Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már késő? Vagy van még remény,...

Már késő? Vagy van még remény, hogy elfogadhatóan viselkedjen? Mert ez így nem mehet tovább? Beleuntam.

Figyelt kérdés
A néném 7 éves vizslája egyszerűen rémes. Persze első kutya és kan. Nem nevelte meg mert ugye milyen aranyos kiskutya egyem meg mindjárt! Most pedig, van egy finnyás elkényeztetett enyhén agresszív akaratos "falkavezér". De ő ebből nem vesz észre semmit csak minimálisat mert szinte nem is foglalkozik vele. Sétálni sem viszi minden nap szerencse a bazi nagy kertünk, de mondjuk ez nem elég. Nemegyszer morog ha nem tetszik neki valami. Ha épp csak egy kis eső van nekiáll nyüszögni. Akár órákon keresztül. Rám a speciel tanította, hogy legalàbb ülni meg feküdni tudjon szarik nagy ívben. Nem hallgat rám nem tisztel. Mikor fölemelem a kezem, hogy lássa nem viccelek akkor persze 2 perce tudja hol a helye. De egyébként nem. A kajáért pedig képes fellökni. Sokszor oda is kap. Mondtam nem egyszer a nénémnek, hogy vigyük ivartalítani, nem hallgat rám. Nincs tk-ja mert nem kért de amúgy nem szaporított csak el lett rontva rendesen. Van esetleg valami módszer, hogy engedelmesebb legyen. Ó és az kimaradt, hogy az idegeneket megtámadja illetve más kutyákat is ha azok nem lányok...

2013. szept. 19. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs reménytelen kutya. Én középfokon egy 12éves agreszióproblémás huskyval voltam eggyüt akit nagyon szépen helyrehoztak.


Keresd fel valamelyik tüköriskolát azon belül valamelyik terápiás oktatót ők sokat tudnak segíteni.

2013. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Amíg nem látja be a gazdája,hogy itt bajok vannak addig nem változik semmi.


Mellesleg azt kell,hogy mondjam,hogy szaporított kutya,mert a törzskönyv az nem kérhető,hanem JÁR.Akkor is,ha valaki nem kér,a tenyésztő odaadja,azt álljon a fiókban.De a kutya törzskönyvesen kerül gazdához.Chippel ellátva 8 hetes kora után,2 oltással és 3-4 féreghajtással.Plusz szerződést írnak a vevővel.Abban általában eü. garancia is szerepel.


Az ivartalanításra próbáld rábeszélni,a kanosság egyébként is csak gyötri,kimeríti a szervezetét 7 éves kutyával meg már alapból nem fedezünk.Főleg tk nélkül.Főleg,hogy nem megfelelően viselkedik.


Ha a nénikédet sikerült ráébreszteni,hogy ez a kutyának sem megfelelő állapot,akkor menjetek el egy kutyaiskolába,mert ez már egy elég komoly probléma.Ott legalább szakemberektől hallhatja a nénéd,hogy elrontotta a kutyát és segítségre szorul.

2013. szept. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Természetesen helyre lehet hozni, de mint előttem is írták ez nem megy egyik napról a másikra. Teljes szemlélet- és életmódváltást igényel részetekről. Innentől napi több óra foglalkozás a kutyával, kutyaiskola, otthoni tanítás, nevelés, mozgatás és mélyen a pénztárcátokba kell nyúlnotok.
2013. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a nénédnek megfelel a kutya így, ahogy van, nem sokat tudsz tenni.Ha belekezdesz a nevelésébe, max annyit érhetsz el, hogy amikor te ott vagy, a kutya veled a megtanult módon viselkedik.
2013. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Laktózmentestej ***** válasza:
21%
Megjegyzés képen 7-éves kan kutya sőt még 10 éves is, nyugodtan fedezhet. 7 éves szukával nem ajánlatos fedeztetni.
2013. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem késő,de komoly meló egy kutyasuliban,mert nem csak az ül parancsot kell megtanulnia.Az ivartalanítás mindig jó,de nem ez oldja meg a problémãkat.
2013. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)) A kutyasulira én is sokat gondoltam, de félek, hogy ott is nekimegy minden idegen embernek és kutyának, a szukákkal meg had ne mondjam mit csinálna... nagyon szeretném ha normális lenne, mert egyébként ritka szép kutya a doki is sokszor megjegyzi és egyszer mindenképp szeretném kiállításra vinni. Csak hát így nagyon nem... próbálom győzködni a néném de pl.ha van kutyája minek nincs rá ideje. Egyébként emiatt nem lehet kutyám, mert azt hiszik én sem tudnék gondoskodni róla ahham de én nem dolgozok tehát van időm...
2013. szept. 20. 17:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyre viszed es szolsz hogy problemas a kutya akkor nem fognak osszerakni egybol ot kannal :) mindennek meg van a sorrendje :)
2013. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Weke Daka válasza:

gondolja valaki, hogy azok után, hogy egy gazda 7 éven át "lesz*rta" a kutyáját, majd utána egyszer csak elkezd vele napi több órát foglalkozni és mélyen a zsebébe (pénztárcájába) nyúlni? merész álom, hiú remény. a gazdi nem fog változni, a kutyus meg marad ugyanolyan már.

ha tévednék, akkor örömmel olvasom a jó híreket, hogy rá lehetett venni az embert a változtatásra. rá lehet kényszeríteni.

üdv: weke daka

2013. szept. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!