Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értenek a kutyához! (? )

Nem értenek a kutyához! (? )

Figyelt kérdés

Mármint ezt úgy értem, hogy anyukámmal, apukámmal és nagymamámmal valamint tesómmal lakok együtt és van egy kis yorkink, aki még nem szobatiszta, és ha a.kutyának úgy támad kedve hogy bent végezze a dolgát, akkor a nagyim nem szidja le rendesen! Valahogy így hangzik "mi az ott? Hm.mond csak miaz?" És erre a kutya elkezdi csóválni a farkát, szóval nem érzékeli azt h rosszat csinált volna..

Anyukámat meg nem zavarja ha piacainál odacsinál a kutya, nem szidja le, csak feltörli és azt mondja, hogy az én kutyám, nekem kell megnevelni. Amiben teljes mértékben igaza van, de amikor én suliba vagyok, akkor nem tudom megnevelni... Nem azt várom el, h ők neveljék meg a kutyám, csak azt h ne hagyják szó nélkül azt ha a kutya rosszat csinál.

Normális válaszokat várok



2013. szept. 26. 08:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Bevallom mi is úgy kezdtük a szobatisztaságot,hogy ha láttuk ott a pisi leszidtuk.Nem javult a helyzet.Aztán véletlenűl 3x-4x is rajtakaptuk a kutyát ahogy a szőnyegre piszkít egy eréjes "fúúj" meg ki küldtük a szobából és nem jöhetett be.Érdekes mód ez a 3-4 alkalom rajtakapással hatásos volt.Előtte 10x is leszidhattuk nem tudta miért szidjuk le utólag.A kutyák a jelenben élnek,tudja ő hogy oda piszkított de ABBAN A PILLANATBAN amikor tette nem kapott érte semmit (nem láttuk,nem voltunk itthon) így úgy gondolja azt lehet.


Másik példa ugat egy másik kutyát és ha nem ABBAN A PILLANATBAN szólsz rá,hanem amikor elhagytátok a kutyát és már csöndben van.Akkor sem fogja tudni,hogy most miért szidod le.


A kutyák a jelenben élnek és akkor kell őket nevelni/szidni amikor éppen rosszat csinál nem utána pár órával,mert annak nincs haszna!


Azért is lapíthat,mert megváltozik az energiád, negatív,dühös energiával üvöltözől a kutyával akkor jó,hogy lapít.


Hidd el ha izgatottan szólnál hozzá nem lapítana.

2013. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Azért is lapíthat,mert megváltozik az energiád, negatív,dühös energiával üvöltözől a kutyával akkor jó,hogy lapít.


Hidd el ha izgatottan szólnál hozzá nem lapítana.



hidd el a kutyához hozzá se szóltam már lapított... csak a papucsot néztem meg...


meg eleve haza megyek midnig ott vár az ajtoban még a kulcsot se dugom be hallom hogy a farkával veri az ajtófél fát, akkor meg a helyén feküdt és lapított mikor magamhoz hívtam, azért lett gyanus hogy rosszat csinált...


de úgy látszik csak az én kutyám ilyen szuper inteligens...

2013. szept. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Sn0wf0x: az én kutyám kiskorában sokszor le lett szídva a bekakilásért (nem rajtakapva) és párszor az orrát is belvertem, mert akkor még nem tudtam, hogy tényleg csak a tetten érés működik. Azóta volt vagy 10 ideiglenesen befogadott mentett kutyám, akikről onnan tudtam, hogy bekakiltak, hogy a saját full szobatiszta kutyám laposkúszásban közlekedett.

Jól megtanulta, hogy ha kaki van a lakásban, a gazdi mérges. De nem azt, hogy nem szabad kakilni, ilyen összefüggés nem létezik az ő fejükben. Max azt éred el a szídással, hogy eltüntesse a nyomokat (megegye a kakit).


Kérdező! A kutyát ki kéne vinni pisilni, és kint megdícsérni!

2013. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79es... annyira birom amikor ilyenkor mindenki mentegetőzik :D meg változik a story ha találunk benne hibát.. első storyban akkor kezdett el lapítani a kutya amikor rá néztél a következőben meg már előre ... :D legközelebb majd azt írod hogy el ment venni a kutya új papucsot csak rossz színűt hozott és azért lapított már előre mert tudta hogy elrontotta a cselt ? :...
2013. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Sn0wf0x ***** válasza:

13:07: :D


nem ilyesmi szidásra gondoltam, hanem egy határozott nem-re közvetlenül kakilás közben. Akkor magával a cselekvéssel köti össze. De ez sem feltétlenül szükséges, sokkal inkább a rendszeres séta és kint dicsérni ha elvégzi a dolgát... :)

2013. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Akiteki ***** válasza:

Érdekes, nekem sosem kellett leszidni a kutyáimat, mert a lakásba szartak. Egyszerűen levittem őket elégszer, hogy lent elvégezhessék a dolgukat.

Az ilyen gazdiknak szívesen odaadnék néhány hétre mondjuk egy német dogot vagy egy bernáthegyit. Mindjárt meggondolnák, hogy a több kilós kakikát mennyire szeretnék a lakásban látni.

2013. szept. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Diesel23 válasza:


mi ebben a sztori változtatás? nyilván nem látom hogy a kutya lapul ha nem ránézek, mert nincs hátul szemem, viszont nem azért kezdett el lapulni mert ránéztem....


de ha neked így jobban tetszik: amikor ránéztem már lapult... de érdekes hogy arra nincs reakciód amit akkor csinált mikor hazaértem. hogy nem köszöntött az ajtóban hanem lapult a helyén...

2013. szept. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az én kutyán is lapítva várt otthon, amikor a kis ideiglenesem telefosta a lakást nálunk... Tuti, hogy nem az én kutyán volt, mert ő nem fosott, ellenben az ideiglenes igen. De a kutyáknak az volt bekondícionálva, hogy ha kaki van a lakásban, akkor gazdi ideges.

Nem azt tudjak sztem, hogy ők mit csináltak, hanem hogy vannak olyan helyzetek, mikor gazdi ideges.

2013. szept. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

# 18/18


vagy mert mondjuk nem tudta hogy te tudod hogy nem ő volt?

2013. szept. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egy kutyának nincs ilyen komplex gondolkodása, hogy azért fél mert nem tudja hogy te nem tudod hogy nem ő volt.. még legalább párszáz év mire eljutnak odáig hogy ne csak a jelenben gondolkozzannak..


Az tény mai és régi kiképzés is tartja és bizonyítva is van, egy kutyát csak azért lehet szidni ha valamit éppen csinál, visszamenőleg nem.. (erre voltak ezek a nagyszerű dolgok hogy belenyomom az orrát mert akkor tudja hogy ő volt) de a kutya ezzel csak azt tanulja meg hogy a szar van a lakásba az rossz dolog nem azt hogy ne szarjon oda..


Ennyire nem látják az összefüggéseket.

2013. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!