Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegetáriánus kutya? Hogyhogy?

Vegetáriánus kutya? Hogyhogy?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm vega, és kiderült, hogy a kutyája is az. A kutya szépen fejlett, gyönyörű, egészséges állat. Hogy lehet ez? Én úgy tudom, a kutyának húsra van szüksége!

2013. szept. 18. 16:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
57%

"Egy ismerősöm vega, és kiderült, hogy a kutyája is az." Nem. A vegetáriánus étkezés egy életmód, az ember egyfajta szemlélet miatt, hitéből adódóan vagy egyszerűen csak a hústól való irtózása révén lesz vega. Akárhogy is, az ember saját akaratából nem eszik húst, ha nem eszik.

A kutyát nem korlátozzák ilyesmik. Egy kutya nem lehet vega, mert ez nem az ő döntése, egyszerűen csak nem kap húst. Biztosíthatlak, hogy ha a kutya választhatna, akkor a húst választaná (persze, ha egész életében nem látott húst, akkor lehet, hogy viszolyogna tőle, de ez egyrészt ritka másrészt nem is normális).

Nekem semmi bajom a vegákkal, vegánokkal, mert szerintem senkinek semmi köze ahhoz, ki mit eszik (ráadásul nem is érdekel). De számomra elképzelhetetlen, hogy természetellenes dolgokra kényszerítsek olyasvalakit, akit szeretek... pl a kutyámat. :)


Szóval: Nincs vegetáriánus kutya. Vegetáriánus módon etetett kutya van. A megfelelő étrendkiegészítőkkel az így etetett egyedek is megtarthatóak jó formában úgy tűnik. De jól tudod: a kutyának húsra lenne szüksége, ezért nem hanyagolhatja el az ismerősöd sem az állati fehérje adagolását. Ha nem állnának rendelkezésre a megfelelő készítmények, akkor pusztán tojáson és zöldség-gyümin nem tudna elélni egy kutya.

2013. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kifejtett válaszokat.
2013. szept. 18. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!