Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne egy problémám, mit...

Lenne egy problémám, mit tegyek? /Bullterrier/

Figyelt kérdés

Van egy féléves szuka bullterrier kutyum. Lusta mint a föld. Semmit nem akar csinálni, csak amihez kedve van. A séta kín-szenvedés.


Fent nem bír magával, mindent "ellop", szétakar rágni, mászkál, olyanokat akar piszkálni, amit nem szabad neki.


Leviszem, kb lesz*rik mindent, többek közt engem is. Dobálom neki a labdát, játékait, nem fut utána, szólók neki, b*szik rám, csak szagolgat, megy mindenfele. Futkosok előle, csak néz kb ennyi..


Nem akartam leírni, de most írom. HASZNAVEHETETLEN.


Szörnyen idegesít, hogy nem tudok vele elmenni sétálni, nem tudok vele lemenni játszani, mert b*szik mindenre.


Falkavezérség már kialakult, ha rosszat csinál, felemelem a hangom, már takarékra teszi magát. Sétáknál úgy-ahogy jön, de lassú mint egy lajhár.


Múltkor átengedett minket egy autós, erre lefekszik az út közepén békába.


Mit tegyek? Mit csináljak?


Az olyan válaszolok kíméljenek, hogy " ez a bullterrier, aki ilyen kutyát akar, az tudja, mire vállalkozik" "tipikus bullterrier" Az ilyen válaszokra nem igen vagyok kíváncsi. Jutival tudom motiválni, de egy idő után csak a kaját várja.


Amúgy szeretem, imádom! Most is itt állatkodik' mögöttem, hempereg az ágyon, imádom, de mégis csak zavar, hogy egy tacskóval több mindent lehet kezdeni.


Köszönöm a válaszaitokat!


Szép Napot Nektek.



2013. okt. 2. 11:56
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy nagyon nyugis kutyám van, egy nagyon pörgős fajtából. Nincs mese, itt neked kell felpörgetned. Minél több játékot találjatok ki, minél több mindent próbáljatok ki és menjetek rá a kapcsolatépítésre. Mindegy, ha engedelmeskedik neked, de nem ragaszkodik igazán hozzád. Keres pl. ha elbújsz?

Nekem a klikkerezés, labdázás, pecázás és a keresgélős játékok segítettek legjobban, plusz kénytelen voltam felvenni egy hülyegyerek figurát, aki gügyög és magas hangon beszél a kutyájához, mert ő ezt imádja, ettől bepörög. Az apport sajnos sok kutyában nem alakul ki rögtön, nekem is volt egy ilyen kérdésem, ég és föld, amit azóta van. Kb 1-2 hónapja még jó, ha egyszer visszahozta a labdát, most meg 6-7 apportig eljutunk, aztán elteszem, hogy nehogy ráunjon. Egyébként azonkívül, hogy nyugis, nekem a makacsság jutott még eszembe, fél éves korban meg szinte kizárt, hogy le van már véglegesen játszva a falkavezér meccs.

2013. okt. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Az általad leírt "séta" szerintem még túl megterhelő a kutyádnak. Mi a fene érdekességet jelenthet egy 6 hónapos kutyának a gazdi mellett kocogás? Mi nézünk, hallunk, látunk , ha sétálunk. A kutyának ez nem elég. Neki az orrán keresztül szerzett élmények sokkal többet jelentenek. Ha megengednéd neki a póráztávolságban szagolgatást, talán jobban várná a sétákat.Lehet váltogatni a láb mellett menést és a kicsit lazább kolbászolást.
2013. okt. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Szintén nyugalmas kutyám, pörgős fajtából. (ivartalanítva is van)


Sipparával értek - mélységesen - egyet.

(Off- A deménytémánál elengedted magad,ellenvélemnyel vagyok,de legalább ekszuzáltál, respect:)


A gazdik igen igen nagy része nem ismeri a türelmet. Egyszerűen azt gondolják, hogy 1 hét alatt - uram bocsá' - 1-2 nap alatt megoldódik minden gondjuk.

A NEVELÉS kitartást és messzemenő türelmet igényel.

2013. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a temperamentumodnak megfelelő kutyát választottál.Az iskola pedig vagy pocsék vagy egyszerűen nem figyelsz arra ,amit mondanak neked.Kicsit lassulj vissza és legyél a kutyád számára kiszámíthatóbb gazdi,úgy neki is könnyebb lesz alkalmazkodni.
2013. okt. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Én is az első válasszal értek egyet.

Igen, a tömör és pont "betaláló" válaszok álltalában "dühöt" váltanak ki.

Mondjuk akár én is magamravehettem volna, mert nekem is bőven van min dolgoznom :D

2013. okt. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Falkavezérség már kialakult, ha rosszat csinál, felemelem a hangom, már takarékra teszi magát


Ez nem falkavezérség, ne éld bele magad.

Ebből számomra az derült ki, hogy értelmes, és figyelmes kutyád van, aki érti mit akarsz. Vajon te is érted, hogy ő mit szeretne? :) És tudsz számára motiváló lenni? :)

2013. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!