Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie mint vakvezető....

Border collie mint vakvezető. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A minap, kutyusomat(bc)séta közben a mezőn rohangálva elnéztem, arra gondoltam, hogy elvileg a border a legokosabb fajta, de még sosem hallottam, hogy vakvezetőként alkalmaznák. Tudom, hogy a terelés a feladata, és hogy nagyon sok helyen még most is aktívan terelnek. De attól még nem lehetne vakvezetőnek is kiképezni? Vagy esetleg túl kicsi ahhoz? Minden választ köszönök, ls meg a zöld pacsi!! :)
2013. szept. 22. 20:12
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
nehogy azt higyjétek, hogy nem tud önálló döntést hozni...És a 20. ül-fekszik parancsot az enyém is unja. De egyébként imád tanulni. Egyszerűen, mikor hozom a klikkert meg a jutiszacskót, felcsillan a szeme, és egy fél métert sem tágít mellőle. Egyébként nagyon is erős ösztön van benne, saját tapasztalatom alapján, nemrég ugyanis, amikor voltunk kint sétálni egy tanya mellett haladtunk el (nem tudtam előre, hogy ottlesz, még sose jártam arrafele), Jena meg szabadon volt. És amint meglátta birkákat, szimatolt vagy 3 percig, aztán meg elkezdte terelni őket, vagy 4-szer körberohant...Alig tudtam visszahívni.
2013. szept. 23. 17:05
 22/32 anonim ***** válasza:

Teljesen egyértelmű, hogy azért nem használják, mert túl aktív. Erre hogy nem jöttél rá? A labrador hogy lenne túl pörgős? Sehol sincs a borderhez képest.


Amúgy nem gondoljátok hogy kicsit unalmas ezzel a saját akarattal jönni? Akkor egy együttműködő kutya mi? Robot csak mert szót fogad? Annak is ugyanúgy van saját akarta, meg egyénisége meg nem tudom mivel szoktak jönni még a csúfolkodók. A különbség az, hogy az együttműködő kutyák képesek felülkerekedni a saját akaratukon. Mit ér a város közepén a kutya a nagy saját akaratával? Ez már az ember világa, és az irányításunk nélkül halálosan veszélyes a kutyákra. A különbség az, hogy erre egyes kutyák rájöttek és alkalmazkodnak, mások nem, és makacsan ragaszkodnak a "saját akartukhoz". Hát szerintem előbbi az intelligencia.

2013. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
49%

'Viszont a labrador még kevésbé önállóan gondolkodó, ezért szuperjól használható monoton parancsok teljesítésére szerencséjükre a vakoknak.'


Csak szerintem jár a vakság azzal, hogy az ember nem tud önálló döntéseket hozni, mert nem lát és ezért van egy kutyája aki dönt helyette? Mi ez ha nem önállóság?

2013. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy egyesek olyan foggal-körömmel védik a véleményüket, mintha az életük múlna rajta, hogy igazuk legyen:) Nyugi 71-es, mint írtam, különböző nézetek vannak a kutya intelligencijáról, te azt vallod, hogy az engedelmes kutya az intelligens, én meg azt, hogy az önálló. Ezért még nem kell vérremenő szájkaratét vívni. Relax:)
2013. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Figyelj én sem a borderért, sem a labradorért nem vagyok oda, szóval nem őket védem. Egyszerűen idegesít ez a hozzállás, hogy a szófogadó szolgakutya és lesajnálóan néznek rá amelyikkel meg csak a gond van az okos és "önálló". Szerinted egy szófogadó kutya nem lehet önálló? Ha van valami gondja csk áll egyhelyen míg hazaér a gazdája? Amikor a gazdája megmondja neki, hogy mit kell tenni akkor semmi szükség önállóságra, de miből gondolod, hogy azon kívül nem az?

Amikor a pásztorkutyák több 100 méterre kimennek a birkáért, szerinted megmondja nekik a gazda mit csináljanak? Nem is lát odáig, egyedül kell megoldani, mégis a pásztorkutyák a legszófogadóbbak között vannak. Pl fent említett mudi. Híres a feltétlen engedelmességéről, pedig terelés közben igencsak önállónak kell lennie. Na ezt a kettőt hogy egyezteted össze?

2013. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
na jó, szerintem mindkettő (az önálló, meg az alkalmazkodó) is intelligens, csak a maga saját módján. :)
2013. szept. 23. 20:26
 27/32 anonim ***** válasza:
Már írtam, hogy nem óhajtok senkit meggyőzni a véleményemről, és engem sem fog senki meggyőzni, megvan a kialakult nézetem, oldalakon tartó billentyűharcba pedig nem látom értelmét belemenni.
2013. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
A borderek nagyon nagyon csüngenek a gazdán alapjáraton, ez tök oké, inkább a többi kutya védelmében, akik nem ennyire "kooperatívak" mondtam/tuk azt, hogy attól, hogy egy kutya önálló, még lehet ugyanolyan intelligens, mint egy border, sőt.
2013. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
64%
Hát én pont fordítva ismerem a bordert. Ő az akinek mindegy kivel, csak csinálhasson valamit. Talán nem zavarna másik véleménykifejtése ha nem illetnék közben az ellenkező tábort negatív szavakkal. Hogy nincs egyéniségük meg akaratuk meg ilyenek. Különben meg mennyit ér körömszakadtáig ragaszkodni a véleményedhez, ha a tények megcáfolják? Teljesen egyértelmű, hogy az önállóságot és az együttműködési képességet nem lehet élesen elhatárolni, mint a pásztorkutyás példa is mutatja. Egyáltalán az sem biztos mire gondol az ember az önállóság alatt. Most láttam egy bordert egy műsorban, aki több 100 szót ismer. Na most elkezdtek vele olyan dolgokat csináltatni amiket még sosem látott és azokat is megoldotta minden gyakorlás nélkül. Először a tárgy kisebb mását mutatták neki, és megtalálta. Aztán meg képeket a tárgyakról, és azokat is megoldotta. Ez egy kutyánál nem olyan egyszerű mint nekünk. Mi ez ha nem önállóság? Van egy olyan érzésem hogy sokaknak annyi az önálló akarat, hogy a kutya csak azért is kisétál az autó elé, csak hogy ne kelljen visszajönnie amikor hívják és meg van sértődve ha háromszor meg kell csinálni ugyanazt a parancsot egymás után.
2013. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Bocs, pont ismerem azt a műsort, a kutya megtanulta, hogy ha idegen nevet hall, akkor idegen, általa nem ismert tárgyat kell keresnie, nyilván nem képről ismeri föl...


A border egy szuper kutya, de rengeteg más szuper kutya is van. Egyszerűen nem értek egyet a világ legokosabb fajtája jelzővel, te meg mással nem...

2013. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!