Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya mellet...

Német juhászkutya mellet melyik kutya mutat küllemre?

Figyelt kérdés
másik fajta kell , lényegtelen a vérmérséklet mert az összes kutyával megbirkozok ha csak nem ideggyenge a kutya. most a küllem számít. köszönöm!
2013. szept. 19. 21:23
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:
malinoissal is szemezek :)
2013. szept. 19. 22:43
 22/56 anonim ***** válasza:
Nem helytálló, mert a ló és a szamár is képesek egymással szaporodni, mégsem egy faj. Akkor egy faj, ha az utódok is szaporodóképesek.
2013. szept. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
a malinois teljesen egyedi kategória. Valaki vagy meglátja benne a szépséget, vagy nem. Az tény, hogy jól mutat együtt a két fajta, de egy mali sokkal érzékenyebb a németjuhásznál. És körültekintően kell választanod kennelt, mert ahol nem forditanak kellő figyelmet a kiskori szocializációra, onnan kerülhet ki félős kutya.
2013. szept. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:

Nem helytálló mert a kutya és a farkas tud egymással szaporodni és az utódok is szaporodó képesek még sem egy fajt :)


Ha nagyon tökösnek hiszed magad akkor vegyél egy csehszlovák farkaskutyát.. az is mutat az nj mellet ^^

2013. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
-t
2013. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:

Diesel, éppen ezért a kutya és a farkas egy fajba tartoznak, aminek a latin neve: canis lupus.


Ennek vannak alfajai, mint például a canis lupus lupus, azaz a közönséges farkas, canis lupus familiaris magyarul kutya, canis lupus lycaon a keleti erdei farkas más néven timberfarkas, canis lupus dingo ami a dingó latin neve és még lehetne hosszan sorolni. Mind azonos fajba tartoznak.

2013. szept. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:

Én is így tudtam...


Viszont ez ennél bonyolultabb :D Alapból ma több féle fajfogalommal találkozhatunk.


Én úgy tudom hogy a biológiai fajgalmat(ami a köztudottabb) kiegészítették ma annyival hogy a szaporodni képes nem csak azt jelenti hogy megtermékenyítés útják képes hanem a "való életben" képesek találkozni és szaporodni egymással. (nem tudom pontosan hogy van megfogalmazva)

Azaz a farkas és a kutya nem egy faj.. mivel ha egy farkas és egy kutya találkozik akkor abból többnyire evés(de legalábbis ölés biztos) lesz nem párosodás.


Tudom wikipédia nem döntő ilyen esetben de ez egész jó :D


[link]


A kutya (Canis familiaris) a farkas háziasításával létrejött új faj. Régebben a farkas egyik alfajának (Canis lupus familiaris) tartották, de az etológiai vizsgálatok kimutatták a két faj pszichés tulajdonságainak döntő, szelekció eredményezte különbözőségét.

2013. szept. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
Dobermann az egy elegáns és szép kutya.
2013. szept. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
Én meg úgy gondoltam, hogy az etológusok viselkedéskutatók és nem ők foglalkoznak a fajok besorolásával. Mindenesetre kíváncsi lennék arra a tudományos cikkre, ami egy rangos szakmai folyóiratban jelent meg és szakmai körökben elfogadottan külön fajba sorolja a kutyát! Amíg nem látok ilyet, addig hajlamosabb vagyok az eredeti felállás szerint gondolni a kutyára. :)
2013. szept. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
Barátnőm biológiát tanul az eltén ő mondta ezt :D a cikket csak most találtam, hogy picit alátámasszam valamivel ^^
2013. szept. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!