Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatás séta közben? Mit tegyek?

Ugatás séta közben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
-Hétvégénfogadtam be, egy mudi kutyát. Nagyon okos, kedves, tanulékony. Na az a baj vele, hogy séta közben rettenetesen visszaugat a kerítésnél ugató kutyáknak. Rászóltam mérgesen, ráloppintottam az orrára, de semmi nem vált be. Amíg sétálunk kutyás környéken, addig vinnyog. A másik kutyámat simán leszoktattam, csak rászóltam elég erélyesen. De vele nem tudokmit kezdeni. Mit tegyek?

2013. szept. 25. 15:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Akumi nálunk ez a flakon a mumus, mióta kicsi. Így szokattam le az ugatásról is...otthon az erkélyről.

Viszont....tavaly póráz nélküli séta közben egyszer csak kilőtt és kb. 3-4 méterre egy fánál humanoid termékre ugrott. Rohantam utána, fogtam a flakont és mellédobtam...erre fogta magát és hazarohant...

2013. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A flakon sem csodaszer, nem olyan, mint az instant sátor, hogy levágod a földre és minden működik :) Ahhoz is kell némi hozzáértés, nem szabad például stresszelni vele a kutyát, nem szabad, hogy féljen tőle. A pitemet mióta hazahoztam, azzal nevelem, mégis játszik vele, ha úgy adom oda neki. De ha túlzásba viszi a hülyeséget, akkor elég csak kiraknom magam mellé az asztalra, és rögtön tudja, hogy mi a helyzet. Szóval a flakonnak nem szabad mumusnak lennie; az ideális esetben csak a gazda akaratának egy átütő megnyilvánulása a kutya közvetlen közelében (hú de szépen megfogalmaztam :D), amit egyébként egy idő után el is kell hagyni, mert ha folyton használni kell, akkor ott komolyabb gondok vannak.
2013. szept. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Koppintás nem fog használni. Legalábbis az én mudimnál csak olaj a tűzre bármiféle fizikai erőszak. Nálunk a figyelemelterelés jutalomfalattal vagy labdával vált be és a jó alapos lefárasztás. Ha nagyon nem tudod kizökkenteni, egy figyelmeztető pórázrántással tudod magadra vonni a figyelmét, de itt is vigyázni kell, hogy ne úgy érezze, hogy harcolsz vele és ha rád figyelt, rögtön jutalmazz.
2013. szept. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ma kipróbálom a figyelemelterelést, ha az nem jön össze, akkor a flakont! Komolyan ilyen sötét embereket! :"D NEm is ismersz, én nagyon következetesen nevelem a kutyáimat, figyelek rájuk, SZERETEM Őket. Rengeteget tanulunk, móká zunk, játszunk együtt, kutyasuliba is megyünk majd. De tényleg rettentő élete van! ;)
2013. szept. 26. 14:35
 15/15 -Evetke- ***** válasza:
100%

Az én kutyám is így kezdte, visszaugatott a kerítésen belül ugató, őrjöngő kutyáknak, és biztos ami biztos a macskáknak is :) Úgy éreztem, már az egész utca tudja, hogy itt jövök én és a kiskutyám :). Ahogy folyamatosan lemozgatom, tanítgatom és tudatosítom benne, hogy én vagyok a főnök és lábnál kell csendben jönni (kajával és tiltószóval), javul a helyzet. Most vannak csendesebb és ugatósabb sétaszakaszaink az ugatós utcában, ha csendben van, nagyonnagyon dícsérem.


Az elején ezeken a szakaszokon az úttesten sétáltam vele, most (6hónapos), már kerítés mellett próbálkozom (azért ne szokja meg hogy az úttesten közlekedünk). Arra azért nagyon figyelj, hogy sokszor látom, hogy a kerítésen kifér a benti kutya orra, feje, nehogy elkapják a kutyád.


ügyesen :)

2013. szept. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!