Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A régi világban, tehát pár...

A régi világban, tehát pár száz éve mennyire létezett mai értelemben vett állatszeretet?

Figyelt kérdés
Pl ha egy juhásznak volt egy terelőkutyája, akkor szeretett vele dolgozni úgy, mint azok, akik ma sportként terelnek? Vagy csak azért dolgozott kutyával, mert anélkül nehéz lenne legeltetni? Magát a kutyát szerette annyire, mint mi, vagy csak munkaeszköz volt, amit el lehet dobni, ha már nem jól működik?
2013. okt. 7. 10:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan. Nem az zavar, hogy szerinted, ők, az angol pásztorok jól csinálták, hanem hogy úgy beszélsz mintha a magyar fajták eleve rosszabbak lennének. Ami nem igaz, csak szerencsétleneknek sokal kevesebb esélyük van. Nézd már meg. Ott van például a híres állatorvos, James Herriot akinek van egy csomó könyve. Ott már évekkel ezelőtt is az utolsó kis szerencsétlen paraszt is kihívta őt az állatához mégha nem is hitt neki teljesen, itt meg még ma sem igazán divat...

És mi mégis hogy változtassunk? Osszunk pénzt a pásztoroknak, hogy vehessen igazi jó kutyát? Gondolhatod, hogy akik itt válaszolgatnak, nem azokkal van a gond. Azért meg nehogymár szégyelnünk kelljen magunkat, hogy nincs lehetőségünk/nem akarunk venni a kutyánknak 500 birkát és mégis merészelünk ilyen fajtát tartani.

2013. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Az meg, hogy valaki jobban és szakszerűbben tartja a kutyáját, még nem jelenti feltétlenül, hogy jobban is szereti. Annak ellenére még simán lehet csak eszköz, akivel villoghat hogy az x-edik terelőversenyt nyeri.
2013. okt. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, te nem az a válaszoló vagy, akinek három mudija van és utálja a bordereket, amit valamiért állandóan hangsúlyoz? Mert szerintem például azzal kéne kezdeni az egészet, hogy lesz.ni, kinek milyen kutyája van és nem dühösnek lenni,ha valaki nem magyar fajtát vesz, vagy kritizálja őket. Nekem amúgy mudim van, mindig is az lesz, mielőtt nagyon kiakadnál.
2013. okt. 9. 08:42
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem utálok semmit, pusztán nem szeretem őket. Jogom van hozzá. A képességeiket sosem tagadtam. Akkor meg? Arról meg had beszéljek már, hogy emberileg milyen kellemetlen tapasztalataim voltak a gazdáikkal.
2013. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
És különben meg miért nem ők kezdik azt, hogy leszrják kinek milyen kutyája van? Miért nekem kell? :)
2013. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Miért, őket talán érdekli? Nem tudom, kivel volt eddig hasonló tapasztalatod, de nekem ilyen gondom sose volt. Ugyanannyi idióta borderest láttam, mint amennyit más fajta kedvelői között.
2013. okt. 9. 22:26
 27/27 anonim ***** válasza:
Hát akikkel én találkoztam, azokat érdekli. Olyan formában, hogy körüllengi őket bizony felsőbbrendűségi érzés.
2013. okt. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!