én nem értek egyet ezzel az etetéssel, DE szerintem igenis lehet jól csinál akár ember, akár kutya esetében, úgy hogy ne legyen hiánybetegsége. Sok "divat" vega, vegán azért lesz rosszul meg azért gyenge, mert nem néz utána alaposan a témának és csak salátákon meg édességen él. Ennél azért bonyolultabb a dolog. Ha olyanokat mondok, hogy quinoa, szejtán, spirulina, amaránt stb.stb. a legtöbb embernek nem sokat mondana, nem ismerik, pedig ezek pl. pont fehérjében gazdag növényi ételek. Ha valaki jártas a témában, úgy párosítja a növényi eredetű táplálékokat, hogy a tápláléknak teljes legyen az aminosavprofilja, vagyis teljes értékű fehérjének számít. Csak hát nem egyszerű ezt összehozni. Ha eszik állati eredetű fehérjét, tojást, sajtot, túrót, akkor nem gondolom, hogy hiánybetegsége lesz a kutyának, de még egyszer mondom én személy szerint etetem hússal a kutyámat.

2013. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Egyébként én is vega (tehát vegetáriánus és nem vegán) vagyok, és tapasztalom, milyen egyoldalú elképzeléseik vannak az embereknek a húsmentes étrendről. Én személy szerint egészséges, erős és karcsú vagyok :D, dehát nyilván az ember eleve mindenevő. (Mondjuk a hal és a virsli nem része az étrendemnek.)
2013. szept. 18. 17:27
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
A kutya ragadozó állat. Aki nem képes ezt elfogadni, az ne kutyát tartson. Van egy csomó okos és/vagy cuki állat, ami nem ragadozó. Tarthat malacot, pónit, nyuszit, csincsillát... Kutyát ne. Mert az én kutyáim is megeszik a zöldséget, de azt az átszellemült fejet, mikor a libafarhátat rágják, nem lehet szavakkal leírni. Nyilván elvan egy vegetáriánus módon tartott kutya szakszerű táplálás mellett, lehet szép is, meg minden, de ez, amit ismerősöd csinál, véleményem szerint teljesen torz dolog.
2013. szept. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%

Ez a vega meg vegán kifejezés... Mind hülye hóbort csak. Előfordulhat, hogy egy ember számára egészségügyi okokból káros a hús, valami betegség vagy szervi degeneráció következtében. Ezeket meg is értem, hogy tartózkodnak a hús, és/vagy az egyéb, állati eredetű fehérjeforrások fogyasztásától. De a mai vegetáriánusok nagyságrendekkel többen vannak, mint amennyit az egészségügyileg indokolna. Nem mondom hogy káros, de semmiféleképpen sem hasznos (ezektől a valóban egészségügyi eredetű esetektől eltekintve) a hús fogyasztását megtagadni. Majmolás csak az egész, kitűnni vágyás a többi ember közül. Majd ez is lecseng idővel, ha már minden második ember vegetáriánus lesz, és majd azzal lehet kitűnni, hogy húst eszünk...


Azt is aláírom, hogy össze lehet hozni a kutya számára hús nélküli, de teljes értékű étrendet. De minek bíbelődni ilyen hülyeségekkel, ha sokkal egyszerűbb, ésszerűbb, könnyebb, gyorsabb és még olcsóbb is húst adni a kutyának, mint ezzel a sok vitaminnal meg étrend-kiegészítővel bohóckodni csak azért, hogy egészséges maradjon a kutya a nem megfelelő etetés következtében? Mert azt nekem ne mondja senki, hogy az megfelelő etetés, ha valaki répával meg salátával eteti szegény kutyáját. Nem az. Ezért kell egy csomó egyéb vackot is adni neki, hogy egészséges tudjon maradni a sok saláta zabálása mellett. Amikre egyébként nem is lenne szükség, ha épeszű ember módjára normális, kutyának való étekkel etetné a kutyáját. Kezd ez is ilyen hülye sznob szokássá fajulni, hogy vegetarianizáljuk a kutyát. Persze hogy tömni kell mellette mindenféle vacakkal, hogy egészséges tudjon maradni, mivel a zöldségből semmiféle tápanyagot nem képes kinyerni a bélrendszere felépítésének köszönhetően. Értelmes ember hogy hiheti komolyan azt, hogy a kutyának az jó, ha mindenféle tablettákkal kell tömni ahhoz, hogy egészséges tudjon maradni?

Szívem szerint az összes ilyen embernek látszó élőlényt feljelenteném szándékos állatkínzásért, mert véleményem szerint ez sem sokkal különb, mint az, aki a marháit napfénnyel akarta etetni, aztán csodálkozott, hogy mitől döglenek halomra szerencsétlen jószágok.

2013. szept. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! A kérdésben a kutya táplálása kapcsán vetettem fel egy gondolatot. Szeretnélek ezért megkérni, hogy ne kritizáld az én, vagy más társaim étkezési szokásait, és ne állíts fel elméletet arról, hogy miért választottuk ezt az életformát. Óriási bunkóságnak és sértőnek tartom hogy valaki ilyen tárgyilagosan lefikázza mások nézeteit, pláne, hogy nem is erről volt szó, hanem a kutyáról, valaki kutyájáról. Válaszodat csak azért nem pontoztam le (nem mintha ez sokat számítana), mert a második fele értelmes megnyilvánulás volt.
2013. szept. 18. 19:42
 17/22 anonim ***** válasza:
38%
Mindkét fele értelmes volt a válaszának. Én egyetértek vele.
2013. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Lehet hogy van aki egyetért vele, de van, akire nézve sértő, és nem amiatt, hogy neki (szkeptiknek ugyebár) nem tetszik a dolog.
2013. szept. 18. 19:51
 19/22 anonim ***** válasza:
85%
Ez csak erre mifelénk ilyen nagy só. Amerikában sok szép vega kutyát látni, ezek szerint tökéletesen meg lehet oldani a kielégítő táplálásukat hús nélkül, nagyon jól néznek ki, energikusak. Az öregebb kutyák még kifejezetten virgoncabbak a húsevő kutyáknál, állítólag a köszvény nem bántja őket, mint a húsevő kutyukat idős korukban. Kifejezetten vega kutyatápot is árulnak a boltokban, sőt még macskatápot is, bár vega macskát még nem láttam.
2013. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
85%

Nemrég találtam a neten olyan oldalakat, ahol vegetariánus étrenden tartják a kutyákat. Oldalakon keresztül fel van sorolva, mit esznek és milyen egészségi állapotban vannak.

Úgy emlékszem, természetesen amerikai oldal volt.Egész szép terméksorral kínálják az ilyen kutyák gazdáit kiegészítésként. ha okosan keresel, biztosan rátalálsz ilyennel foglalkozó oldalra.

2013. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!