Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya mellet...

Német juhászkutya mellet melyik kutya mutat küllemre?

Figyelt kérdés
másik fajta kell , lényegtelen a vérmérséklet mert az összes kutyával megbirkozok ha csak nem ideggyenge a kutya. most a küllem számít. köszönöm!
2013. szept. 19. 21:23
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

Lehet sok elméletet hangoztatni, a net tele van ostobasággal.


A házi kutya továbbra is a szürke farkas egyik alfaja.

2013. szept. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
Az ELTÉ-n azért olyan sok marhaságot nem hangoztatnak :D de mindegy csak megjegyeztem és szerintem logikailag is alátámasztottam.
2013. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

Ha csak az ember kialakulását nézzük, abból is kismillió elmélet van.


A canis nembe 7 faj tartozik. Az egyik a canis lupus, amibe mint alfaj tartozik a familiaris, azaz a házi kutya.


Viszont az általad felvázolt elméletben is van igazság, hiszen a szürke farkas keveredett a prérifarkassal és így jött létre egy nagyobb, testesebb, csaknem dupla méretű prérifarkas Észak-Amerika keleti, észak-keleti részén, mint amilyen délen vagy nyugaton van. És ugye a farkas és a prérifarkas is két külön faj.

2013. szept. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
52%
Az egy dolog, hogy a biológusok sem értenek egyet mindenben, éppen ezért van egy hivatalos verzió. Amennyiben ezt valaki úgy meg tudja cáfolni, hogy azt a tudóstársadalom is elfogadja, akkor ezt azért publikálni szokták. Attól, hogy az ELTE egy tanszéke más állásponton van, még nem változik semmi. Nem akarom azt mondani, hogy nincs igazuk, mert ők a szakemberek, de ha igazuk van, akkor annak kell, hogy valami nyoma legyen, mert nem csak mendemondák alapján terjednek az új tudományos hírek. Azzal is fejlődik a tudomány, ha meg merik kérdőjelezni a korábbi eredményeket, de ez ebben az esetben csak elméleti szőrszálhasogatásnak tűnik az átsorolás. A genetika szintjén nincs akkora különbség farkas és kutya között, az meg hogy az elmúlt évezredek alatt hány spontán kutya-farkas nász alakult ki mégis, soha se fog kiderülni. Elvégre ha két idegen farkas találkozik párzási időn kívül, ők se nagyon fogják kedvelni egymást. Ennyi erővel akár egy tüzelő nőstény farkas és egy nagytestű domináns kan kutya se biztos, hogy kapásból kinyírják egymást. Persze ez csak fantáziálgatás a részemről.
2013. szept. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim válasza:
shar-pei???
2013. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
Már nem bántásbol, de sztem a malinois nagyon hasonlit a nj.re...
2013. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 zsuzsabazsa ***** válasza:

Azt gondolom ez nagyon szép kutya küllemre.


[link]


Ez is:


[link]

2013. szept. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

Hát...

Nekem kifejezetten nem tetszenek. A skót juhász totálisan fel van tupírozva, egyszerűen szánalmasan néz ki ezzel a bundával. A német juhász pedig a guggolós ronda változat.

2013. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 zsuzsabazsa ***** válasza:
A kérdező a küllemre orientálódott, nem a munka vonalra. Bár a küllem kutya is munkakutya. /Német juh/
2013. szept. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
Csak éppen nem alkalmas munkára.
2013. szept. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!