Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevállalnál egy szaporítótól...

Bevállalnál egy szaporítótól mentett kölyköt, ha nagy eséllyel valamelyik közvetlen rokona fedezte be a mamát?

Figyelt kérdés

Anya egészséges, és nem 100%, hogy beltenyészet, meg nyilván kiskorától jól tartva, rendszeres eü. ellenőrzéssel azért sok mindent meg lehet előzni, de mégiscsak kockázatos. Azt nem tudom, hogy mennyivel kockázatosabb, mint egy mentett felnőtt, aki szintén szapis, de mostanában a keverékek is hordoznak mindenféle dp-t, meg patellát már...

Nem tudom most ezt felmérni, hogy mennyivel kockázatosabb egy ilyen kölyök, akinél ez felmerül egy bármilyen más mentett kutyával.


2013. szept. 23. 19:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy közvetlen rokona fedezte be a szukát, még nem gond. A vonaltenyésztésben is sokszor előfordul ez. A szaporító részével van inkább probléma.
2013. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Csakhogy a vonaltenyésztésnél tisztában vannak a felmenőkkel, a tulajdonságokkal, a lehetséges felerősödő negatív tulajdonságokkal is... itt meg semmivel.

Nem vállalnám be. Ha kutyát szeretnék a családba akkor nem egy lehetséges problémaforrást szeretnék, hanem egy társat akivel megoszthatom a szabadidőmet és a kirándulós programokat, akivel sportolhatok. Ha már az elején nagyobb eséllyel lesz beteg mint más kutya akkor nem vállalnám be... lehet mártírkodni meg jótékonykodni meg minden, de számomra nem ez az útja. A másik meg h a szaporítóban csak azt erősíted azzal h elhozod h bármit és bárhogy csinál, nincs következménye mert úgyis lesz

néhány balek aki elviszi majd a kölyköket akkoris ha az apa-lánya párosítás.

2013. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Csak érted, azt nem tudom, hogy mondjuk ha egy olyat mentek, aki nem egyenesen a szaporítótó került a fajtamentéshez, hanem mondjuk egy vidéki gyepiről, az mivel kisebb kockázat? Semmit nem tudunk az előéletéről ugyanúgy, viszont ott már az a sanszom sincs meg, hogy odafigyelve nevelem fel. Tegnap egy olyan mentés képeit is láttam, ahol a héten még CAC-ot nyertek, és iszonyat körülmények között éltek.

Teljes körű garanciával meg azokban a fajtákban, amikben gondolkodom 200 körül van egy kutya és valószínűleg hónapokat kell rá várni, ha nem éveket. Ennek se annyira látom értelmét, mert kiállítási vagy tenyész célom nincs, ráadásul halomban állnak a kutyák a fajtamentéseknél.

Jaj, nem tudom mi a legjobb döntés.

Az meg engem minősít, hogy nem akarok keveréket, de ez van. Amúgy is bőven ismerek nagytestű dp-s, meg kistestű patellas keverékeket, tehát az se életbiztosítás...

2013. szept. 24. 07:23
 14/15 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nyugi, minden mentett kutya esetében van kockázat. Én keveréket fogadtam örökbe, semmit nem tudtam róla, egyszerűen megláttam, és beleszerettem. Igazi mezei keverék, akik ugye ellenálóbbak. Vele átmentem az allergián, a demodexen, fülgyulladás, méhgyulladás, keresztező térdszallag szakadás-műtét. Most jól van, boldog, egészséges. Szerintem ha nincs komoly idegrendszeri baja, nyugodtan magadhoz veheted.
2013. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is fajtamentőktől hoztam el szaporítós kutyust.

Sajnos a szemével elég sok gond volt, de azt tudtam amikor vállaltam. Ami sokkolt, hogy rövid időn belül kiderült, hogy PRA-s a kutyus, tehát rövidesen meg fog vakulni. Nagyon sokba került a kezelése és még sokba is fog, hogy minél tovább kihúzzuk a betegséget, meg ugye más bajai is vannak a szemének.

Ha tudtam volna előre, hogy ilyen gondok lesznek, akkor valószínűleg másik kutyust választok, de mindennek ellenére egy percig sem bántam meg, hogy ő lett az enyém. :)

2013. szept. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!