Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne egy problémám, mit...

Lenne egy problémám, mit tegyek? /Bullterrier/

Figyelt kérdés

Van egy féléves szuka bullterrier kutyum. Lusta mint a föld. Semmit nem akar csinálni, csak amihez kedve van. A séta kín-szenvedés.


Fent nem bír magával, mindent "ellop", szétakar rágni, mászkál, olyanokat akar piszkálni, amit nem szabad neki.


Leviszem, kb lesz*rik mindent, többek közt engem is. Dobálom neki a labdát, játékait, nem fut utána, szólók neki, b*szik rám, csak szagolgat, megy mindenfele. Futkosok előle, csak néz kb ennyi..


Nem akartam leírni, de most írom. HASZNAVEHETETLEN.


Szörnyen idegesít, hogy nem tudok vele elmenni sétálni, nem tudok vele lemenni játszani, mert b*szik mindenre.


Falkavezérség már kialakult, ha rosszat csinál, felemelem a hangom, már takarékra teszi magát. Sétáknál úgy-ahogy jön, de lassú mint egy lajhár.


Múltkor átengedett minket egy autós, erre lefekszik az út közepén békába.


Mit tegyek? Mit csináljak?


Az olyan válaszolok kíméljenek, hogy " ez a bullterrier, aki ilyen kutyát akar, az tudja, mire vállalkozik" "tipikus bullterrier" Az ilyen válaszokra nem igen vagyok kíváncsi. Jutival tudom motiválni, de egy idő után csak a kaját várja.


Amúgy szeretem, imádom! Most is itt állatkodik' mögöttem, hempereg az ágyon, imádom, de mégis csak zavar, hogy egy tacskóval több mindent lehet kezdeni.


Köszönöm a válaszaitokat!


Szép Napot Nektek.



2013. okt. 2. 11:56
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
96%
Ajjaj, nekem is ez volt az első, ami eszembe jutott. Ha azokkal így viselkedsz, akik segíteni próbálnak neked, akkor vajon milyen lehetsz az életben a kutyáddal? Lehet, hogy magadon kellene változtatnod és a kutya is idomulna hozzád!
2013. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 Sn0wf0x ***** válasza:
100%

Kiírt ilyet, te elmebeteg, már ne is haragudj? :) Vannak kérdések, amiket fel kell tenni, ha nem ismered a kutyát, meg a gazdáját sem, ne támadásnak fogd fel süsd meg.


Leírtam mit gondolok, szinte biztos, hogy a sétáltatás technikájával, vagy metódusával van gond. Szóval még egyszer. Milyen gyakran sétáltok, milyen környezetben, mennyit? :)

2013. okt. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is ilyen és hasonlóképpen estem kétségbe vele kapcsolatban (bár mi még nem járunk suliba). De nekem az állatorvos azt mondta, hogy ilyen idősen (az enyém 4 hónapos) ez normális. Falkavezérségem olyan 90%-os szóval tudom, hogy csiszolnom kell rajta, de egyenlőre a kutyám is elég szemtelen korszakát éli.

Alig várom az iskolát...

2013. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Magad választottad a "legnyugodtabb" kutyát az alomból. Ami nem azt jelenti, hogy valóban nyugodt volt, hanem lusta, érdektelen, stb.

A sétáitokat kellene rendbe tenni. Eleinte csak menni és engedni, hogy ismerkedjen a környékkel. Ha már a megszokott helyeken járkáltok, amikor kiszaglássza magát, lehet próbálkozni a játszással. Otthon már biztonságban érzi magát. Nincs elvonó inger szinte semmi. Így nyüzsög. Kint azonban még túl sok neki az utcán történés. Így nem képes felengedni és játszani veled.

6 hónapos kölyök. Te meg nagyon türelmetlen vagy.

2013. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Sokat sétálunk. Pl most viszem el, kb 1től olyan 2ig tuti sétálok vele, "labdázunk".


Séta folyamata, baloldalon, láb mellett (nem is próbál húzni) A póráz nem laza/lógós, de nem is feszes.. olyan pont jó.


Tavak körül, esetleg egy forgalmasabb úton, parkokban.

2013. okt. 2. 12:30
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az út közepén csak úgy lefekszik, nagyon gyanús.

Egy egészséges kutya nem fogja séta közben csak úgy eldobni magát... Az enyém akkor csinálta ezt amikor beteg volt.

Végül nem derült ki mi a baja, de telitolták mindenféle gyógyszerrel és helyre jött, azóta sem volt gond.

2013. okt. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi megakadtam. Egy órán keresztűl séta pórázon, láb mellett? Szerintem az sok neki. Mármint az hogy végig fegyelmezetten láb mellett sétáljon. Ahhoz szerintem még túl fiatal. Max 10 perc és utánna csámborogjon, nézelődjön. De lehet hogy rosszúl gondolom.
2013. okt. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Sn0wf0x ***** válasza:
100%
Nincs esetleg zárt kutyafuttató a környéken? Sokat segítene szerintem :)
2013. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy eü baja van. Nekem ismerősöm amstaffja is ugyanígy bárhol bármikor eldobja magát "béka pózba" mert neki olyan kedve van és sz-rik a gazdájára :D Nem olyan fáradt, hogy valóban feküdnie kelljen de ő csak akkor pörög ha van valami motiváció és az sohasem a gazdája, szóval ő csak azt látja, hogy a kutya egy lusta dög. Valószínűleg a kapcsolatotokon kellene javítani. Neked kell erre ráérezni és a türelem nem azt jelenti, hogy kitartasz mert még mindig viszed sétálni, mert még próbálkozol a labdázással. A türelem azt jelenti, hogy a legkevésbé sem vagy feszült, ideges semmilyen szituációban, még csak eszedbe sem jut, hogy a kutyád hasznavehetetlen lenne, hanem minden nap próbálod magadból a legtöbbet kihozni, hogy a kutyádnak te ne legyél hasznavehetetlen. Ha a kutyáimat lefárasztom annyira, hogy már tényleg csak vonszolják magát hazafelé és ha eldobnám a labdát akkor is már csak kocognának utána még akkor is tudom annyira motiválni, hogy visszapörgessem az eredeti állapotba, csak egy megfelelő szó, mozdulat kell hozzá...én kellek hozzá és nem a labda. Te is elérheted ezt, bárki elérheti ezt de ahhoz tényleg türelem kell.
2013. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Az alom legnyugodtabb kutyája volt és most az a bajod vele, hogy nem túl aktív. Nekem ez kicsit ellentmondásos. Ahogy az is, hogy a leírásod szerint az első rászólásra visszavesz magából, közben meg az a gondod, hogy idézlek "b**ik rád".

Fiatal még ahhoz, hogy folyamatosan koncentráljon rád. Suliba jártok, idősödik majd, legyél következetes vele és idővel meghálálja, egyre jobb lesz a kapcsolatotok.

Miket szoktál vele játszani? Lehet, hogy a labdázás nem annyira jön be neki, de pl. kötélráncigálás valami lájtosabb, kölyökkutyának is megfelelő formáját próbáltátok? Ha a lakásban nem bír magával, akkor igenis van energiája, csak még nem te irányítod, hogy azt mikor és mivel élje ki. Még jobb lenne, ha találnátok olyan játékot, amihez nem kell eszköz, csak te és a kutya (kergetőzés, birkózás, ilyesmik).

Nekem ugyan hiperaktív kutyám van, de hat hónapos korában még nagyon nem velem akarta ezt a sok energiát kiélni, nagyon sok meló van abban, hogy már egész jól fel tudom kelteni a figyelmét és még mindig dolgozom ezen. Türelem! A kutya nem hasznavehetetlen, majd összecsiszolódtok.

2013. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!