Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya mellet...

Német juhászkutya mellet melyik kutya mutat küllemre?

Figyelt kérdés
másik fajta kell , lényegtelen a vérmérséklet mert az összes kutyával megbirkozok ha csak nem ideggyenge a kutya. most a küllem számít. köszönöm!
2013. szept. 19. 21:23
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
Tehát németjuhászból a küllemkutya az ami csúnya, groteszk formájú... :) Érdekesen alakult ez a fajta.
2013. szept. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 zsuzsabazsa ***** válasza:

ma 07:30


Az enyém küllem kutya, és munka kutyázom vele versenyszerűen.

Szerinted miért nem jó munkára a küllem kutya? Ezt csak úgy mondod, vagy van valamilyen tapasztalatod ebben?

2013. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy nem jó munkára a küllemkutya, hanem azt mondtam, hogy nekem nem tetszik a küllemkutya külleme, tetszik viszont a munkavonal külleme.
2013. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az, hogy neked nem tetszik az egy dolog. Én speciel nem szoktam kifejteni, hogy melyik kutya nem tetszik mert az sértő lehet a másik kutyásra nézve aki épp olyat tart.
2013. szept. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
Sportra jó a küllemkutya is, de komolyan nem rúg labdába a munkavonalasok mellett.
2013. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 zsuzsabazsa ***** válasza:

Aki kifejezetten tenyésztésre és kiállításokra szánja a kutyáját annak nyilvánvalóan nem elsődleges célja az, hogy munkakutya bajnokságon induljon a kutyája. Itt nem is erről van szó. Annak az a célja /itt is a Német juhászt említem/, hogy a származási lapján szerepeljen az IPO I- II vagy III as vizsga. Ezzel bizonyítja azt is, hogy nem csak a küllemben, hanem munkában is jó a kutya, mint átörökítésben meg főképp nem elhanyagolható szempont.

Amelyik tenyésztő ezeknek eleget tesz az megbízható és törődik azzal, hogy a kutyája vagy kutyái örökítsék ezen tulajdonságokat.

2013. szept. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
58%

Ezt örömmel hallom.

Már csak azt kéne elérni, hogy ezek a küllem német juhászok ne guggolva járjanak.

2013. szept. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
meg azt sem lenne rossz elérni, ha ezek a vizsgák valósak lennének!!!
2013. szept. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
Egy sportkutya, legyen akármilyen IPO vizsgája, soha nem lesz olyan jó, mint egy éles munkakutya. Az egyik sport, a másik munka. Az egyik csak szórakozás a kutyának folyamatosan pozitív megerősítéssel és amint negatív, a megszokottól eltérő dolog éri, csődöt mond, a másik mindig, minden körülmények között csinálni fogja a feladatát.
2013. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nekem volt kettő járőrkutyám. Űztem velük a sportkutyázást is. A fegyelmező az mind a kettőnél ugyanolyan, csak az őrző védőnél nem engedtem meg azt amit a sport kutyázásnál csinálnak, hogy a kutya eresszen mikor megáll a segéd. Nekik az kellett, hogy megvárják míg odaérek és leszedem a karról.Versenyen pontot vontak le érte, de nekem ez nem számított. Járőrben, ha akció van, nem célszerű a kutyákat rögtön eresztésre képezni.

Meg a kutyáimnak a szájkosaras tömegoszlatás volt a főbb profiljuk.

2013. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!