Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítsen, mihez kezdjek?

Valaki segítsen, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Már 5 éve szeretnék egy kutyát, de nem lehetett a szüleim és a suli miatt. Decemberben fogok államvizsgázni, s végig ez adott nekem inspirációt és erőt, hogy az egyetem után végre lehet egy saját kutyám. Kiállítási célra, külföldről szeretném a kutyust, már a megfelelő kennelt is megtaláltam (mindenképp innen szeretnék kutyát), a tenyésztővel is emaileztem és most novemberben fognak várni kiskutyákat attól a szukától, akitől én szeretnék kicsit. Ez óriási dolog, mert csak ritkán van nála alom, és a szukája is kezd már lassan belelépni a nyugdíjas korba, továbbá pont jó lenne az időzítés, mert mire megkapnám a diplomámat, jöhetne a kiskutya.


A boldogságom azonban nem tarthatott sokáig. Nekem nincs munkám, mert minden időmet és energiámat leköti az egyetem, hogy minél előbb végezzek. A barátommal már 4 éve együtt vagyunk, nagyon jól tudja hogy mennyire fontos lenne nekem ebből az alomból egy kölyök, de egyáltalán nem támogat, nem segít. Ő egy hónapban megkeres 200 ezret, hétvégéken akár 5 ezer forintot is otthagy egy-egy buliban. Megkértem arra, hogy segítsen, vegyen fel kölcsönt, ami kifutná a kiskutyát, én pedig amint lesz munkám, visszafizetem az utolsó forintig. A diplomámmal jó esélyeim vannak egy jó munkahelyre.


A szüleimtől sajnos nem tudok kérni, mert ők sem adnak nekem pénz csak nagy szájhúzogatva odadobnak elém egy ezrest, hogy boldoguljak abból a héten, ők meg utazgatnak, nyaralgatnak, szórják a pénzt. Van, hogy inkább nem is eszek, hogy maradjon pénzem. A diplomaosztómon nyaralással akarnak meglepni, de szerintem meg tudom beszélni velük, hogy inkább a kutyába segítsenek be.


Szóval visszatérve, felvetettem ezt a páromnak, ő meg erre teljesen felháborodott, hogy mit képzelek, meg hogy majd legfeljebb akkor ad talán kölcsön, ha lesz saját ház meg kocsija. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy ez nem így megy, a kiskutyáért nem lehet bármikor bemenni a boltba és megvenni, hanem akár éveket várni a megfelelő párosításra, ami MOST van! És talán soha többé nem lesz még egyszer ilyen lehetőség, mert a szuka már kezdi elérni azt a kort, hogy nem lehet több alma. De nem érti meg, akárhogy próbálom elmagyarázni. Rettenetesen érzem magam, úgy érzem, hogy az álmom hullik darabokra, épp amikor itt van az orrom előtt.



2013. szept. 24. 09:53
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Elég összetett a problémád. A párodat nem minősítem, az más kérdés. Viszont nézd a kutya érdekeit is! Megvennéd valahogy. De se munkád, se pénzed egyelőre. Ha kiállításra akarod vinni, ott a kozmetika költsege, a kiállítás nevezési díja, az utazások költségei, a kaja, a felszerelések... Vajon milyen munkaidőben fogsz dolgozni a leendő munkahelyeden? Hol fogtok lakni? Nincs autó... Mivel fogtok utazni a kiállításra? Lesz elég időd foglalkozni vele, sétáltatni? A párodon látszik, hogy nem igazán akarja ezt a kutyát. Gondolom, együtt éltek, vagy együtt fogtok élni. Mit fog szólni, ha ott lesz veletek a kutya? Annyi a bizonytalanság ebben a helyzetben, ami a kutya életére és mindennapjaira is kihatással van, hogy egyszerűen neki nem teszel jót, ha úgy elhozod, hogy nincs biztos háttér mögötted...
2013. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
De amúgy decemberben lediplomáznék, utána még van 1-2 hónapom, amíg hozzám kerülhetne a kiskutya. Addig pedig tudnék munkát vállalni, még ha nem is a szakmámban helyezkedek el (bár bizakodom mert lett volna most is lehetőségem, csak még nem végeztem), megtennék bármit. Csak támogatás nélkül elég nehéz, még a pénz hagyján, de ha adna ötleteket, hogy lehetne megoldani vagy bíztatna... Úgy terveztem, hogy ma is végigtanulom a napot, teljesen lelkes voltam az alomváró láttán, de ezek után totál elment az élettől is a kedvem.
2013. szept. 24. 10:39
 13/34 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy álom fajtám.Kennelt is néztem már honnan lenne.

Most munkanélküli vagyok a szüleimmel élek,akármennyire is szeretnék egy ilyen fajtát csak akkor lehet,ha elköltöztem és összegyűjtöm rá a pénzt.Mellesleg jóval többet szeretnék gyűjteni,hogy a kezdetekben mindenre legyen pénz (felszerelések,oltások,kutyasuli,kaja)

A szüleimtől nem kérhetem,hogy vegyék meg a kutyát,mert nekem fontos és mellesleg amíg munkám sincs,fizessék rá a költségeket.Ez nem így megy.Én inkább várok,lesz munkám,rakok félre,elköltözök ,gyűjtök még és amikor már minden fix akkor veszek kutyát.

Lehet,ez 2-3 évbe is belefog telni,de nem tehetek mást.

Viszont,hogy a párod semmenyire se támogat az no comment.

Nem azt mondom,hogy fél milkát adjon neked oda,hogy megvehesd a kutyát,de egy kis érdeklődést sem mutat.Hiszen ez neked a hobbid lesz.

2013. szept. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

"3as! Te azt hiszed, hogy annyit kell csak költeni egy kutyára, hogy megveszi és kész???? Nagyon el vagy tévedve és légyszíves ne adj hülye tanácsokat!"


Nem vagyok eltévedve te nagy eszű!


Gondolkodj már! Ha most ilyen a párja akkor mi lesz később?

Tegyük fel lesz a egy közös gyerek, és az anyukának nem lesz 5 évig munkája, akkor a párja majd nem ad bele semmit?

Vagy elmegy bulizni és kész?


Persze, nem kötelessége kölcsön adni, vagy bármit is kifizetni helyette!

De ha most neked van egy párod, és nincs pénze valamire, akkor elküldöd a fenébe?

Most nincs munkája. Ok. Most ha lenne, akkor mi a biztosíték, hogy holnap is lesz?

Akkor semmibe se fogjon bele, semmit sem vegyen mert lehet, hogy holnap munkanélküli lesz?



És igen, a kutya tartás pénzbe kerül.

És?

Valószínűleg a kérdezőnek lesz munkája, de így államvizsga tájékán, talán a tanulás az első!

2013. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Mármint nem miattatok ment el a kedvem! Hanem a párom hozzáállása miatt. Kezdem én is úgy érezni, hogy pottyant arra, hogy én mit szeretnék és mi tenne boldoggá, de én adjak meg neki mindent.

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 24. 10:47
 16/34 A kérdező kommentje:
14-es: erre csak annyit mondana, hogy "ez más, mert a gyerek emberből van, a kutya meg állatból"...
2013. szept. 24. 10:51
 17/34 anonim ***** válasza:
Ha te komolyan kutyázni szeretnél, akkor azon még nem gondolkodtál, hogy olyan társat keress magad mellé, akinek ez szintén fontos és közösen csinálhatnátok? Ez mindig feszültségforrás marad kettőtök között aminek hosszútávon nem lesz jó vége! Nálunk mindketten kutyások vagyunk és volt olyan, amikor hónap végén üres volt a hűtőszekrény, mégsem vont kérdőre a párom, hogy minek kellett benevezni a kutyákat a kiállításra.
2013. szept. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát én megértem a párodat.Neki nem fontos a kutya,neked meg igen.Ez olyan dolog,hogy nem lehet mástól elvárni,hogy ugyanaz legyen neki annyira fontos,mint ami neked.


Azért vagyunk különbözőek.Mellesleg már 4 éve együtt vagytok,gondolom nem 3 hónapja találtad ki,hogy kutyát akarsz,szóval folyamatosan láthattad,mennyire érdekli a párodat.Úgyhogy nem tudom miért vagy meglepődve...


Továbbá...HITEL??? Te jól vagy??? Manapság a hitelezők 80% bukik,de annyit,hogy besz_rás!! Viszik a házat az autót,mindent ami mozdítható.


Nekem úgy tűnik,hogy te egy barominagy álomvilágban élsz,(röhej,hogy még diplomát is kapsz)vagy eddig agyon voltál kényeztetve...egyszerűen nem sikerült felnőnöd.


Plusz ismételni tudom a többieket....a barátod vesz fel miattad hitelt,az attól kezdve máris havi tízezrek,mire visszafizeti.Te MAJD egyszer kapsz munkát,itt megjegyezném,hogy a gyárunkban kb. 10-15 diplomás dolgozik betanított munkásként,mert nincsen munkahely.Szóval neked ez is egy álomvilág rész,hogy te lediplomázol és már van is állásod.


No de a kutyát hova akarod tenni?

Nincs lakásotok...vinni kell majd oltásra,párod joggal küldhet el ott máris a francba,ha még azt is neki kéne fizetnie...a táp?? Az sem 2 ft...


Jaj istenem,nincs is olyan pont,amibe ne lehetne belekötni és ez mind a kutyára nézve gond.



Ha lesz jó állásod,lakásotok utána kezdjél gyűjtögetni.Meg próbálj közben felnőni.

2013. szept. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

lehet csak figyelmetlen voltam és írtad, de nem találom a kutya árát..mennyiért szeretnél te külföldről kutyát pontosan? még itthon is egy egy ritkább fajtából megesik h 150-200ezer egy kölyökkutya..

Nem hinném h külföldön olcsóbb egy kutya, tehát többszázezerért szeretnél kutyát venni mikor nincs munkád?

És mennyiért hoznák ide? mennyibe lenne a kezdő útlevél chipoltások külföldön, azaz mennyibe lenne a kutya mire hozzád elér?Vagy mire kimész érte és hazahozod?


Ennek szerintem semmi értelme.De ez csak magánvélemény,m mindenki arra költi a pénzt amire szeretné.

Én amúgy sem vagyok az az ember aki megértené mivel tud többet egy 200ezres kutya mint bármelyik nekem tetsző kutyus.(ingyen)

2013. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Akiteki ***** válasza:
Mindent elmondtak előttem, csak annyit tennék hozzá, hogy lehet hogy jövőre vagy 2 év múlva találsz olyan kiskutyát, akire azt mondod, hogy sokkal jobb lesz, mint amit elsőre kinéztél. Ne keseredj el, soha nem születik meg a világ legjobb kutyája, mindig van alternatíva.
2013. szept. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!