Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítsen, mihez kezdjek?

Valaki segítsen, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Már 5 éve szeretnék egy kutyát, de nem lehetett a szüleim és a suli miatt. Decemberben fogok államvizsgázni, s végig ez adott nekem inspirációt és erőt, hogy az egyetem után végre lehet egy saját kutyám. Kiállítási célra, külföldről szeretném a kutyust, már a megfelelő kennelt is megtaláltam (mindenképp innen szeretnék kutyát), a tenyésztővel is emaileztem és most novemberben fognak várni kiskutyákat attól a szukától, akitől én szeretnék kicsit. Ez óriási dolog, mert csak ritkán van nála alom, és a szukája is kezd már lassan belelépni a nyugdíjas korba, továbbá pont jó lenne az időzítés, mert mire megkapnám a diplomámat, jöhetne a kiskutya.


A boldogságom azonban nem tarthatott sokáig. Nekem nincs munkám, mert minden időmet és energiámat leköti az egyetem, hogy minél előbb végezzek. A barátommal már 4 éve együtt vagyunk, nagyon jól tudja hogy mennyire fontos lenne nekem ebből az alomból egy kölyök, de egyáltalán nem támogat, nem segít. Ő egy hónapban megkeres 200 ezret, hétvégéken akár 5 ezer forintot is otthagy egy-egy buliban. Megkértem arra, hogy segítsen, vegyen fel kölcsönt, ami kifutná a kiskutyát, én pedig amint lesz munkám, visszafizetem az utolsó forintig. A diplomámmal jó esélyeim vannak egy jó munkahelyre.


A szüleimtől sajnos nem tudok kérni, mert ők sem adnak nekem pénz csak nagy szájhúzogatva odadobnak elém egy ezrest, hogy boldoguljak abból a héten, ők meg utazgatnak, nyaralgatnak, szórják a pénzt. Van, hogy inkább nem is eszek, hogy maradjon pénzem. A diplomaosztómon nyaralással akarnak meglepni, de szerintem meg tudom beszélni velük, hogy inkább a kutyába segítsenek be.


Szóval visszatérve, felvetettem ezt a páromnak, ő meg erre teljesen felháborodott, hogy mit képzelek, meg hogy majd legfeljebb akkor ad talán kölcsön, ha lesz saját ház meg kocsija. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy ez nem így megy, a kiskutyáért nem lehet bármikor bemenni a boltba és megvenni, hanem akár éveket várni a megfelelő párosításra, ami MOST van! És talán soha többé nem lesz még egyszer ilyen lehetőség, mert a szuka már kezdi elérni azt a kort, hogy nem lehet több alma. De nem érti meg, akárhogy próbálom elmagyarázni. Rettenetesen érzem magam, úgy érzem, hogy az álmom hullik darabokra, épp amikor itt van az orrom előtt.



2013. szept. 24. 09:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Sajnos részben igazat kell adnom a párodnak. Kölcsönre, állandó munka nélkül kutya? Nem túl felelősségteljes hozzáállás, ráadásul mi van, ha mégsem találsz munkát? Nem elég, hogy a párodnak tartozol, de a kiskutyát sem lehet a semmiből ellátni.
2013. szept. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%

Az álmod párosítása még lehet később másik alomból is. Viszont a pároddal való élet kissé necces a jövőben, mert nem úgy néz ki, hogy akár közösséget vállaljon veled az anyagiakban, akár némi érdeklődést mutatna a te kutyás életformád felé.

Ettől függetlenül hitelt felvetetni más részére, úgy, hogy te ki tudja mikor és milyen fizetéssel fogsz dolgozni, hogy visszafizesd, egyáltalán nem okos gondolat.

2013. szept. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
38%

Nem semmi párod van. Ha az én párom lenne ilyen helyzetben simán kifizetném neki a kutyát minden kölcsön és bohóckodás nélkül. Ha majd egyszer ő lesz ilyen helyzetben simán elvárná. Mennyivel fontosabb egy autó vagy egy buli a kutyánál? Semmivel. Csak neki az a fontos neked meg ez.

Diákhitelt nem tudnál már felvenni?

2013. szept. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos igaza van a párodnak. Elhiszem mennyire szeretnéd azt a kutyát, de várj vele, ha nincs pénzed, ugyanis nem csak a vételárat kell kifizetni, hanem orvoshoz vinni a kutyát, etetni, felszerelést venni neki, és még egy sor kiadás van.


Sajnos, ha jót akarsz magadnak és a kutyának is, akkor ezt most kihagyod...

2013. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok.


3as! Te azt hiszed, hogy annyit kell csak költeni egy kutyára, hogy megveszi és kész???? Nagyon el vagy tévedve és légyszíves ne adj hülye tanácsokat!


Az más kérdés, hogy a párja kifizethetné a kutyát, ha olyan lenne, amilyen nem, de a további költségeket ki fogja állni??

2013. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a problémádat és furcsának is találom ezt a hozzáállást egy tartós kapcsolatban, ugyanakkor a te problémád az a tied, nem másé. A te vágyad a kutya és jelenleg neked nem adottak hozzá a feltételeid. Ezt sajnos nem kenheted másra. Úgy látom, hogy rossz volt az időzítés. Lehet, hogy nem ebből a párosításból és nem most hanem egy másik szuper párosításból és 5 év múlva de biztosan lesz kutyád! Ne kövesd el azt a hibát, amit már sokezer ember elkövetett! Előbb teremtsd meg a feltételeket és utána vállalj felelősséget egy kutyáért! Én mostmár a magam részéről hitelt legfeljebb lakásra vennék fel, azt is csak ésszerű keretek közt. Az összes többi dolog nem olyan fontos, hogy eladósodj miatta. Ez az előbb vásárolunk, utána keressük meg rá a pénzt (ha sikerül) hozzáállás az egész válság oka!
2013. szept. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Amúgy lenne még 80 ezer forintom, amit tizenéves korom óta gyűjtöttem, később már direkt a kutyára tettem félre, de a szüleim elvették tőlem azt a pénz "kölcsön".


Jól esett volna azért, ha segítene, támogatna és nem egy autót helyez a kutya elé. Ha megtehetném én biztosan segíteném és még vissza se kérném a pénzt.

2013. szept. 24. 10:09
 8/34 anonim ***** válasza:
83%

Meg is értelek, meg nem is.

Azt hiszem tudom mit érzel. Nekem is van egy álom-fajtám, de mivel nincs rá keret, nem engedhetem meg magamnak, így maradtam egy menhelyi keveréknél és megpróbálok neki a lehetőségeimhez képest minden jót megadni.

A párod is még fiatal, szeret szórakozni, jól is keres, de ne kutass a pénztárcájában. Mellesleg az az 5 ezer/buli nem is olyan sok. Nem vagytok még házasok, és szerintem nem is lesztek. És nem biztos, hogy van rá 300-500ezre, hogy neked adja.


Azt írod, hogy már 5 éve tervezgeted a kutyát. Oké, nincs munkád, mert tanulsz....de... Nyári/hétvégi munkáról nem hallottál? 5 év alatt simán félre lehetett volna tenni a pénzt. Meg biztosan kaptál azért zsebpénzt innen-onnan.

Én is félretehettem volna, de nem akartam, mert vagy veszek drágán egy kutyát és akkor még állatorvosra sem marad pénzem, vagy egy menhelyi mixet választok, de annak mindent megadok, ami kell.


Nem oltogatni akarlak, ne értsél félre, csak nézzük reálisan a dolgokat.

Vagy a kutyáról mondasz le, vagy a párodról. Ahogy az írásodból kitűnik, a párod nem is szeretné a kutyát.

2013. szept. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
85%

Megkérdezhetem, teljesen függetlenül a te kutyavételi szándékodtól függetlenül, hogy arról ugyan elgondolkodtál-e, hogy milyen párod van? Amit leírtál abból úgy tünik, hogy anyagias ember, a családod meg no comment - ha igaz, hogy egy ezresből kell el vegetálj egy héten.


Nem igazán értem ezt a felállást, de az az egy biztos, hogy a kutyadolog - bármennyire is szeretnéd - várasson még magára, ha rendes állásod lesz.

Tudod nem szerencsés dolog kiszolgáltatottan, egy pasi vagy egy szülő pénzére várni.....arról nem beszélve, hogy nem is tisztességes. Ha bevállaltad a barátod - a pénzéért nagyrészben - akkor vállald a következményeit is.

2013. szept. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Az 5 ezer forint csak alkoholra megy el, a többi költséget nem számoltam bele. De nem a pénze miatt vállaltam be, csak nem gondoltam volna róla, hogy ennyi idő után derül ki, hogy hogy is vélekedik a kutya-témáról.
2013. szept. 24. 10:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!