Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne egy problémám, mit...

Lenne egy problémám, mit tegyek? /Bullterrier/

Figyelt kérdés

Van egy féléves szuka bullterrier kutyum. Lusta mint a föld. Semmit nem akar csinálni, csak amihez kedve van. A séta kín-szenvedés.


Fent nem bír magával, mindent "ellop", szétakar rágni, mászkál, olyanokat akar piszkálni, amit nem szabad neki.


Leviszem, kb lesz*rik mindent, többek közt engem is. Dobálom neki a labdát, játékait, nem fut utána, szólók neki, b*szik rám, csak szagolgat, megy mindenfele. Futkosok előle, csak néz kb ennyi..


Nem akartam leírni, de most írom. HASZNAVEHETETLEN.


Szörnyen idegesít, hogy nem tudok vele elmenni sétálni, nem tudok vele lemenni játszani, mert b*szik mindenre.


Falkavezérség már kialakult, ha rosszat csinál, felemelem a hangom, már takarékra teszi magát. Sétáknál úgy-ahogy jön, de lassú mint egy lajhár.


Múltkor átengedett minket egy autós, erre lefekszik az út közepén békába.


Mit tegyek? Mit csináljak?


Az olyan válaszolok kíméljenek, hogy " ez a bullterrier, aki ilyen kutyát akar, az tudja, mire vállalkozik" "tipikus bullterrier" Az ilyen válaszokra nem igen vagyok kíváncsi. Jutival tudom motiválni, de egy idő után csak a kaját várja.


Amúgy szeretem, imádom! Most is itt állatkodik' mögöttem, hempereg az ágyon, imádom, de mégis csak zavar, hogy egy tacskóval több mindent lehet kezdeni.


Köszönöm a válaszaitokat!


Szép Napot Nektek.



2013. okt. 2. 11:56
1 2 3 4
 11/36 Imola Ágnes ***** válasza:
91%
A tenyésztő mit mondott? Nincs ötlete, hogy mi lehet a gond? És a suliban mit mondtak? Nem volt valami, amivel lehetett motiválni... rengeteg kutyát láttam más, de azért mindegyiknek volt valami, amit nagyon élvezett...
2013. okt. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 Sn0wf0x ***** válasza:
100%

nyugi, ne kapd fel a vizet, ne ordibálj, segíteni szeretnénk :)


Valami valahol biztos el van rontva, a bullterrier és úgy a terrierek általában nagyon mozgékony és játékos kutyák, de nagyon önfejűek is. Én azért gondolom, hogy biztosan a neveléssel, illetve annak bizonyos módszerével van baj és nem pedig egészségügyi problémája lenne, mert a lakásban a saját területén, felszabadult, játszik, mozog, a kutyaiskolában más kutyákkal szintén. Mármint a leírásod szerint. Ezek szerint a sétával, vagy annak módjával van baj. Merre jártok, mennyit, milyen gyakran, stb?

2013. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
JA ÉS NEM 20 EZER FORINT VOLT.... "mielőtt rám pakolnátok", hogy szaporítótól vettem, és agyilag gyengült lennék.... plusz nem értek a kutyákhoz.
2013. okt. 2. 12:12
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha sétálni mentek,hagyd szaglászni,mert neki az az érdekes,nem az,hogy bohóckodsz körülötte.Ha kiszaglászta magát,akkor lehet figyelni fog rád játék közben is.


Mellesleg,fél éves,nem tudom mit vársz tőle.


A falkavezérségen még lenne mit csiszolni,főleg így.


Amúgy sok esély van rá,hogy kifogtál egy lusta kutyát.Ha egészségügyileg nincs baja,akkor bele kell törődnöd,nem minden kutya pörög.

2013. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 sippara ***** válasza:
95%

Nnna, most már úgyis mindegy, le vagyok pontozva, el vagyok könyvelve köcsögnek, úgyhogy mondhatom:

EZ a probléma. Olvasd végig a hozzászólásaidat. Adj uram türelmet, meg jól nevelt kutyát, meg mindent, demostazonnalrögtön, mert különben felkapom a vizet, szétüvöltöm a fejed és amúgy is ki az anyám vagy te... Ne haragudj, ilyen hozzáállással én sem játszanék veled szívesen a kutyád helyében.

2013. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 Imola Ágnes ***** válasza:
91%
Most komolyan? Ordibálni jöttél ide, vagy segítséget kérni. Mert a válaszadók nagy része próbálja kideríteni mi a gond....azért teszünk fel kérdéseket...te pedig agresszíven válaszolsz mindenre. Tudod mit? Majd akkor segítek, ha minimum olyan hangnemben írsz, ahogyan én válaszolok.
2013. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Az alom legnyugodtabb kutyája volt, amikor kiválasztottam, kis szelíd, barátságos, pajkos, ellentétben a többi tesójával, akik leakarták rágni a fél fejem :)


Azért őt választottam, mert első bullterrierem, tapasztalatot gyűjtök, megismerem jobban e fajtát, és majd a második egy pajkosabb "vadállat" lesz .


KAJÁVAL LEHET MOTIVÁLNI, ha kaja van akkor meggajdul, pedig rendesen van etetve :) kunyerálógép

2013. okt. 2. 12:16
 18/36 Sn0wf0x ***** válasza:
92%

fontold meg amit Ági és Sippara írt.


Ha még azelőtt sem tudod visszafogni a viselkedésed, hogy bepötyögnéd egy billentyűzeten a választ, nagyon eséllyel a kutyáddal sem vagy sokkal türelmesebb...sőt....

2013. okt. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Jó hogy kiabálok, mikor úgy ír ehhez a kérdéshez nagy részetek, hogy kb, " böszme vagy, sz*r vagy, biztos szaporítós kutya, biztos h*lye vagy a kutyához" ...


Milyen legyek akkor? .....

2013. okt. 2. 12:19
 20/36 A kérdező kommentje:
Türelmem nincs-e? Badarság ... :) Elég türelmes vagyok.... eddig se adtam fel, ezután se fogom..
2013. okt. 2. 12:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!