Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez a border...

Mit szóltok ehhez a border collie alomhoz?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem a szülők nagyon bejönnek, jól néznek ki, valamint az anyakutyának láttam agilitysvideóit és nagyon kis jó.Érdekelne lehet.


2013. szept. 24. 22:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nekem speckó nem tetszenek a munka-borderek, így a külsőről nem tudok nagyon mit mondani. De szűrve vannak és van törzskönyv ami jó, én még megkérdezném a tenyésszemle eredményeket, de amúgy okénak tűnik.
2013. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Innen aztán 100%,hogy nem kapsz kutyát. Már most több tucat jelentkező van, szerintem már most nincs szabad kölyök, akkor se, ha 15 kutya születik, és külföldi árral (többszázezer) számolj mindemellett. Versengenek ezekért a kölykökért és a jelentkezők is baromira meg vannak válogatva. Ezt első kézből tudom. Ha gondolod megpróbálhatod, de csak fölösleges köröket futsz.
2013. szept. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés mit tudsz felmutatni, amiért érdekelne... Abban biztos vagyok - mivel én is ilyen vonalon tenyésztek - hogy akárkinek nem adnék kutyát (egy ilyen alomból, és tudom h jelen alom tenyésztője sem). Az kevés h tetszik. Kérdés TE mit tudnál adni a kölyöknek, mit tudnál kihozni belőle? Egy ilyen alomból kölyköt választani céllal kell - reális céllal. Mert mondhatod h agilityznél vele, ha nincs hozzá megfelelő alapképzettséged, ill. nem járnál olyan trénerhez ahol lesz vmi a kutyából, akkor kár egy ilyen kutyát "elfecsérelni rá".

De persze írhatsz a tenyésztőnek csak tisztában kell lenned azzal h miért akarsz és miért vagy alkalmasabb mint a többi jelentkező.

2013. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Elsőnek: munka kutyánál kb le lehet sz.rni a tenyészszemle eredményeket. Ha nincs meg max felülbélyegzett tk-et kapnak a kölykök, amivel utána ugyanúgy lehet tenyészteni. Nagy ügy... Magyaországon a brit fajtás klub, Korózsnéval az élen nem ismeri el h a border munkakutya és léteznek még munkatípusú kutyák :o( A tk meg alap mivel ezeket a kutyákat sport céllal tenyésztik ahol a legfőbb szempont h a kutya tk-ileg alkalmas legyen kijutni az FCI világbajnokságra, ill. az egészség az meg szintén alap, kb ugyanazért.
2013. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Annyi jelentkező van már most? Huuh, hát ezt nem tudtam... akkor tényleg egy nagy durranás alom lehet. Hát akkor erről talán le kell tennem. :(
2013. szept. 24. 22:40
 6/22 anonim ***** válasza:
De miért szeretnél ebből - vagy egy ilyen - alomból kutyát??
2013. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Háát igazából jó pár éve vágyom már borderre, mióta láttam kint Ausztriában Tirolban egy terelőversenyt. Alapvetően ismerem a fajtát, mert jártam sokáig agility edzésekre a keverék kutyusommal (versenyen nem voltunk, mivel a méretei épp a határon mozogtak, de a maxiba sorolódott és azt nem akartam ugratni vele) és onnét ismerem a bordereket. De igazándiból a vonalakkal nem vagyok tisztában, de az ilyen kiállítási típusúak nem nagyon tetszenek, úgy temperamentumban sem. Agilityzni szeretnék egyszer komolyabban, mert a keverékem azóta meg is öregedett (vagyis nem is volt fiatal már annyira, mikor edzésekre kezdünk járni).
2013. szept. 24. 23:32
 8/22 A kérdező kommentje:
És akkor már valami olyan border alom legyen, ahol a szülők is agilityznek, abból azért látszik gondolom valamelyest, hogy mit adhat át a kiskutyának.
2013. szept. 24. 23:33
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egy jótanács, ne egy ilyen kölyökkel kezd a komolyabb agilitys pályafutásodat. Egy ilyen kutya nem hozzáértő kezekben csak pazarlás és még olyanoknak is nagy falat akik már egyébként számos versenyen, nemzetközi versenyen, szemináriumon túl vannak. Tehát az tök jó h nem akarsz egy medvével agilityzni de ajánlatosabb lenne vmi lightosabbal kezdeni megtanulni és nem egyből egy "ferrariba beülni friss jogsival". Tehát nincsen tapasztalatod h milyen egy verseny, és h hogyan kell felépíteni egy kutyát az alapoktól, mire kell figyelni, mit kell először, tanítani ill mit hogyan... Hol laksz egyébként? Kihez tudnál komolyabban járni agilityzni?
2013. szept. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
nem értek hozzá, de megkérdezhetem mitől olyan nagy szám ez a kennel?
2013. szept. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!