Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítsen, mihez kezdjek?

Valaki segítsen, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Már 5 éve szeretnék egy kutyát, de nem lehetett a szüleim és a suli miatt. Decemberben fogok államvizsgázni, s végig ez adott nekem inspirációt és erőt, hogy az egyetem után végre lehet egy saját kutyám. Kiállítási célra, külföldről szeretném a kutyust, már a megfelelő kennelt is megtaláltam (mindenképp innen szeretnék kutyát), a tenyésztővel is emaileztem és most novemberben fognak várni kiskutyákat attól a szukától, akitől én szeretnék kicsit. Ez óriási dolog, mert csak ritkán van nála alom, és a szukája is kezd már lassan belelépni a nyugdíjas korba, továbbá pont jó lenne az időzítés, mert mire megkapnám a diplomámat, jöhetne a kiskutya.


A boldogságom azonban nem tarthatott sokáig. Nekem nincs munkám, mert minden időmet és energiámat leköti az egyetem, hogy minél előbb végezzek. A barátommal már 4 éve együtt vagyunk, nagyon jól tudja hogy mennyire fontos lenne nekem ebből az alomból egy kölyök, de egyáltalán nem támogat, nem segít. Ő egy hónapban megkeres 200 ezret, hétvégéken akár 5 ezer forintot is otthagy egy-egy buliban. Megkértem arra, hogy segítsen, vegyen fel kölcsönt, ami kifutná a kiskutyát, én pedig amint lesz munkám, visszafizetem az utolsó forintig. A diplomámmal jó esélyeim vannak egy jó munkahelyre.


A szüleimtől sajnos nem tudok kérni, mert ők sem adnak nekem pénz csak nagy szájhúzogatva odadobnak elém egy ezrest, hogy boldoguljak abból a héten, ők meg utazgatnak, nyaralgatnak, szórják a pénzt. Van, hogy inkább nem is eszek, hogy maradjon pénzem. A diplomaosztómon nyaralással akarnak meglepni, de szerintem meg tudom beszélni velük, hogy inkább a kutyába segítsenek be.


Szóval visszatérve, felvetettem ezt a páromnak, ő meg erre teljesen felháborodott, hogy mit képzelek, meg hogy majd legfeljebb akkor ad talán kölcsön, ha lesz saját ház meg kocsija. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy ez nem így megy, a kiskutyáért nem lehet bármikor bemenni a boltba és megvenni, hanem akár éveket várni a megfelelő párosításra, ami MOST van! És talán soha többé nem lesz még egyszer ilyen lehetőség, mert a szuka már kezdi elérni azt a kort, hogy nem lehet több alma. De nem érti meg, akárhogy próbálom elmagyarázni. Rettenetesen érzem magam, úgy érzem, hogy az álmom hullik darabokra, épp amikor itt van az orrom előtt.



2013. szept. 24. 09:53
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

18-as:


1. Nem várom el, hogy ugyan ez legyen neki a fontos. Csak jól esne, ha valamilyen úton-módon, nem feltétlenül pénzzel, de támogatna és éreztetné, hogy számíthatok rá.


2. Valóban nem 3 hónapja találtam neki, de neki nem is volt akkor ezzel baja. Neki is volt már több kutyája, most is van egy, csak nem családtagnak, hanem bio-riasztónak. De most hogy itt van a dolog az orrunk előtt, szerintem most döbbent rá, hogy mi is a helyzet.


3. Hát nagyon el voltam kényeztetve, valóban, amikor én itthon vagyok a jegyzeteimmel meg az üres hűtővel és azzal az ezer forinttal a hétre, a szüleim meg étterembe járnak enni. Meg a zsebpénzemből mennek el másodjára Törökországba meg Thaiföldre meg ilyenek, a barátokkal. De lehet, hogy igazad van, szülő "nélkül" nem egyszerű felnőni egy embernek se.


4. Köszönöm kérdésed, jól vagyok, de a párom már vett fel máskor is hitelt, egészen pontosan egy komplett, fullos számítógégre és hozzá egy székre, ami szintén nem 5 forint volt. És lazán vissza tudta fizetni.


5. Azért nem mindegy szerintem, hogy milyen az a diploma, nyilván BTK-s szabadbölcsészként én is mehetnék a mekibe, ha szerencsém van és felvesznek. Az enyém szerencsére elég sok ágra kiterjed, így akár több munkahelyen is el tudok indulni.


Nem azért írom ezt, mert nem látom át az igazad, csak azért vannak dolgok, amik nem teljesen úgy vannak, hogy leírtad.

2013. szept. 24. 11:57
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

1-es pontodra reagálva, nem is szabad elvárni tőle ilyesmit, hiszen egy párkapcsolat nem az elvárásokon alapul, hanem azon, amit adni tudunk egymásnak elvárások nélkül is. Elég baj az, ha nem te vagy neki a fontos és nem érdeklik a vágyaid. Neked kell döntened, hogy a magad útját járod vagy a párodét. Nem lehetetlen ám olyan társat találni, akivel többé-kevésbe együtt tudunk haladni segítve a másikat.


A bio-riszató mindent elmond. A te kutyád meg bio-pénztemető lesz, készülj fel rá!

2013. szept. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
85%

amúgy ha tényleg szeretnéd a kutyákat, nem hagynád h párod kutyája bioriasztó legyen.

Aki csak a többszázezres kutyára hajlandó érző lényként tekinteni, ne tartson állatot.

2013. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Egy jó kapcsolatban,a másik ember felismeri,mi az ami valóban fontos a számomra és ebben támogat,akkor is,ha nem ért vele egyet.Erről szól a szeretet,meg a másik ember elfogadása.Ha viszont a környezetedben nincs ilyen,magadnak kell a forrásokat előteremteni,ami az esetedben még nem adott.Mert a kiutazás,az oltások,minőségi kaja,rengeteg pénzbe kerülnek és váratlan orvosi kiadásokkal is számolni kell.A kiállítás pedig,ha hosszabb szőrrel rendelkezik a kutya,szintén tetemes összeg,havonta.Fiatal pályakezdőként meg nem a 8 órás munkaidő a jellemző.A kutyát sem tudod megfelelően ellátni.Szóval még korai és nem csak az anyagiak miatt.
2013. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Nem is hagyom. Én tanítottam meg az alap vezényszavakra, most épp a klikkerrel ismerkedtetem, és rágom is folyamatosan a párom fülét, hogy vigye sétálni, legalább akkor ha én ott vagyok. Csak sajnos ez egyre ritkább ugye a tanulmányaim miatt... :/ Szegénynek 1 db normális állapotú labdája van, azt is én vettem neki amikor kicsivel több pénzem volt, a nyakörvét és a pórázát szintén. Na de ez már egy másik téma, ebbe ne menjünk bele.


Még egyszer köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy igazatok van, csak most kicsit rossz, de hát ez van, nem tudok csodát csinálni, az ötöslottó nyerő számaira pedig még nem jöttem rá. És azon is elgondolkozok, hogy van-e értelme így folytatni ezt a párkapcsolatot.

2013. szept. 24. 12:21
 26/34 anonim ***** válasza:
82%
Figy, inkább várj még a biztos állásra. Mert nem biztos, hogy rögtön találsz állás, és ugyebár ott is a próba időnek meg kell felelni. Én január óta dolgozom, de napi 3 óra csak az utazás. Sajnos közelebb nem találtam. Ha párom nem lenne, akkor a kutyának minimum 11 órát kéne a lakásban sínylődnie. És általában dög fáradtan érek haza, szóval kb az esti sétára tudom én kivinni, de akkor is csak max 1 órára. Szóval így a semmi anyagira (no meg időbeosztásodat se tudod biztosra) ne vállald be a kutyust :(
2013. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Akiteki ***** válasza:
Itt tényleg nem a kutyán van a hangsúly. A párod csak a vágyaidat veszi semmibe, ami hosszú távon ... hát ... hogy is mondjam... elég idegesítő, bár ez enyhe kifejezés. Most a kutya, legközelebb a munkahelyi előrelépésed fogja szúrni a szemét.
2013. szept. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy a te problémád tényleg ennyire fekete és fehér e. 5 éve akarsz kutyát tudod, hogy nincs rá pénzed apu-anyu nem ad. Mégis mi a frászt csináltál eddig? Nyári munka, hétvégi munka éjszakai műszak? Nekem sem tolták a zsebembe a pénzt az egyetem alatt hát elmentem mellette melózni. Nehezebb volt? Sokkal. Te pedig úgy hisztizel itt mint egy kislány, hogy jaj álmaim párosítása jaj senki nem ad pénzt. Először diplomázz, legyen egy frankó munkahelyed és ha lesz SAJÁT kereseted költöd amire akarod. Én sajnos nem diplomáztam 2 évvel lehetek idősebb nálad. Viszont keresek annyit, hogy van autóm van hol laknom és megvan álmaim kutyája. Hozzáteszem én is nő vagyok. Ez én párom is kutyát akar tudja is, hogy milyet szeretne. Szívesen segítenék neki, de mindig azt mondja "hogy tartsak el egy kutyát ha magamat sem tudom"? Remélem érted.... Mivel etetnéd? Tejjel és kenyérrel?
2013. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Itt most nem arról van szó, hogy egy kutya X forintba kerül, meg a tartása, stb.

Hanem arról, hogy a párod tojik arra hogy mit szeretnél már bocs a megfogalmazásért.

Mi a párommal is voltunk már úgy hogy vagy ő vagy én több hónapig munkanélküliek voltunk. (nem vagyunk pályakezdők)

És?

Ha kellett valamire pénz, akkor nekem ott volt és adtam neki (vagyis hát egy kasszán vagyunk) illetve fordítva.

Most is plusz 50 ezer bevételem volt mint általában.

Egyből vettünk egy csomó mindent (kicsit utólag) iskolakezdésre az Ő előző kapcsolatából levő lányának.

Tehát ily módon nekem semmi közöm hozzá.

De lehet, hogy egyszer fordítva lesz egy szitu és nekem kell egy tanfolyamra egy vizsgára, egy akármire hirtelen több 10 ezer forint és pont nem lesz munkám.

Persze. Várhatnál egy új alomra, várhatnál amíg lesz tuti állásod, várhatnál amíg lesz saját házatok, meg minden, de itt most nem ezen van a fő hangsúly.

Itt arról van szó, hogy még szavakban sem támogat a párod.

Nem kell kölcsön adjon vagy hitelt vegyen fel, hogy bizonyítsa mennyire fontos vagy nem fontos vagy neki.

2013. szept. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Figyelj. KUTYA NEM VALÓ ELFOGLALT EMBERNEK: Kutyatenyésztő vagyok, egy kutyámmal napi 2 órát foglalkozok. Kiállításra viszem őket, havi rendszerességgel. Ha a kutyára nem futja, nemzetközi versenyre a részvételi díj 20.000 forint.
2013. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!